Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40 hetes kismama vagyok...

40 hetes kismama vagyok condyloma miatt császározni fognak, ilyenkor megszokták várni míg megindul a szülés vagy csak simán befektetnek és megcsászároznak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
40 hetes vagy és még nem mondta el az orvosod??? Szép hozzáállás tőle.. Na, mindegy (neked mondjuk nem az..). Ha előre tudják, hogy valamilyen anyai vagy magzati indok miatt eleve császárra lesz szükség, nem szokták megvárni, hogy beinduljon a szülés, hanem a kiírt időpont előtt 1-2 héttel befektetik a kismamát és elvégzik a császárt... Könnyű szülést és nagyon sok örömöt kívánok a kisbabádban!
2010. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Nekem is volt, de nem császároztak!

2010. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most 31 hetes vagyok. Nekem a szemem miatt lesz császárom. Nekem a doki azt mondta, hogy be kell feküdnöm a betöltött 39.hét első napján a kórházba, és másnap reggel megcsászároz. Tehát nem várják meg, amíg magától akarna kibújni a baba. De ha bármi miatt hamarabb szeretne érkezni a baba és esetleg elfolyna a magzatvíz vagy bármi lenne, akkor azonnal kórház és azonnal császároz.

Egyébként nem értem én sem, hogy 40 hetes vagy (betöltött 40 hetes?) és ha programozott lesz a császárod, akkor mire várnak még.... Esetleg kisebb a baba súlya?

2010. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 12 hete szültem császárral szintén condyloma miatt. Nekem fogadott orvosom volt és mi nem vártuk meg, hogy beinduljon a szülés hanem egy megbeszélt időpontban elvégezte a műtétet.

Neked mióta vannak condylomaid? A párodon is előjöttek?

2010. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Annyit mondott az orvos ha hétfőig nem indul be a szülés, hétfőn kórház, és vmikor megcsászároznak( mikor ráérnek...).

már 1,2-2 hónapja szenvedek vele...és nagyon úgy néz ki, hogy a kedves orvosomnál kaptam el a nagy sterilitásban. igen, a páromon is kijöttek, de ő már túl van rajta, engem ecseteltek, műtöttek, de sajnos maradt még szemölcs,(szóval értelmetlenül műttettem magam 39hetesen, és ráadásul azt a szemölcsöt nem vették akkor észre, mert nem hinném hogy ennyi idő alatt ekkorát nőtt volna a semmiből) pedig már kezdtem örülni, hogy én is túl vagyok rajta, erre kiderült hogy mégse és császár lesz.

2010. ápr. 16. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó válaszoló vagyok.

Elég szomorú, hogy pont az orvosnál kaptad el. Mi fogalmam sincs hol "szedtük" össze. Mikor kiderült, hogy babát várok, akkor csinált a doki rákszűrést, ami nem mutatta ki. Akkor még nekem se voltak szemölcsök. Aztán egyszer csak előjöttek nálam is és a páromnál is. Az biztos, hogy egyikünk se "kacsintott" félre, így nem értem én se, hogy honnan jöttek... Mi is ecseteltük, a páromnál a mai napig nem tűnt el, nekem még szüléskor volt két szemölcs, de most nincs egy se. Azt mondják, hogy nem lehet ezt a fránya vírust kiírtani a szervezetből. Engem ez nagyon elkeserített. Most nincs semmi tünetem, de nagyon aggasztó, hogy mégis HPV-s vagyok. Mikor megkérdezik, hogy miért lett császáros a baba, akkor mindig mást mondok, mert nekem nagyon ciki azt mondani, hogy HPV-s vagyok.

Kitartást kívánok Neked! Ha gerincérzéstelenítéssel császároznak tartsd be amit mond az orvos, sok-sok folyadékot igyál, párna nélkül feküdj és ne mocorogj!!! Tudom, rossz lesz majd, mert látni szeretnéd a babád (nálunk odahozták az ágyba mellém, hiába nem mozoghattam), de hidd el magaddal szúrsz ki, ha nem tartod be ezeket. Én rossz kislány voltam, meg is lett a büntetésem, olyan fejfájással küzködtem, hogy már sírtam, tovább is bent kellett emiatt maradnom, mert nem múlt el a fejfájásom.

Sok boldogságot kívánok Nektek és a Babának!

2010. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy a te kérdésedbe írok, szintén kérdést, de máshogy nem tudom hogy kérdezzek rá. Nekem régen volt ilyen betegségem, de nem jöttek vissza a szemölcsök. Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de akkor is császár lenne, ha nincs semmi tünetem, csak régen volt ilyen betegségem?

Köszönöm!

2010. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Az utolós előtti vagyok.

A kérdezőtől először is bocsi, hogy másnak is válaszolok a Te kérdésed alatt, de lehet neked is hasznos lehet...

Nekem anno azt mondta az orvosom, hogy semmi esetre se kockáztatna a sima szüléssel, mert ahogy a baba jön ki a szülőcsatornán így ő is elkaphatja a vírust. Neked nincs orvosod? Ő mit mond?

2010. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is bízom a páromban, és tudom hogy nem ment félre és én sem, soha nem volt nekem se és neki se ilyen nyavalyája ezelőtt. A durva az egészben még az hogy az orvos magyarázott hogy kérdezzem meg a páromat honnan szedte össze ezt a csodát... és azt még hozzá teszem, hogy 1,5 hónapig csak szerencsétlenkedett az ecsetelgetéssel, ahelyett hogy időben elküldött volna műtétre.

Hát szerintem én sem nagyon fogok azzal dicsekedni, hogy miért lettem császározva, még így se hogy nem a mi hibánk.


Én úgy tudom, ha nincsenek szemölcsök a hüvelyben akkor nem fertőz, ha hordozod sem kaphatja el a baba, ha nincsenek szemölcseid, ezt abból gondolom, h ugye műtöttek és ha sikerült volna eltávolítaniuk az összeset akkor természetes módon is megszülhetném a babámat, de így nem.

Köszönöm a tanácsokat és a jó kívánságokat!

2010. ápr. 17. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 1 éve jöttek elő a szemölcsök, 2 hónapnyi ecsetelés után egy nagyon drága gyógyszer mulasztotta el, már a doki műteni akarta, de szerencsére elmúlt. Szerencsére azóta semmi nincs, nagyon remélem, hogy nem is lesz. Mondtam a dokimnak,aki azóta orvosom, hogy várom a babámat, de azt mondta, ha most nincs semmi, akkor nyugodtan szülhetek hüvelyi úton.

Kellemes babavárást és könnyű szülést!

36 hetes kismama

2010. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!