Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel csinal tobbet egy...

Mivel csinal tobbet egy fogadott szuleszno az eppen ugyeletesnel?

Figyelt kérdés
addig ok, hogy vegig velem van. ram akarja a csalad beszelni, hogy fogadjak szulesznot, de nem tudom, hogy van-e ertelme, foleg hogy nem akarom, hogy korbe legyek ugralva.
2017. jan. 19. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nem is azért választottam, hogy ott legyen velem mindig, hanem azért, hogy én válasszam meg a személyiségét. Engem halálra idegesít, ha úgy érzem, hogy bunkó vagy lekezelő, esetleg mindkettő egyszerre az illető. Az ügyeletes orvos, aki felvett és megvizsgált pont ilyen volt. Orrba tudtam volna rúgni egy perc után. Utólag hálát adtam az égnek, hogy volt fogadott orvosom.

A szülésznővel járhattam volna ugyanígy. Az ügyeletes mondjuk akkor épp kedvesnek tűnt és rendben el is látott, amíg a fogadott szülésznőm megérkezett.

Nekem fontos az, hogy ki hogy viszonyul hozzám. Ilyen emberi alapon választottam az orvosom és a szülésznőm is. Az már csak egy plusz adalék volt, hogy mindkettő szakmailag is jó hírű.

Ha téged nem zavar, hogy milyen egy téged ellátó modora, akkor ne fogadj. Szerintem többet nem tesz a fogadott sem (max azt, hogy végig melletted van) Végzik a dolgukat.

2017. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálam az ügyeletes is végig velem volt...
2017. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Én fogadtam szülésznőt és nem bántam meg.

Front volt aznap, futószalagon mentek a szülések, köztük több problémás eset (koraszülés, szülőcsatornában elakadás, stb.). Én meg toxémiás voltam, 190-es vérnyomással, folyamatosan ügyelni kellett a vérnyomásomra és monitorozni a babát...

Ha nem lett volna fogadott szülésznőm és dokim, nem tudom, hogy csináltam volna végig... ha már egy percre kiment, teljesen kétségbe voltam esve. (A dokimnak többször is ki kellett mennie, egy másik páciense is akkor szült, kettőnk között szaladgált.)

2017. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem oszlik meg a figyelme esetlegesen 4-5 vajúdó között így ha baj van nagyobb eséllyel gyorsabban észreveszi, támogat, sűrűbben megvizsgál hogy rendben vagytok-e, utána a gyerekágyas osztályon is kedvesebbek az emberrel ha volt fogadottja.
2017. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként én azért is fogadtam szülésznőt, mert tudtam, hogy biztonságot ad, ha van mellettem valaki, aki tudja, hogy mi történik velem. Első szülésem volt, nem tudtam, hogy mi az, ami "normális" és mi miatt kell aggódni. Nem tudtam, hogy mikor lehet felkelni és mikor nem. Sok apró, hasznos tanácsot kaptam, pl. amikor már nagyon nyomtam volna, akkor a szülésznőm mondta, hogy pisiljek (az ágyra) az segít, és tényleg segített!

Annak ellenére éreztem hasznosnak a szülésznő (folyamatos) jelenlétét, hogy az én dokim mindent maga csinál, nem nagyon enged a szülésznőnek semmit, még az infúziót is a dokim kötötte be.

A választásnál amúgy az is szempont volt, hogy olyan szülésznőt válasszak, akivel a dokim szívesen dolgozik együtt és viszont.

2017. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
és mennyit adtatok a szülésznőnek? utólag kell gondolom fizetni.
2017. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Én nagyon örültem,h fogadtam. Mire beértem a kórházba már ott volt, és mindent kézben tartott, igaz,h vajúdás közben nyomkodta a telefonját de akkor már nem érdekelt, meg aki bennt volt velem lekötötte a figyelmem, de még így is nagy segítség volt, folyamatosan mondta,h mikor mi történik, mit csináljak,h könnyebb legyen. Egyébként 30 ezrer adtam neki.
2017. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
6os, a fogadott szülésznőnek fix díja van, az enyém 40 ezret kért.
2017. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Fogadott szuleszno megyeszekhelyen 20E-et kert.


Nekem jo volt, h ott volt es nem korbeugralt, hanem kivitt mosdoba, mikor en mar jarni sem birtam, keresre rogton kaptam fajdalomcsillapitast, nem kacagtak ki, hogy ugyan mar, ki kell birni, kismama. Kuoln szobaban szulhettem, nem a nagy kozosben, ajol cdak fuggonyok valasxtanak el a tobbiektol. Amikor megvolt a baba, a szuleszno intezett nekem nyugis szobat, ahol csak 1 szobatarsam volt es nem 5 cigany no. Nalunk veluk van tele a korhaz. Csak a butak hiszik, h azert fizetsz, h korbeugraljanak, korbemosolyogjanak. A jobb korulmenyeket fizetem meg, a nagyobb odafigyelest. A szuleszno akit fogadsz, aznap lehet nem is dolgozna, csak miattad megy be.

2017. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem tökéletes volt az ügyeletes a sz.nő.Időnként benézett vagy ő vagy a fogadott dokim.Nekem jó volt h egyedül vajúdhattam,tudtam befelé figyelni.
2017. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!