Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hanyadik héten állapítja meg...

Hanyadik héten állapítja meg a doki, hogy tuti császár lesz ha nem fejjel lefele fekszik a baba?

Figyelt kérdés

Remelem ertitek a kerdest.

Gondolom kb a szules idopontja elott 1-1,5 honappal mar megtudja allapitani, hogy csaszar lesz-e biztosan ha a baba sajnos nem jol fekszik. (Keresztbe,nem fejjel lefele stb...)

Semmi kepp nem akarok csaszart de kivancsi vagyok, hogy vajon ugy fekszik-e a baba majd ahogy kell!

Most meg persze mocorog ide-oda van sok helye 🙂


2016. jún. 15. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Akár még vajúdás alatt is befordulhat, normálisabb orvosok megvárják, hogy magától beinduljon, és csak akkor műt. A vajúdás egyébként is fontos az adaptálódás, szoptatás stb. miatt. Néhány orvos- sajnos nem sok - vállal első faros szülést is bizonyos feltételek mellett. De a legtöbb szülésznek a 39. heti program császár sajnos a legegyszerűbb pénzkereset.
2016. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most akkor mar megint nem a kerdesre valaszoltal de koszi 😀

En eddig mindnehol azt hallottam, hogy elore tudja az irvos ha BIZTOS csaszaroznia kell. Persze barmikor tortenhet akarmi es csaszaroznak de a kerdes az volt h kb hanyadik hettol kene ugy feludnie a babanak h ne kelljen csaszarozni?

Azt h a legkonnyebb penzkerest meg nem igaz rank.

Itt fizetni kell a szulesert igyis ugyis ugyh mindegy h termeszetes v csaszaros.

2016. jún. 15. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
már hogyan tudná másfél hónappal előtte? nagyon gyorsan befordulhat a baba, akár akkor is, amikor már fájásaid vannak, és beindult a szülés.
2016. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37-38.
2016. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a 32-34. hét körül fordulnak be, de van olyan is, aki a kiírt időpont előtt napokkal, tehát nincs ilyenre tuti recept. :) Ha beindul a szülés (elfolyik a magzatvíz, rendszeresek a fájások), de a baba úgy fekszik, hogy nem tud kijönni, akkor nyilván császározni fognak. Kizártnak tartom, hogy azért kiírjanak programcsászárra, mert még nem fordult be a baba, hiszen ez önmagában nem életveszélyes, és tényleg, akár pár nappal a szülés előtt is megfordulhat.
2016. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ket baratnomet is kiirtak 38.heti programcsaszarra, mert nem fordult be a baba. Az enyem a 28.hetre mar befordult, szoval nem tudok nyilatkozni, mikor szoktak. De engem meg azzal riogattak folyton, hogy visszafordulhat...
2016. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Saját sztori.. 39. héten felkerültem szülőszobára pozitív áramlás miatt, megvizsgáltak, gyerek fejvégű, legyen szülésindítás, előtte kis ctg. Ctg után, indítás előtt gyors ultrahang.. gyerek harántban, de az áramlás jó, indítás storno. Vártunk, 2 óra múlva megint fejvégű lett... És ilyet előtte többször eljátszott a gyermekem, volt faros is. Végül császár lett, de nem a fekvése miatt. És a forgolódásnak nem volt semmi oka, köldökzsinór nem volt rajta. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy megállapíthatja az orvos pl. a 37. héten, hogy éppen akkor faros, de míg be nem indul a szülés, nem dőlt el semmi.
2016. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor előre tudja, ha biztos császároznia kell, de nem a szülés előtt 1 hónappal, faros babánál, vagy jarántfekvésnél, mert bármikor befordulhat addig.

Tehát inkább csak valószínűsíti faros babánál. Más indikáció az, amikor biztos tudja ennyi idővel előbb.

2016. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

NEkem a 41-ik héten volt kontrol ultrahangom ami alapján megállapította,hogy császr lesz mert farral van és 3800gramm körüli a baba súlya.Másnap már műtöttek is mivel már így is ráhúztunk a dátumra és mivel alacsony vagyok,vékony alkatú így nem is tiltakoztam ellene.Nem tudtam volna megszülni. És 3840gramm volt a baba.

Első babámat normál időben, 40ik héten szültem,fejvégű volt 2790grammal,őt alig bírtam kinyomni,de végül sikerült.

2016. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem úgy mondták, a 36. hétig van helye fordulni farfekvésből,de lehet a mérete miatt mondták,mert mindig nagyobb két héttel (4kg körülre már számítok) azért még reménykedem,hogy fog fordulni nem szeretnék császárt,tuti még előtte 5 perccel is megkérem az orvost nézze azért meg uh-n hátha :-)
2016. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!