Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésetek könnyebb...

Második szülésetek könnyebb vagy nehezebb volt? Szivesen olvasnám a történeteket a 2. szülés különbségeiröl, hogy miben volt más.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem 6 óráig tartott. Elfáradtam rendesen, nem igazán tudtam nyomni amikor kellett, de szerintem 6 óra akkor se volt sok elsőnek. Annyira elfáradtam, hogy a varrást nem is éreztem. A 2. szülésem 2 óra alatt lezajlott, homeopátiásan szültem, nem tudom ez segített e, vagy nélküle is ennyi lett volna. Az utolsó fél óra az brrrrr. Eleinte mikor a fájásmérő 60-at mutatott, fájt eléggé, aztán márörültem, ha lement 70-re :)) Júliusban születik a 3. babám, kíváncsi vagyok, az milyen lesz. De minden szülésem után azt mondtam, bármikor szülök még. Főleg az elsőnélmikor a tej belövellt, az annyira fájt, az mondtam, inkább meszülök még egy gyereket, mert ha jön a fájás, tudom, hogy nemsoká könnyebb lesz.

Könnyű szülést!

4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác és egy 26 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 1 gyerekem van,császáros.A nővérem a lányát 18 óra vajúdás után szülte.A doki vizsgálta és mondta neki,ha 1/2 óra múlva nem lesz haladás irány a műtő.Ettől beindultak a dolgok és rögtön meg is szült.A második gyerekét 4 óra vajúdás után szülte,az EDA-t már a tolófájások közben kötötték be neki.Mindkettővel a víz elfolyásával indult a dolog nála,pont 4 héttel hamarabb jöttek és egyikkel sem volt teje.
2010. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Most várjuk a második bébinket és nagyon remélem,hogy hasonló lessz a második szülés is mint az elsö mert a nagyfiam 3 óra alatt kibújt,pedig indították.Boldog babóvárást nektek is.18 hónapos kisfiú és 29 hetes pocakos (kisfiú) anyukája.
2010. ápr. 14. 20:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos volt a lányom, mikor megszületett a kisfiam. Másfél napot vajúdtam az első szülésnél, és amikor a 31 óra vajúdás után megkaptam az EDA-t, mindjárt eltűnt a méhszáj, rá fél órára megszületett gátvédelemmel a kislányom.

Másodszorra éjfélkor indultak a fájások, reggel bementünk a kórházba, de teljesen rendszertelenek voltak a fájások, 8 percnél nem voltak sűrűbbek. 9 órakor burkot repesztettek, egy órával később sem volt sűrűbb fájásom. Éppen elkezdtek ijesztgetni az oxitocin injekcióval, mikor közöltem a szülésznővel, hogy érzem, hogy jön a baba. 10 óra 27 perckor megszületett második nyomásra, gátvédelemmel a kisfiam. Csodás érzés volt. Mindenkinek ilyen könnyű szülést kívánok. Másodszorra sokkal okosabban szültem, tudtam, hogy az a jó ha fáj, minden egyes fájással közelebb kerülök a kisfiamhoz. Fájás szünetek között teljesen kikapcsoltam magam, fájás közben meg tudatosan (a jógában tanultak alapján) eleresztettem magam ott lent. Sokkal gyengébb fájásokkal, sokkal hamarabb tágultam.

2010. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a fia 7 éves,és most szültem 6hete.

Az első hosszú volt de nem túl fájdalmas 23 óra nehezen tágultam.A második gyorsabb volt reggel 7 délután 16:55-ig tartót,de sokkal sokkal fájdalmasabb volt azt hittem végem lesz.De amikor meglett nagyon boldog voltam és vagyok is.

2010. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyebb is,és gyorsabb is(pedig 16 év van a gyerekek között).Az első 4 órát tartott,délután már sétálgattam.A 2.szülésem vajúdással,kitolással együtt kb.3 óra volt.Nem volt gátmetszésem(és repedésem) sem.Azt nem mondom,hogy nem fájt,de 2 óra volt igazán nagyon kemény.A kitolás 20 perc volt,és felüdülés.Szeretnénk még egy babát(belefér a korunkba,38 évesek vagyunk a párommal)1-2 éven belül,remélem az is ilyen gyors,és könnyű lesz.
2010. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A ket szulesz kozott csak 14 es fel honap volt.

Az elsonel a viz folyt el, harom oraval kesobb kezdodtek a fajasok (addig semmi). Harom orat vajudtam, intenziven, de gyorsan tagultam, kb fel ora volt tolofajas, gatmetszes nelkul szultem.

A 2. szules elott napokkal kinyilt a mehszajam 2, majd 3 ujjnyira es el is vekonyodott, de nem fajt semmi. A doki mar nem mert tovabb varni, felt, hogy villamszulesem lesz az ut szelen, ha elenged, igy inditotta. Ket oran belul kint volt a baba vajudassal, kitolassal egyutt, ismet gatvedelem volt.

2010. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a történeteket,hát ha jól értelmezem akkor álltalában könnyebb a második szülés.Kiváncsian várom,Sajna engem vágni kellett mert a fiam iszonyat módon bújt ki én viszont alig tágúltam,remélem most szülhetek én is gátvédelemmel.Jó lenne.Minden jót nektek!!
2010. ápr. 15. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen kicsi a korkülönbség, akkor könnyebb lesz, mert a szervezet még emlékszik.

Nekem az 1. gyerek 3 óra alatt megvolt. Igaz, azt a 3 órát senkinek nem kívánom, de még így is mindenki mondta, hogy mázlista vagyok. Meg végülis nem volt semmi komplikáció, főleg ahhoz képest, hogy 4,12 kg volt a gyerek.

A 2. gyerek 1,5 óra alatt megvolt, az első szüléshez képest semmiség volt. Bár őszintén szólva nem is tudom honnan számoljam. 3 ujjnyira kitágultam már fájások nélkül is. 8-tól 11-i volt egy-két kósza fájásom, amitől teljesen kitágultam, de nem volt nagyon fájdalmas, sem rendszeres. Igaz, közben ettem a homeós bogyókat, nem tudom, az használt-e. Amikor a szülőszobán megvizsgált a doki, csak annyit mondott, hogy 'na toljon'. Ezen teljesen meglepődtem. Gátvédelemmel meg tudtam szülni ezt a hatalmas gyereket. Az igaz, hogy anyu is pont így szülte a második gyerekét, alig ért be az orvos.

2010. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: 4 óra, második: 1 óra 40 perc, a harmadik: szintén 1 óra 40 perc (az első fájástól). A negyedik remélem, egy picit még gyorsabb lesz, de legalábbis könnyebb...

33 hetes km

2010. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!