Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár?

Programozott császár?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz a császárom a Baross utcai klinikán. Leírnátok nekem, hogy mire számítsak? Minden információ érdekel. Köszönöm szépen
2016. nov. 7. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

ha másik kórház is érdekel:


[link]


ezt én írtam

2016. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legbiztosabb, ha megkérdezed az adott kórházat, dokidat.

Én két különböző helyen "jártam", így szerintem helytől függően, de nagyjából az a protokoll, hogy x. időpontra bemész (esetleg mondják, hogy előtte már este nem szabad enni, reggeltől meg inni, viszont jó, ha borotválkozol, plusz hajat mosol és ilyesmik, mert sose lehet tudni, mikor lesz rá módod legközelebb). Elhelyeznek cuccostul vagy a szobába vagy csak kapsz egy szekrényt vagy csak ágyat a szülőszobán/vajúdóban, kapsz beöntést (vagy se) és infúziót. Aláírsz papírokat.

Ha mindez pár óra alatt lement, beért az orvos és épp nincs sürgősebb nálad, besétálsz a műtőbe infúzióstul, kapsz vérnyomásmérőt, ami szuszog és pittyeg. Utána kapsz egy szurit a hátadba (kivéve, ha altatnak), ami után hirtelen már csak a fejedet fogod érezni (eshet tőle a vérnyomásod, lehet hányingered). Bekenik fertőtlenítővel a hasad és kapsz katétert is. Kicsit megböködnek itt-ott, kérdezgetik, érzed-e és ha nem, jöhet a műtét. Egy paravánnal eltakarják a látványt előled. A műtétből csak azt fogd érezni, hogy bokszolnak a bordáid között, de nem fáj.

Apa vagy bent lehet vagy se, ha igen, vagy kell neki steril ruhát vennie (pl. automatából) vagy adnak kincstárit. Baba innentől max. 10 perc múlva kint van, megmutatják a fejednek kicsit. Aztán elviszik mosdatni, mérni, melegíteni (ha bejöhetett, apa is elmegy vele). Téged összevarrnak, ez hosszabb, kb. 20 perc-fél óra.

Utána letakarnak egy lepedővel, átemelnek és kitolnak. Vagy egy őrzőbe mész vagy máris egy kórterembe (valahol külön van "császáros", valahol minden egybe). Valószínűleg odaülhet melléd pl. apa megint és egy idő múlva a babát is kihozzák nézegetni. Közben elkezd kimenni a fájdalomcsillapító, ami remegéssel járhat és hát erősödő fájdalommal. Vagy szólnak, hogy 6-8-12 óráig ne emelgesd a fejed, vagy sem. Valószínűleg adnak inni és néha rádnéznek. Aztán ha ez letelt, jön egy katonás nővérke és vagy kihúzza a katétert (vagy még marad), de felállít, hogy akkor most egy kis séta pl. a mosdóig.

És innentől kezdve elvileg önellátó vagy. Néha majd kaphatsz szurikat (oxitocint méhösszehúzásra, fájdalomcsillapítót, ha kell, vérhígítót), esetleg fáslit, hasnehezéket vagy ajánlgatnak kúpot kakiláshoz (kórháztól függően). Kérhetsz még fájdalomcsillapítót (de lehet, hogy vinni kell). Ha bababarát a kórház, akkor kb. fél nappal a műtét után már odaadják a babádat, de ha nem bírod, még "visszapasszolhatod" egy fél éjszakára, amíg nem kezd sírni nagyon utánad. Elmondják, naponta hánykor van a fürdetés és gyerekorvos mikor nézi meg, ezekre valószínűleg neked kell majd vinni-hozni a csecsemősökhöz egy kis kocsiban, de lehet, mindezt a szobatársaktól tudod meg. Jön majd a gyerekorvos is helyzetjelentésre, megmutatják, hogyan pelenkázz és ápold a köldökét és jó esetben szoptatási tanácsadó is jön valamelyik nap. Ha bármiben segítség kell, tapasztalataim szerint utána kell járni, rá kell kérdezni. Általában kora délelőtt van egy nagyvizit sok dokival, esetleg hasnyomkodással és műszakváltáskor is körbejárnak egyszer. Valamikor lesz egy kötéscsere és varratszedés, de lehet ez utóbbira vissza kell menned. Ha minden rendben veled, és a babával, aki méréseik szerint eszik, 4-5 nap múlva (attól is függően, milyen napszakban volt a műtét) hazaengednek, de előtte még futhatsz pár kört a papírokért :)

2016. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!