Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek pontos volt a terhesség...

Akinek pontos volt a terhesség előtt a ciklusa, 28 napos, és görcsmentes, az könnyebben szül? Mitől függ, hogy valaki milyen gyorsan tágul?

Figyelt kérdés
2007. nov. 17. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ. Érdemes sokat sétálni, mozogni (persze nem súlyzózni), mert ha az izmok edzésben vannak, az sokat segíthet. Vannak a népi gyógyászatban szerek is, amik segítik a tágulást, ilyen például a málnalevél tea. Ezt érdemes 5-6 héttel a szülés előtt elkezdeni folyamatosan inni, állítólag puhítja a méhszájat, így szüléskor könnyebben tágul. Sőt, van, aki szerint még vajúdás közben is ezt kell kortyolgatni. Nekem bevált, ittam és gyorsan szültem! Hamarabb viszont nem szabad inni, nehogy koraszülést okozzon!

Vannak homeopátiás szerek is a szülés könnyítésére, de erről inkább kérdezz egy homeopátiás orvost, mert a neten ahányan használták, annyi variációt látsz rá és nem tudhatod, neked melyik a jó, ráadásul egy orvos szerint a különböző ajánlásokat keverni semmiképp sem szabad! (homeós orvostól kérdezhetsz itt: [link] )

Amit a különböző szereken kívül tehetsz, hogy nem hagyod el magad a terhességed alatt, sétálj sokat, ha teheted, menj kimamama-tornára, egyél egészségesen!

Ennyit tudsz segíteni, többet nem, mert nagyon sok múlik az alkatodon is, ki erre, ki arra hajlamos alapvetően.

2007. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!