Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a férjem montenegrói...

Ha a férjem montenegrói származású, én magyar, és Amerikába költözünk (ott fognak a gyerekek születni), akkor melyik állampolgárságot kapja?

Figyelt kérdés
Eddig úgy hittem, hogy montenegrói-magyar állampolgárságot kapnak majd, de egyik ismerősöm elbizonytalanított, mert náluk ő magyar, a férje osztrák, a gyerekek Németországban születtek, és azt mondta, hogy hármas állampolgárságúak lettek, osztrák-magyar-német -ek méghozzá. Akkor nálunk is montenegrói-magyar-amerikai -ak lesznek a gyerekek? Angolul beszélünk, Montenegróhoz a férjem születésén kívül semmi nem köt, a férjem szülei is amerikaiak, csupán Montenegróból származnak.

2017. márc. 10. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A férjednek mi szerepel az anyakönyvi kivonatán? Mert ha ott amerikai van, akkor magyar-Amerika lesz a gyerekek állampolgársága.

Ha Montenegró akkor lesz a 3 féle állampolgárság.

Az ismerősödnél is azért lett ez a hármasság mert ők ketten máshol születtek és a gyerekek is másutt.

2017. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Amerikában ez hogy működik, viszont itt Angliában született a kislányom, 6 éve laktam itt, és nem lehetett Angol állampolgár automatikusan, mert az elmúlt 5 vagy 6 évre visszamenőleg kellett igazolást mutatni, hogy én dolgoztam itt és fizettem adót.

Németországban vagy Ausztriában meg automatikusan az adott ország állampolgárságát kapják, ismerősömnek külön kellett igényelnie a Magyar állampolgárságot, pedig a szülők mindketten Magyarok voltak.

Úgyhogy az országtól függ, utána kell nézni, hogy mi van.

2017. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A férjem teljes mértékben montenegrói állampolgár. Én pedig teljes mértékben magyar. Csak Amerikában élnénk. Akkor gondolom a hármas állampolgárság marad.
2017. márc. 10. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Alapbol meg fogja kapni az amerikai allampolgarsagot, m ott szuletik. A magyart kerheted neki azon az alapon, h Te magyar vagy. Ha a ferjed montenegroi, akkor az o allampolgarsaga alapjan - ha ugyanazok a szabalyok vonatkoznak ott is az allampolgarsag megszerzesere, mint Mo-on - valszeg megkapja a montenegroit is. De a magyart, meg a montenegroit Nektek kell kerelmezni.
2017. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ert, de harmas allampolgarsag letezik?? Csak mert egyszer tettem fel meg regen ilysemi kerdest, mert erintettek voltunk benne, es egyertelmuen mondta mindenki, hogy nem.
2017. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

NEM kell kérvényezni a magyar állampolgárságot, az a szülő jogán jár, az Alaptörvény kimondja:

"G) cikk

(1) Születésével a magyar állampolgár gyermeke magyar állampolgár. ..."

2017. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vegyes hazassagnal kulfoldon (legalabbis ahol mi elunk) a magyar allampolgarsagot kervenyezni kell! Mi nem kervenyeztuk kulonbozo okok miatt, egyik gyerekem sem magyar allampolgar...
2017. márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#4-es valaszolo vagyok. Ok, akkor a gyengebbek kedveert atfogalmazom. A Magyar allampolgarsaghoz szukseges papirokat kell kerelmezni. Ugyanis a magyar allampolgarsagot is vmivel igazolni kell. Nem kuldenek a gyereknek csak ugy magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot, meg utlevelet...
2017. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nem mindegy, hogy állampolgárságot vagy okmányokat kell kérni. A külföldi anyakönyvi kivonatról hiteles fordítást kell csináltatni Mo.-n és HONOSÍTTATNI kell, hogy akkor egészen pontosak legyünk. Annak birtokában lehet csináltatni magyar útlevelet (amit egyébként az itthon élőknek is kérni kell, nem adják csak úgy...)
2017. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7

A magyar állampolgárságot igazoló okmányokat nem külföldön kell kérni, hanem Mo.-n. Illetve külföldről a követségen keresztül valószínűleg lehet intézni. Mindegy, hogy vegyes házasság vagy sem. Mivel az egyik szülő magyar állampolgár (hacsak le nem mondott róla, mert azt lehet), akkor a gyermek automatikusan magyar állampolgár is, legfeljebb nincsenek magyar személyi okmánya, mert nem kérted ki.

2017. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!