Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Kútvölgyi Kórház szülészetén...

A Kútvölgyi Kórház szülészetén tényleg nincs lehetőség epidurális érzéstelenítésre?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam szülésfelkészítőn, ahol az azt tartó szülésznő mondta, hogy erre csak a privatizálás után, július 1-től (azaz 400 ezer Ft-ért/szülés) van lehetőség. Teljesen meglepődtem, amikor itt dolgozó orvost választottam, ő nem ezt mondta...

Van valakinek személyes tapasztalata?


2010. ápr. 15. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2008 év végén szültem ott. Akkor azt mondták, ha valaki nagyon kiharcolja magának, akkor lehet, de amúgy nem.

Kórházi pletykákból kiderült számomra, hogy nem igazán vannak jóban a szülészek az altatóorvosokkal (ha jól tudom, ők adják be, ugye?)

2010. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

1.vagyok.

Mindenképpen szeretnél epidurált amúgy?

Én is gondolkodtam rajta, de olyan hamar megszültem, hogy teljesen felesleges lett volna. Örülök, hogy nem kellett.

2010. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az előző szülésemkor - ami a Margit Kórházban volt - nem kaptam, de az még a kilencvenes években volt, ekkor kevesebb helyen volt rá lehetőség. Gondoltam, másodjára azért már csak lesz, pláne egy jó hírű kórházban, a XXI. században... gondoltam, ha akarok, azért élhetek a lehetőséggel. Ezért fáj, ha mégse, nagyjából tudom uis, mire számíthatok szüléskor, és sokan írták, akik szültek mindkét úton, hogy ég és föld az EDA javára.
2010. ápr. 15. 08:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez volt a kérdésed, de miért nem mész a Margitba?

Szuper még mindig a szülészete, én mindkétszer ott szültem. Van EDA is, nem kell érte harcolni, nekem a szülészorvosom maga adta be, mert van rá képesítése (meg amennyire tudom több más dokinak is)

2010. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint, én az elsőt szültem EDA-val, nagyon jó volt, még aludni is tudtam közben.

A második szülésem elég gyors volt, már nem volt idő beadni az EDA-t, brutálisan fájt, azt hittem ott halok meg, szegény dokim is meg volt rémülve, így adták a kábító gázt, nekem szerencsére hatott (sokaknál nincs hatása), igaz, hogy így csillapult a fájdalom, de totál bekábultam, szinte nem is emlékszem semmire. Szóval én maximálisan EDA párti vagyok.

2010. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

33 hetesen már kissé későinek érzem a váltást, pedig egy kicsit átverve érzem magam, mert hónapokkal ezelőtt, amikor orvost kerestem, ez volt felé a második kérdésem, és rábólintott, hogy persze, van rá lehetőség. Jövő héten tudom megkérdezni tőle, mégis mire gondolt.


Az első hozzászólónak igaza lehet, sok kórházban belső probléma miatt nincs EDA, mert a többi orvos nem szereti a szülészorvosokat általában (anyagilag annyira más világban élnek), és itt pont az anesztesek segítségére van szükség, akik azért nem túl jól fizetett orvosok. A szülészek a magukéból másnak nem adnak át szívesen, a szülő nőt figyelmeztetni erre pedig olykor kellemetlen, és etikátlan is. Tudtommal az ÁEK-ben volt is abból botrány, hogy ott tízezerért adták az EDÁ-t, nyíltan egy időben, holott a tb felé elszámolt beavatkozást nem lehet így adni (hogy az utólagos hálapénz mitől más, a jó ég tudja).

2010. ápr. 15. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!