Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérdésem azokhoz szól, akik...

Kérdésem azokhoz szól, akik legális keretek között szültek otthon Magyarországon, az elmúlt 3 évben. Ki, hol és mikor adta be az újszúlöttnek a bcg oltást, illetve ki vette le a pku (anyagcsere) szűrést?

Figyelt kérdés
Úgy értesültem, hogy ezek a dolgok intézményen belül, tehát csak kórházban lehetségesek. De akkor mi van azzal, aki otthon szül, ő hogy oldja meg?
2016. dec. 28. 14:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Akkor szülhetsz eleve otthon, ha a gyerekorvos vállalja ezek elvégzését.


Egyébként kórházban szültem, mégse kapta meg ott a bcg-t a kicsi, mivel 2015-ben oltóanyaghiány volt. 2 hónapos volt mire lett készlet és a háziorvos értesített róla és ő is adta be.

Tehát minden megoldható.

2016. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én nem otthon szeretnék szülni, hanem kórházban ambulánsan. 8 óra elteltével hazamennék a babával. Tudom, hogy minden megoldható, csak azt kell kideríteni, hogyan. Köszönöm a választ.
2016. dec. 28. 15:09
 3/26 anonim ***** válasza:
14%
te hazamehetsz, de a baba nem.
2016. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
Bocs az offèrt. Minden kórhàzban van rà lehetősèg 1 nap utàn hazamenni a babàval? A szüksèges vizsgàlatokat elvègzik rajta addigra?
2016. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen, mivel a kórház nem börtön és maga a szülés, születés nem egy rendellenes állapot. Ha a baba rendben van haza lehet menni. Betegjogi képviselőtől tudom.
2016. dec. 28. 17:42
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem feltétlenül derül ki 8 órán belül, hogy a baba jól van-e...
2016. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Majd jó lesz pár nap múlva visszarongyolni, hogy pl. : besárgult és akkor már neked nem lesz ágy, alhatsz mellette a földön gátsebbel vagy csácsársebbel kínlódva.
2016. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
20%
és elbírsz majd a lelkiismereteddel ha a gyerekednek miattad lesz bármi baja is?
2016. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem bírsz ki bent 3napot? Bármi lehet a babával, de akár veled is... szerintem felelőtlenség haza jönni!
2016. dec. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekorvosnak kell ilyen esetben beadnia. Amúgy én is teljes hülyeségnek tartom a 3 napot, külföldön 8 órát kell bent lenni szülés után, max 1 éjszakát, mégse halnak sorra a gyerekek...
2016. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!