Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a szüléskor nem megfelelő ellátást kap a kismama, vagy elfogadhatatlan a kórházi dolgozók viselkedése?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés. Sok olyat olvastam és hallottam, hogy a szülés során elfogadhatatlan ellátást kapott a kismama. Mit lehet olyankor tenni, ha úgy érzem és esetleg apuka is azt látja, hogy egyszerűen nem az történik, amire vártunk? Pl. az orvos, vagy a szülésznő bunkó, lekezelő, hanyag, már a viselkedésükkel a mama és a baba egészségét veszélyeztetik?
2017. jan. 17. 14:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Panaszlevel a betegjogi kepviselonek.
2017. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
49%
Mi a nem megfelelő ellátás? Ha a szülést levezetik, anyukát, gyereket megvizsgaljak, akkor tulajdonképpen megfelelően el van látva. A bunkó, lekezelo stílus nem az ellátás része, az max egy negatív élmény, de szakmailag nehéz lenne belekotni. A baba meg az anya egészségét mivel veszélyeztetnek?
2017. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Utólag igen... de engem pont az érdekelne, hogy ott helyben van-e bármilyen lehetőségem? Nyilván a szülést nem tudom megállítani, hogy "köszönöm, csókolom, én ebből nem kérek, nézzenek magukba, hogy micsoda viselkedés ez". A betegjogi képviselő meg egyáltalán jó valamire? Ritkán hallok olyat, hogy kivágnak egy orvost a viselkedése miatt. Gyerekkoromban a gyerekorvosom valami elképesztő egy barom volt és rendszeresen bepanaszolták a szülők. Semmi nem lett belőle, végül a szülők fenyegetésére volt hajlandó csak lelépni. Ott sem segített semmit a betegjogi képviselő, meg hát az egy utólagos intézkedés, attól még ami megtörtént, az megtörtént és egy 4 éves kisgyerek majdnem meghalt miatta, mert a 39 fokos lázra azt mondta, hogy szimulál a gyerek...
2017. jan. 17. 14:22
 4/39 A kérdező kommentje:

A bunkó és lekezelő stílus az egy felsorolás része. Én úgy gondolom, hogy nem kiskirályok ők, hogy megengedhessenek maguknak bárminemű lekezelő stílust.

Veszélyeztetni sok módon lehet szülés alatt egy anya, vagy a baba életét.

2017. jan. 17. 14:27
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
nézd. van bunkó orvos bunkó postás, bunkó kertész, bunkó buszsofőr...egyiket se választhatod meg...ha nem szimpatikus a busz sofőr, átülhetsz egy taxiba. akkor megfizeted a normális stílust...ezt megteheted a szülésnél is. Fogadott orvosnak hívják.
2017. jan. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%

Írsz a betegjogi képviselőnek, és minden megy tovább. Senki se fog csinálni semmit.

A mi településünkön lassan nem marad nőgyógyász, mindenki kimegy külföldre, örülnek, ha van ember, aki ellátja a rendelést. Senki se fog kirúgni egy orvost, meg senki se fogja őket megrángatni, örülnek, ha bejár még dolgozni.


Abszolút kiszolgáltatott helyzetben vagy, és nem tehetsz semmit, csak tűröd. Amivel sok orvos vissza is él. (Jöttem én már haza sírva terhesgondozásról is, nem kell még szülni se.)


Sajnos, mivel a bunkó és a nagyon bunkó orvosok közt lehet csak válogatni, én a napokban gondolkodtam azon, hogy NEM lesz apás szülés. A párom türelmes, higgadt ember, de ha a családról (a gyerekekről vagy rólam) van szó, akkor hamar eldurran az agya. Biztos, hogy nem nézné tétlenül, ha a kórházi dolgozó nem úgy szól, ahogy kellene (márpedig erre jó esély van), és a végén én fogok szívni, amiért nem tud a száján uralkodni.

Úgyhogy szépen kiül a folyosóra, én meg szülök egyedül.


