Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meg lehet szüles utan pszichik...

Meg lehet szüles utan pszichikailag megbetegedni, annyira h soha ne jöjjön helyre a mentális egyensúly?

Figyelt kérdés

Elsösorban olyanok valaszat varom akik pszichologiat tanultak , vagy érintettek a temaban , akar hozzatartozók által .

Ne irjanak azok akik dicsekedni akarnak h milyen ügyesek stb pozitiv gondolkodassal mindent megúsznak , stb

Tudom h fordul elö eset ahol az anya szules utan pszichiatriai eset lesz ( lasd bb évi ) es sose tér magához , tudom ritka de megtörtenik


2016. aug. 11. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bb évi más eset. Ő szülés előtt sem volt tiszta. A kérdésre válaszolva, igen, el tudom képzelni. Gyermekágy depresszió kezeletlen marad, aztán elhatalmasodik . A gyerek ellátása, gondozása is nagy súly még egészségesnek is.
2016. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet
2016. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. A környezeti hatások is erősen közrejátszanak. Nagyon sok család elhanyagolja az anyát, szeretetlenség, folyamatos kritizálás, mind kiváltó és erősítő tényező. Létező probléma és nem mindenki tudja feldolgozni.
2016. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de a családon múlik minden. Velem egyidőben szült egy nagyon kedves ismerősöm, az első babát terhesség alatt elvesztette. Nem tudta elfogadni a megszületett kicsit, el sem látta. Szerencsére a család (férj, szülők) idejében elvitték orvoshoz. Az itteni pszichiátert hagyjuk inkább, nem minősítem. A megyei talán még rosszabb. Kórház, begyógyszerezték. Többször is megyei kórház.. Megunták a szülők, unokatestvér Bpesten magán klinikán dolgozik, bekerült oda, érdekes módon pár hónap alatt helyre jött. Értem ezt ugy, hogy továbbra is kapott gyógyszert, de szerette a gyerekét, normális emberként tudott viselkedni. Most nem tudom mi van vele pontosan, visszament dolgozni (2,5 éves a kisfiú.) Több gyereket nem vállalnak.

Azért ez nagyon extrém eset, nem tudom miért kérdezted. Nálunk a családban volt mániás depressziós beteg, sajnos soha nem tudták teljesen meggyógyítani (ennek több oka is volt), én is féltem tőle, édesanyám volt ilyen beteg, de szerrncsére nekem semmi bajom, második babát várjuk. Igaz, hogy én meg sem engedhetném magamnak, mert nagyszülők nincsenek, apa is távol dolgozik.. Elég sok minden agyban dől el. Szülés után én is voltam padlón, de ezen mindenki átesik szerintem. Akkor kell egy nagyot pihenni :)

2016. aug. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől félek én is.

39 hetes vagyok, tavaly elég súlyos depresszióval kezeltek. Mikor megtudtam a babát, leálltam a gyógyszerrel, de tartok tőle, hogy szülés után szükséges lesz, a környezetem meg aligha lesz megértő, főleg hogy akkor szoptatni se tudok...

Ezt akinek nincs ilyen problémája, úgysem érti meg.

2016. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sajnos egy kicsit érintettnek erzem magam. Borzalmas szülés, utána folyamatos aggódás...nagyon kivett belőlem ez az időszak.

Lassan két éve, hogy szültem, most már sokkal jobban vagyok, testileg lelkileg, de félek sosem leszek a régi.

De így is megérte!

2016. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!