Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Konkrétan mit jelen a baba-bar...

Konkrétan mit jelen a baba-barát kórház? Mi történik ott másképpen, mint egy normál kórházban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt leírja hogy mit kell betartania.

2010. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Szia!Én 1 hete szültem ilyen kórházban.Hát nekem nem biztos hogy teljesen jók a tapasztalataim.Éjjel nappal veled van a baba,én szülés után szerettem volna elvitetni,éjszaka szültem nagyon nehezen,beszorult a baba a szülőcsatornába,és elfelejtettek érte jönni.Nem volt tejem ,nem tudtam szoptatni,erőltették,pótlást alig akartak adni,szinte 2 napig semmit nem evett a babám:-((A sima kórházban elviszik a babát,tudsz pihenni,amire nagy szüksége lenne az embernek.
2010. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

2 napig nem is kell neki semmit ennie, mert olyan pici a gyomra, hogy kb egy kávéskanálnyi előtej fér bele... Annyi meg van.


Normál kóürházban még nem szültem, de a bababarát nagyon szimpatikus nekem. Ám meg kell jegyeznem, hogy a bababarát nem azt jelenti, hogy ANYABARÁT. Igen, a baba éjjel is veled van, és ez a babának jó elsősorban, nem az anyának. Igen, nem adnak pótlást, mert nem kell, a baba két nap alatt nem hal éhen. Az anyai és a babatest jól van kitalálva és szinkronban vannak, nem kell ezen javítani, csak meg kell ismerni, hogyan működik. Tej meg csak akkor lesz, kedves előző anyuka, ha a mellet folyamatosan és gyakran éri inger, ezért erőltették a szoptatást még akkor is, amimor még nem volt tejed. A tej magától nem indul be...


A bababarát kórház a babának tényleg nagyon jó.

2010. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, hivatalosan nem bababarát, és mégis minden úgy zajlott, ahogy az utolsó írta. Éjjel-nappal kint lehetett a pici. (bár én a császár miatt éjszakára visszavittem, mert mozogni is alig tudtam az első pár napban...) Itt nem mondom, hogy erőltették a szopást, de naponta többször bejöttek, hogy ugye próbálkozunk a szopival. Ha nem ment, segítettek. Bármit meg lehetett kérdezni, bármikor. És itt sem adtak a kicsiknek semmilyen pótlást (tényleg nincs is rá szükségük). Az én babám 2-3 napig nem nagyon akart szopizni, de aztán olyan ügyesen rákapott a dologra, és a tejcsi is szépen megindult.


Szóval az én tapasztalatom, hogy nem csak a hivatalosan bababarátnak nyilvánított kórházban tesznek meg mindent a babáért és a mamáért.

2010. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem bababarátban szültem, nem segítettek szoptatni és a beleegyezésem nélkül tápszerezték, viszont kötelező rooming-in rendszer volt a személyzet kis száma miatt, na ennyiben volt bababarát :)
2010. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki kedves és hasznos válaszát!

Baba-barát kórházban szülök 4 hét múlva, programozott császárral. Voltam kórház látogatáson, ott ki van téve a falra egy 10 pontos "rend", ott pl olyat írnak, hogy nem engedik a cumit, meg ilyesmi. Ezért kérdeztem rá itt is.

2010. máj. 15. 12:41
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

10.22-es.


Én az ilyen okostojás anyukáktól megyek a falnak. Persze tej nem lesz magától. Na én hallgattam a gyerekem üvöltését, mert éhes volt, nekem meg rooming-in, folymatos cicinlógás, és gyógyszer mellett sem volt tejem. Aztán nem akartak hazaengedni, mert nem gyarapszik a gyerek. Kérdem én mitől?!!! Tápszert nem adtak, csak cukrosvizet. A végén nyomattam a cukrosvizet óránként a gyerekbe hogy hazajöhessünk. Megvolt a kálváriánk a PKU szűrés miatt, mert a kórházban nem tudták levenni, mert 5 nap alatt nem tudot 60g tejcsit szopizni, utána meg nem adtak tápszert. Itthon a védőnő másodszorra tudta levenni a megfelelő mennyiségű vért, úgy hogy agyonszurkálta a babámat. Végül nagynehezen lett tejem, de ezt tuti nem a bababarát kórháznak köszönhetem.


De persze szerinted biztos nem is akartam szoptatni. Váááá!!

2010. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10.22-essel értek eggyet! Én is Bababarát kórházban szültem Esztergomban és nagyon jó volt hogy velem volt a babám amúgy ott ha nagyon sír elviszik és pihenhetsz:))

Kérdező hol fogsz szülni?

Üdv.A

2010. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Salgótarjánban szülök.
2010. máj. 15. 16:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

13:34-es: miért vagy ilyen agresszív? Senki se bántott.


Amúgy meg nem értem, miért nem akartak hazaengedni, amíg nem gyarapszik a gyerek. Az a normális, hogy az első napokban csökken a súlya. A cukrosvíz maga az elmaradott borzalom, na attól garantáltan nem gyarapszik a gyerek, csak az étvágya megy el a normális kajától. Az anyatej alternatívája nem a tea, sem a cukros víz, hanem a tápszer. Sajnálom, hogy így bántak veled abban a kórházban.

2010. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!