Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan akit azért császároz...

Van olyan akit azért császároztak mert nagy volt a baba?

Figyelt kérdés

37+3 hetes vagyok ma.

36 hetes ultrahangon a baba méretei: BPD: 93 mm, THQ: 98 mm volt.

A nőgyógyász szerint elég nagy baba és jövő héten pénteken újra megnézi hogy mekkora.


Lehet ebből programozott császár? És ha addig beindulna magától meg fogják nézni uh-n hogy mekkora??

Aki hasonló helyzetben volt leírná a babája ultrahangos méreteit és a születési méreteit?



2016. nov. 19. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szobatársamat 39héten császáeozták mert.nagy babána volt (fogadott dokija) végül kixsi babája lett :) ennyit az uh adatokról
2016. nov. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt össze- vissza mérnek, másrészt 10-es BPD felett necces a dolog, a 93 ha tényleg stimmel már nem fog akkorát nőni pár hét alatt.


Hidd el, szépen ki tudsz majd tágulni.

Különben a nagyobb súlyú babákat sokszor még könnyebb is kitolni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom eddig három szülés után.

2016. nov. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyobb babákat sokszor könnyebb megszülni, ezért elég nagyra kellene számítani ahhoz, hogy emiatt császár legyen a vége. Nővéremnek tudták, hogy nagy babája lesz, 4 kiló felett is lett . Több, mint 12 órán át vajúdott, mégsem volt császár. Pedig tudták hogy nagy baba.
2016. nov. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem nagy volt a fiam mégis rendes szülésnek indult

a legvégén derült ki h istennek se tartja a fejét jól

ezért lett császár nem azért mert nem tudtam volna megszülni ha a feje rendesen van beilleszkedve

2016. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 93 nem nagy. Annyit nem nő, hogy hatalmas legyen.

Nem hallgatnék a dokira ha csàszàrozni akar(főleg egy àtlagos babànàl), a 99%- uk csak a gyorsabb egyszerűbb munka miatt csinàlja.

A térarànytalansàgot meg màr kellett volna làtnia ha az lenne a baj.

Nekem kb 32-34 hetesen volt ekkora a bpd-je a fiamnak, a lànyomnak kicsit később. Bőven 100 feletti bpd vel születtek. Meg nem mondom,de 37-38 as buksival. Simàn megszültem őket,pediv 4kg volt a fiam a lànyom meg majdnem 4.

Nem a baba nagysàgàn múlik a szülés sikere. Az a fontos,hogy te tàgulsz e, a csontok között kifér e a baba feje. A tàgulàs csak ott derül ki, a csontok közti tàvolsàgot meg az uh-n làtjàk.

2016. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyàltalán nem nagy.Az én kislányom bpd-je 36 hetesen 92 volt,40 hét+2 napra született 3500 g-mal 34 cm-es fejkörfogattal.
2016. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eléggé be vagyok parázva mióta ezt mondta a doki. nem is tudom mitől félek jobban, hogy sima szülés közben neadjaisten baj lesz, vagy a császár utáni fájdalmaktól.... :/ nem tudom...

De ezek a válaszok most kicsit megnyugtattak!

2016. nov. 20. 11:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen így történt. Nem UH alapján volt nagy a baba, hanem egyszerűen nem fért ki. Emiatt a másodikkal már neki se álltunk normál szülésnek, programozott császár volt.
2016. nov. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Számítottunk rá h nagy baba lesZ.De nekifutottunk a természetes szülésnek.4órányi tolófájás után császároztak meg.Nem fért be a szülőcsatornába. Nem volt óriási 4000g 54cm 36cm fej,belőlem mégse fért ki.

2. babát meg simán megszültem 3600g 52cm 34cm fej.

2016. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy a súlya. a fejkörfogat számít.3740el született a nagyobbik.

3840-el császároztak a kicsivel de nem a súly miatt. Egy kínszenvedés a császár... drukkolok hogy megúszd mert tényleg 10x jobban megvisel mint a hüvelyi úton történő szülés.

2016. dec. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!