Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok, hogy zajlik a császár?

Leírnátok, hogy zajlik a császár?

Figyelt kérdés

Ha valakinek Pécsett volt, az legyen kedves jelezni, nekem is ott lesz :) Nyilván elmond majd mindent a doki, de úgyse tudom felfogni, sok infó lesz egyszerre...


Mikorra kell bemenni, mennyit kellett onnantól várni, mennyi volt a műtét, utána hol volt a baba, mikor kellett felállni, milyen követelmények voltak hazamentelhez, stb.?

Mindenhol már széthúzzák a hasizmot, nem vágják? Mennyire gyakori, hogy megsérül közben a baba?

Mikor mentek titeket látogatni (mivel utána rögtön nem lehet fejet emelni se, ezért kérdem)?


Minden érdekelne!

Csöve mindenkinek van? Katéter? Beöntés?

Írjatok le lécci mindent, tuti van, amit nem kérdeztem, mert nem is tudok róla...


Köszi :)


2016. jún. 27. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

7-re kellett etlen bemenni. Inni lehetett. 9-kor volt a mutet, addig tobb adag infuzio, sos ital megivasa volt. Aztan mutet elejen ultem, beadtak az erzestelenitot, fekudtem. Akkor bejott a ferjem a fejem moge. Kateter, vagas, baba felsir. Engem osszevarrnak, kozben picit nalunk volt a baba. Elvittek a gyereket merni, majd a szobankba. A ferjemet es engem a szobankba, ahol a baba mar vart egy noverrel. Itt nincs orzo. A mutet kb 5 perc, aztan babat kiveszik, aztan kb 20-25 a mutet tovabb. Az en dokim ujra varratta a seb felet a sebesszel, mert nem tetszett neki:D


6 ora mulva felalltam, addig infuzio es vernyomasmeres, utana kateter ki. Nekem fajtak a mehosszehuzodasok. Volt csovem es volt homokzsak szeru haskotom. Mindketto masnap reggelig. Beontes nem volt.


Mi aznap estere hivtuk a latogatokat, fejemeles nem volt tilos. De nem volt latogatasi ido es ugye nem zavartak senkit, mert kulkn szoba volt. Kutvolgyi Korhaz

2016. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem sima szülésnek indult majd császár lett. Mikor szóltak akkor a szülésznő borotválta a hasamat és kaptam katétert. Betoltak a műtőbe àtültem a műtőasztalra. Erzèstelenítès, meg sem èreztem. Majd elkezdték mite nem éreztem kb semmit. Bàr ez kis túlzás mikor már veszik ki a babát akkor lehet érezni hogy húzgáljàk a hasad de ez nem fáj. 7kor kezdték 7:25kor sírt fel a lànyom majd még kb fèlóra varrás. Aztàn mire letoltak az őrzőbe az eleje nem volt vészes de mikor már kezdtem érezni a dolgokat a méhösszehúzó a borzasztó volt. Alig vártam hogy lecsepegjen. Aztàn jött fàjdalomcsillapító infúzióba akkor màr végre sikerült aludnom egy kicsit majdnem 2 nap utàn. 6 óra utàn felàllni lemosni magam. Nem volt kellemes de kis léptekben ki lehet bírni fogösszeszorítva. Nekem is volt homokzsàk de csak amíg fel keltettek. Átvittek a szobàba berendezkedtem és utàna kaptam meg a lànyom rendesen. Az őrzőbe csak kb 5 percre hoztàk ki. Összessègèben talàn ennyi. Kérdezz nyugodtan ha valami nem tiszta :)
2016. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem gyorben volt 3 csaszarom.most az utolso mar program csaszar volt.ez ugy zajlott,hogy reggel 7re bementem,most kaptam beontest,aztan tusoltam es meg kicsit uldogeltem apaval a varoban.8kor bevittek a szuloszobaba,kaptam infuziot,katetert,savlekotot.be a mutobe,megkaptam az erzestelenitot.8:53kor szuletett meg a kisfiam.megmutiztak aztam vittek apahoz a melegedobe,ott apa elottertek meg,oltoztettek fel meg ilyenek.Engem osszevartak es kitoltak az orzobe.itt 3 orat kell az orzoben lenni.addog feloranket vernyomast mernek,adjak a mehusszehuzot (ami azert a vegere mar furva,mire kimegy az erzesteleito)homokzsak a hasra.itt a baba vegig ott lehet apaval egyutt az orzoben.aztan kitoltak szobaba,mivel latogatasi ido volt igy siman ott lehetett apa.es Anyukamat hivtam be meg akkor.meg aztan anyosom jott be delutan.most a picurit elvittek mert nehezen alkalmazkododtt de negyed orakra ki lehetett hozni.este 9kor kellett felkelni,mosakodni es setalni kicsit.Nekem igy 3.ra siman ment.mar tudtam mire szamitsak.reggel kivettek a katetert es addigra a babat is kiengedtek a megfigyelobol.olyan drain csovem egyiknel sem volt.

De pl a masodik gyerkoc velem volt vegig.jottek a csecsemosok es ha kellett tisztaba tettek.a tobbit En inteztem.cicizni es bufizni lehet fekve is ;) a masodikkal es most aharmadikkal is a 3.napon hazajottunk.szeklet feltetel es persze a baba allapota.besarhul e.elkezd e hizni.

A baba altalaban nem serul.nalunk most kicsit megsertettek a buksijat mert nagyon vekony volt az elozo hegem de tenyleg csak icipicit.masnap mar nem is lattszott.

Sok sikert :) es boldogsagos babazast

2016. jún. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pécsett császároztak a szülészeten. Ugyan nm programozott volt,hanem indítottak és úgy lett császár.

Reggel beöntés,borotválás,katéter majd letóltak. Infúzió-antibiotikum (belépő a műtőbe). Spinális érzéstelenítés majd vágtak. Baba felsírt-mosdatták-megmutatták (apuka ezt nézheti és kapja kézbe a Picit.) Műtét végén minden csaszis az őrzőbe kerül-12 óra fekvés és folyamatos vérnyomás mérés,fájdalom csillapítás...Itt is lehet egyesével látogatni.

Utána igény szerint (ill ha van hely) 1-2 vagy több ágyas szobába kerül az ember a babával.

Csöve nm mindenkinek van. Nekem elsőnél volt (2db is) másokdiknál nem.

2016. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó, a széklet itt is feltétel? van amúgy előtte beöntés, ha programozott, nem tudod? emiatt aggódom, mert amúgy is nagyon lassú az anyagcserém, nem szeretnék emiatt ott kempingezni :(
2016. júl. 1. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Igen,produkàlni itt is kell,de igény esetén adnak levolac-ot. Progi császàrt pontosan nm tudom,nekem indítottak...
2016. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!