Magyarország, én így szeretlek!

2017. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon nincs.

A betegjogi képviselő az orvost képviseli,a civil szervezeteket ki kell söpörni az országból tehát már hozzájuk se lehet fordulni és ahogy a válaszokból látod a magyar ember szerint ez jól is van így.

Sajnálom,rossz országba születtél.

2017. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
38%
erre való a fogadott orvos vagy szülésznő. Azért valljuk, be a szülő nők között is vannak jó páran, akik azt hiszik, nekik mindenhez joguk van, és cselédként beszélnek nemhogy a szülésznővel, hanem az orvossal is. Ha tényleg úgy érzed bunkók voltak, a betegjogi képviselőnél tehetsz panaszt, de nem fog semmi történni.
2017. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

7-es, igen én is azt érzem, hogy valami baj van velem, amiért ez nem tetszik :( Ezért nem változik itt semmi, mert a birka magyar bele is törődik, hogy az van, AMI...

Eljárok magánhoz terhesgondozásra és még a genetikai ultrahang miatt is fizetek magánnak, mert egy katasztrófa, amit az állami egészségügy nyújt. Én egyszerűen nem bírom megérteni, hogy milyen alapon viselkedhetnek úgy az orvosok és nővérek, ahogy... Magán úton kezdtem a terhesgondozást, aztán úgy döntöttem, kipróbálom az sztk-t. Nagy hiba volt! Elsőre egy olyan öreg orvoshoz kerültem, akit jóformán a karjánál fogva én vezettem a vizsgáló asztalhoz az íróasztaltól. Másodjára TÖK RÉSZEG orvoshoz kerültem. Összeakadt a nyelve, azt sem tudta, mit beszél és még mesélhetnék róla... azzal a lendülettel folytattam a magán kórházasdit. Csak így szülés végéig kifizetek a terhesgondozásra több, mint 300 ezer Ft-ot, de legalább normálisan szemmel van tartva a babám. Viszont a szülésért újabb 300 ezret nem annyira akaródzik kipengetni, mikor ezt államilag ingyen is megkapom. Nem fogok fizetni egy fillért sem az orvosnak, azt hiszem, nem okoz gondot egy szülész-nőgyógyásznak megtakolni a városi terepjárót és felkaptatni vele a rózsadobra akkor se, ha az én szülésemért az államilag kiszabott fejpénzt kapja. Főleg, hogy oda se dugja az orrát szinte a szülés alatt, csak dísznek beállít egyszer-kétszer, a szülést meg a szülésznő vezeti le. a szülésznőnek fogok adni, ha normális lesz.

2017. jan. 17. 15:03
 10/39 anonim ***** válasza:
32%

Senkinek írta, hogy jól van ez így. Ne keverd a szezont a fazonnal. Már ott él vagy tevedve, hogy az orvos/szülésznő /egyéb dolgozó stílusa az ellátáshoz tartozna. Az ellátás a szükséges kezelesek, étkezés, fekvohely, stb. A minőség lehet megfelelő, vagy nem megfelelő, ez lehet panaszra ok. A kezelessel kapcsolatban az orvosigazgato, a többivel kapcsolatban a betegjogi képviselő az illetekes.

A stílus személyiség kérdése. Mindkét oldalról. Lehet, hogy neked pl sértő, ha anyukanak szólít a személyzet, mást meg a Kovacsne borít ki.Ez nem objektív, ezzel sokat nem tudnak kezdeni, hiába panaszkodsz.

Az való igaz, hogy külföldön egészen más az egészségügyi személyzet, mint Magyarországon. Itt nálunk pl nincs asszisztens, legalábbis nem olyan formában, mint Mo-n, itt tényleg csak adminisztratív munkát végez, vagy olyan kezelést, ami orvost nem igényel. Ha orvoshoz mész, nem is talalkozol vele. De pl a terhesség alatt meg orvos nem lát, hacsak nincs valami probléma, mert az még a szülésznő dolga.

2017. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!