Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2017 júliusában szülő kismamák?

2017 júliusában szülő kismamák?

Figyelt kérdés

Hogy érzitek magatokat?

Hány évesek vagytok, hányadik gyerek lesz?

Vásároltatok már valamit a kis babónak?

Nemét tudjátok már?

Beszélgessünk, osszuk meg egymással tapasztalatainkat! :)


14hkm



2017. jan. 17. 09:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Most vagyok 12 hetes, és július végére vagyok kiírva pont a saját szülinapom napjára, akkor leszek 33, első baba. Ma voltam uh-n, de a nemét nem lehetett látni. Szuperül vagyok, nem is voltam rosszul az elején se, az egyetlen probléma hogy egész nap aludnék legszívesebben. Még nem vettünk semmit, szerintem ezzel várunk még tavaszig, addig csak örülünk. :)

2017. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%

Én is jól vagyok, megúsztam én is az első trimesztert terhes tünetek nélkül :) Kívánós se vagyok, csak néha kimondottan vágyom egy pohár kólára annak ellenére, hogy túlzottan sosem voltam kólás :)

30 éves vagyok és első babó. Július 25-re vagyok kiírva.

Sajnos nem tudjuk a nemét, mert a 12. heti genetikai ultrahangon nagyon álmoska volt és nem akart sokat mozogni, csak a vége felé makacsul hátat fordított hirtelen, így nem láttuk meg, hogy fiúcska, vagy lány.

Vásároltam már dolgokat, most kihasználom, hogy a téli dolgok akciósak és elsősorban a téli hónapokra vásárolok nagyobb ruhácskákat. Vettem már jó pár body-t, kis nadrágocskákat. Túl sok unisex ruhát nem találni, így azért nagyon mégsem tudok elszállni a vásárlással :) A család idősebbjei nem értenek egyet vele, hogy vásároltunk már ruhákat, de őszintén megmondom: lesz*rom a negatív sugallatú véleményeket, nem tudom úgy végigcsinálni, hogy folyton azon rettegek, mikor történik baj! Inkább sodródom az árral és csak előre tekintek, tervezek, boldogan élem meg a terhességet és nem festem az ördögöt a falra azzal, hogy a baba boltokat kilométerekre is elkerülöm.

13hkm

2017. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Akkor ti szerencsésnek mondhatjátok magatokat, en az első 8-10 hetet végigszenvedtem, volt hányinger, fejfájás, derékfájás, fáradtság és még sorolhatnám... Most kezdem magam kicsit összeszedni :)

A nemét sajnos még mi sem tudjuk, ő sem volt túlzottan aktív az UH-n :)

Tegnap rendeltük meg az angelsound szívmonitort, van tapasztalatokról már vele? Alig várom h megérkezzen és hallgatózhassunk ;)

Mellesleg én 25 éves vagyok.

2017. jan. 17. 10:57
 4/41 anonim ***** válasza:

40/1. gyerek, fiú lesz :)

Én már a 17. hétben vagyok.

Még nem vettem semmit, csak az utolsó 2 hónapban fogunk vásárolni, mert az egyik szobát teljesen szét kell szedni hozzá.

2017. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok.

Én 11. héttől használom az angelsounds-ot és imádom! Annyira jó, hogy akármikor meghallgathatom, hogy minden rendben van odabent :) Nem mondom, hogy könnyű megtalálni, mert ugye még nagyon picike, de nem lehetetlen, csak jó lassan kell húzogatni és milliméterről milliméterre átkutatni a pocit. Néha elsőre megtalálom, néha meg keresgélem 10-15 percig, mire rátalálok. Persze, nem véletlenül van ráírva, hogy 16 hetes kortól javasolt, akkor már biztos sokkal könnyebben fog menni, de nekem megéri pár percig kutakodni :) Ezzel a baba olaj géllel használom és szerintem ez a legtökéletesebb hozzá: [link]

olvastam régi gyk.hu-s kérdésekben, hogy van, aki vízzel, vagy testápolóval használja. Mind a kettővel kipróbáltam, de nekem ez a zselé vált be. Úgy tapasztaltam, hogy a testápoló rontja a hatását, elmosódnak a zörejek és nem is sikerült vele megtalálni a szívhangot. Ez a babaolaj DM-ben és Rossmannban is kapható. Ráadásul striák megelőzésére is első osztályú pocakápoló :)

2017. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Szerintem is jó, ha nyugis valaki, és nyugodtan lehet vásárolni már korábban is, ez is egyfajta pozitív hozzáállás, ami sokkal jobb, mint parázni. :)

Mi még azért nem álltunk neki, mert több helyről kapunk baba dolgokat majd, és csak azt szeretném majd megvenni ami hiányzik, illetve majd pár kis saját aranyos ruhácskát esetleg. Ráadásul amint vége a fűtésszezonnak felújításba kezdünk, minél kevesebb cuccot kell pakolgatni közben annál jobb. :) Várom már nagyon ezt az időszakot is.

2017. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Egyelőre mi még nem vásároltunk semmit, majd a 18 hetes UH után, akkor már talan tudni fogjuk a nemét. A csábításnak nagyon nehéz ellenállni, össze tudnék vásárolni mindent.

Holnap megérkezik a szívmonitorom!!! :)


Ti hol fogtok szülni? Én Szombathelyen.

2017. jan. 17. 16:14
 8/41 anonim ***** válasza:
Budapest, Dél-Pesti Kórház
2017. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Bossszi ***** válasza:
Szia! 17 hetes vagyok, június végén fogok szülni Szombathelyen. Nagyon semmi tünetem nincs már. De még nem érzem, hogy mozog. Pedig 2.baba.
2017. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Szia!


De jó, egy szhelyi! :)

Mi a vèleményed a Markusovszky kórházról? Olvastam jót és rosszat is eddig... A VIP szobán gondolkodom, nem tudom mennyi esèlyem van megkapni, foglalni nem nagyon lehet... :(

2017. jan. 17. 18:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!