Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan vannak akik nem tágultak...

Sokan vannak akik nem tágultak szülés alatt és ezért lett császár? Lehet ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Málnalevél tea? Tapasztalatok?
2016. okt. 29. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Vagy az orvos tud megfelelő beavatkozást, vagy marad a császár.
2016. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

28 órát.vajúdtam, nagyon nehezen tagultam, az orvosom kézzel tágított! Nagyon nem volt kellemes érzés.

Szó nem volt császárról.

Első baba.


2 hetes élmény.....

2016. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez legtöbbször sajnos akkor fordul elő, amikor feleslegesen indítják vagy sürgetik a szülést és nem hagyják, hogy magától menjen olyan ütemben ahogy kell, vagy egyéb dolgokkal bolygatják a kismamát (Pl. EDA)


Ha van egy olyan orvosod, aki természetesség párti, akkor kevés az esély arra, hogy ez megtörténik.


Ha hagynak olyan pozícióban vajúdni, ahogy jól esik, az is csökkenti az ilyesmit. Pl. függőleges helyzetben a gravitáció is segíti a tágulást (pl. labdán ülve vagy állva), ha ágyhoz meg CTG-hez van szegezve a kismama és fekvő helyzetben kell lennie, az sem segít.


És persze lehetnek olyan helyzetek, amikor valami miatt tényleg nem megy eléggé, de alapból nem kéne hogy sokan legyenek.


Pl. egy ismerősöm megszülte az első babáját természetesen, pedig jó nagy feje volt a kisbabának, és a másodikkal meg "nem tágult", pedig elmesélte, hogy már annyira "akart szülni", hogy az orvos megindította...

No comment.

Szerintem ilyen és hasonló esetekből van több.

Ha megfelelő támogató és stresszmentes a környezet, és segítenek a kismamának, akkor nagyon kicsi erre az esély, mert alapból úgy vagyunk "kitalálva", hogy kiférjen az a kisbaba.

2016. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Azért vannak tévedések a leírásodban, még ha a mozgatás részben egyet is értek veled. A labdázás meg bordásfalon lógás nagyon segíti a tágulást, de még ez sem biztosíték arra, hogy ütemesen megy. Végigkísértem pár szülést, olyat is, ahol 24 órás sétálgatás meg tornászás után is elő kellett venni az oxitocint, mert sehová nem haladt szerencsétlen, pedig spontán indult, normál méretű baba, problémamentes terhesség...


Az EDA pedig nemhogy bolygatja a kismamát a vajúdás alatt, hanem éppen segíti. Valakit alig lehet "kiebrudalni" az ágyból a fájdalomtól - ha kap egy jól működő fájdalomcsillapítót, akkor egyből felkelthető, és előnyösebb pozíciót vesznek fel. Sajnos itthon a pénzéhség miatt ritkán szúrják, akkor is a balek szülészorvosok, akik rossz hatékonysággal végzik, így persze, hogy bolygatásnak élik meg a nők, holott az egyik legfaszább dolog, ami a szülészetben létezik.


(A CTG-hez kötöttség pedig a felelősségvállalás miatt fontos, nem szivatásból teszik fel. Sajnos láttam olyat, ahol egyik pillanatról a másikra esett a baba szívfrekvenciája, és sürgősségi császár lett belőle. Megint csak személyes tapasztalat, hogy nem egy kártérítési perben döntő, hogy rajta volt-e az anyán és mit mutatott...)

2016. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Az első szülésem 26 órás volt.

Nel kell CTG a szívhang figyeléshez, csak egy szívhang figyelő.

Egy jó orvos azt is látja mikor kell közbelépni.

Nálam is ez volt, elkezdte figyelni a szívhangot, és már magam is hallottam, hogy minden fájás után lassult. (2 órásra nyúlt a kitolás) Egyszer csak azt mondta, hogy most a babának ki kell jönnie.

Akkor kaptam az oxit, lett gátmetszés és két fájásra kint volt a babám.

De ha ezeket az eszközöket (amiket én sem tartok ördögtől valónak) ideje korán "elhasználják" a tágulási szakaszban, akkor később már jincs mivel rásegíteni.


Az EDA meg nagyon sokszor csinál bajt, nem véletlenül érezzük a fájdalmat, sokszor rossz az időzítés és magával a szúrás is, barátnőm 7 éve kapott, még mindig fáj neki, ha front van...

2016. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tervezett apás szülésből lett császárom. Semmit nem tágultam,pedig 11 órát vajúdtam. Ha nem lett volna ctg,és tágítgat az orvos,a babám már nem élne...2x volt a nyakán a zsinór,és fojtogatta.....

A császárig nem kértem fájdalomcsillapítót,bár ajánlgatták a gázt.

Kíváncsi lennék,h burokrepedés után miért nem indult be a tágulás,de a babám életét megmentette.

2016. okt. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És ittam a málnalevél teát.
2016. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak indokolt esetek Gabica, ez nem is volt kérdés, és örülök hogy jól alakultak a dolgok!

Azt mondjuk nem értem, hogy CTG-vel hogy látták, hogy feltekeredett a zsinór...

2016. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 B.Sc. válasza:
21óra vajúdás után se akartam tagulni ugyvolt hogy várnak egy órát aztán készülnek a császárra... mire odasétált egy random doki és annyit mondott adjanak neki vénásan kalciumot meg igyon is kalciumot. rá másfél órára meglett a gyönyörü kisfiam termeszetes uton. :)
2016. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ked ves utolsó a kálcium ennyit segített?
2016. nov. 9. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!