Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokat olvastam már az epidurál...

Sokat olvastam már az epidurális érzéstelenítésről, és örömömre káros mellékhetásokat nemigen találtam róla. Ennek ellenére nagyon kevesektől hallom, hogy igénybe vennék. Miért?

Figyelt kérdés
2008. okt. 5. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan keverik a spinális érzéstelenítéssel, ami néha okozhat maradandó fej- és hátfájást. Nekem a gyermekorvosom kifejezettenajánlotta, hogy válasszam ill. kérjem az epidurált. Ha lassan megy a szülés, akkor fogom kérni, mert a hosszú, fájdalmas vajúdástól elfárad az ember lánya a kitolási szakaszban. Ha meg "pikk-pakk" megy, akkor meg beadni sincs már idő. Én bízok az utóbbiban, szedek homeopátiás bogyót és iszom a málnalevélteát+a fejemben letisztáztam a dolgokat. Fáj nagyon, de túl leszünk rajta és aztán már csak a boldogság marad..

40 hetes mami

2008. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem első babával vajúdás 22 órába telt, nem kértem érzéstelenítést, fájdalomcsillapítást. Aztán sajnos mikor már a kitolás következett, kiderült, hogy a pici feje, nagyobb, mint a medenceátmérőm, ezért epidurál mellett megcsászároztak. Akkor már áldásnak tekintettem az epidurált, és nem lett tőle semmi bajom, se nekem se a picinek.

2 hetes baba anyukája

2008. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem idekendemet tőle, inkább azt választom, mint az órákon át tartó fájdalmat, persze ha lesz egyáltalán választásra módom.
2008. okt. 5. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem amikor szültem és kértem érzéstelenitőt nem adtak mert előre kellett volna jeleznem hogy kérek, viszont azt mondták hogy nem is ajánlják mert kihat a babára is:(és lelassitja a szülést, igy maradt az hogy összeszoritottam a fogam és 8 óra mulva meglett a bébim:)

Minden jót 4 hetes anyuka

2008. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!