Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes fogadott dokit választ...

Érdemes fogadott dokit választani? Ti megbántátok vagy sem?

Figyelt kérdés

Én eddig fogadott doki párti voltam, de most már nem vagyok benne biztos. Ez picit olyan, mint a rulett, fogadott és ügyeletes dokiról is lehet jót is, rosszat is olvasni. Terhesgondozásra persze csak magánba mennék, de szülésre nem feltétlen fogadnék dokit. Van egy kórház, ahol az összes dokit jónak mondják, így egyáltalàn van értelme fogadni?!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi! :)


2017. jan. 11. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogadtam egyszer sem, és eddig nem bánom, remélem harmadjára sem fogom. Rendesen foglalkoztak velem, doki rendes volt, igaz császárosak lettek végül. Egyébként 2 különböző kórház.

Egyik munkatársam elsöre fogadott, de jól megszívták vele. Mert pont amiatt nem foglalkoztak vele rendesen mert hogy úgy is van dolija, majd jön. Csak az meg jó aokára jött... Másodiknálár ügyeletesnél szültek, és minden jól ment, elégedett volt.

Barátnőm meg mind a 2 megoldással meg volt elégedve.

2017. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a kórház profjához járok terhesgondozásra, ergó ő az osztályvezető. Szüléseket nem vállal, császárokat, ha kell és egyéb műtéteket.

Nekem az volt fontosabb, hogy a terhességem jól legyen követve, maximálisam bízom benne. Szülésnél is eléggé odafigyelnek arra, akinek a prof a terhesgondozója, én nem fogadtam más orvost szülésre, azt a pénzt majd a gyerekre költjük.

2017. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Választottunk orvost és nem bántuk meg. A családban sokan fogadták őt, soha nem volt rossz tapasztalat vele, azért mentünk mi is hozzá. Maximálisan elégedettek voltunk.
2017. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyiknél se volt fogadott orvos, semmilyen hátrány nem ért emiatt.

A doki lelkiismeretesen ellátott, a másodiknál császár lett, ott se volt probléma, teljesen normálisan viselkedett a vizitnél is.

Nem bántam meg, hogy nem fogadtam dokit (utólag azért kaptak valamennyit, mert tényleg normálisan elláttak, és emberileg is úgy viselkedtek, ahogy azt sokan a fogadott orvostól se remélik.)

2017. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fogadott dokim volt. Nem bántam meg. Császár lett belőle, így én is és a férjem is nyugodtak voltunk.

De ahogy mondod, ügyeletes doki is lehet rendes jó szakember.

2017. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

én is fogadtam, így éreztem magunkat biztonságban.

Amúgy azt írod, 'van egy kórház'. Ha az nem a körzetid, akkor csak akkor mehetsz oda, ha már beindult a szülés, és ha úgy ítélik meg, akkor is átvisznek a te kórházadba, ha van rá idő.

2017. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fogadtam és teljesen elégedett voltam, hajnalban szültem, hamar beért a kórházba, és a szülés után is benézett hozzánk. Nem bántam meg, és nagyon örülök is hogy megfogadtam, mert pont egy tahó orvos volt ügyeletben, a szobatársam 5 perces fájásokkal jött be, ami a felvétel meg nst alatt 3 perces lett, és az orvos haza akarta küldeni, mert nem fog szülni, ne rabolja az idejét. De nyilván nem mindenki ilyen.
2017. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt fogadott orvosom, nem bántam meg. Egyrészt az ügyeletes egy tapló volt, és rettenetesen durván vizsgált, ha rajta múlik, akkor otthon szülök, mert 3 perces fajasokkal haza akart küldeni.. Másrészt nekem fontos volt, hogy ügyesen varrjon gátat a doki, ne kapkodja el, ne tessék-lassék módra, mert egy gyerekkori sérülést úgy varrtak össze és még 20 év múlva is fájt.

Nálunk egyébként 50-50% a jó és a rossz dokik aránya (volt szerencsém mindhez, mert elég sok nőgyógyászati bajom van), így nem kockáztattam. Ha az a hír járná, hogy mind normális, n az más helyzet lenne.

2017. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kórházfüggő is!

Nekem mindkettőnél ugyanaz volt a dokim, és nem bántam meg. Császár volt mindkettő. A második programozott volt. Mivel egy elég nagy trauma ért a terhesség alatt, pl. egy ágyas szobát intézett nekem. Ami nagyon jó volt. Eleve a férjem annyit volt bent, amennyit akart, és a traumát is jobban fel tudtam dolgozni egyedül, csak a babával. Minden nap bejött legalább kétszer, ha bármi gondom, kérésem volt a bent létünk alatt, egyből intézkedett.

Illetve az sem mellékes (mondjuk egy nőnek), hogy nagyon szép sebet "csinált". Mindkettő bőven a bugyi vonal alatt van, és egy halvány vonal! :) Igaz, bíbelődött is egy darabig velem, de legalább nem csapta össze.

Ettől függetlenül nem mondom,hogy nem lehet jó ügyeletes dokit kifogni. Van példa erre is, meg arra. Én nagyobb biztonságban éreztem magam, magunk egy olyan ember kezei között, aki a terhességet is végigkísérte.

2017. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt fogadott orvosom.35+5 hétre kórházba mentem azzal ,hogy 150 a vérnyomásom.A lábam olyan volt, mint egy elefántnak.Ott terhességi toxémiát állapítottak meg ,sűrgősségi császár kellett.Pont a dokim volt ügyeletben 18:30 kor és 19:00 kor van váltás és a fülem hallatára hívta a másik dokit hogy megműt-e engem vagy csinálja ő...Akkor úgy vittek be a műtőbe,hogy nem tudtam ki fog műteni.De hát ilyenkor csak az jár az ember fejében,hogy a babával minden rendben legyen.Hát 2400 grammal és 51 cm lett a baba.De 12 napig voltunk bent ,mert neki fertőzése lett ,nem tudta tartani a cukrát,infúziót kapott,5 napos antibiotikum kúra a fertőzés miatt.Neki a kis 5napja letelt ,helyre állt a cukra ,jöttem én.Belázasodtam ,elkezdték az antibiotikum kúrát ,elfertőződött a sebem..és a lényeg a dokim műtőtt végül,de egyszer nézett rám nagy vizitkor ,hogy elmondja retardált a babám...undorító.Egy dolognak örültem,hogy fogadtunk szülésznőt ,aki pont szabadságon volt,de minden 2. Nap Bejött hozzám :) most 3 hónapos a babám ,4hete szétnyílt a császáros sebem ,de szerencsére 3 hét után összeforrt. :) Hát a következő terhességgel várok egy pár évet :)
2017. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!