Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kecskeméten szülök. Mit...

Kecskeméten szülök. Mit csomagoljak magamnak és a babának?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szülőszobai csomag:

Anyának:

• 2 kis törülköző (borogatásnak)

• fényképezőgép (feltöltve)

• telefon, telefontöltő

• óra

• terhes kiskönyv

• leletek

• TB kártya

• személyi, lakcímkártya

• házassági anyakönyvi kivonat

Apának: papucs


Kórházi csomag a gyermekágyas osztályra:

Anyának:

• 2 (szoptatós) hálóing

• köntös

• 2 papucs (egy szobába való, egy zuhanyozós)

• szoptatós melltartó , melltartó betét

• bugyik

• eldobható hálós bugyi

• 3-4 törölköző

• Étkezéshez:

• evőeszköz

• szalvéta, konyharuha

• pohár/bögre

• folyadék

• Neszesszerbe:

• intimszappan

• tusfürdő

• sampon

• hajszárító

• fertőtlenítőkendő

• fogkefe

• fogkrém

• intimtörlő

• WC papír

• papír WC ülőke

• krém mellbimbóra

• 1 csomag Tena Lady normal betét

• 1 csomag normál éjszakai betét


• melltartóbetét

• mellszívó

• papírzsebkendő



A babának csak popsitörlőt kérnek a baba-mama szobában. A hazamenetelhez elég aznap behozni a baba és a te ruhád.Nekem a férjem hazavitte a ruháimat, kabátot stb.

Ha tudok még segíteni írj emailt.Februárban szültem, azóta nagy változások vannak, új az osztályvezető főorvos. Van szlésfelkésztő, feltétlenül menj el!

Üdv.:K.

2010. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ha valami eszembe jutna, akkor mindenképp írok. Igazából azért voltam nagyon kíváncsi, mert nekem azt mondta valaki, hogy hálóinget ne csomagoljak, mert azt ott adnak, sajátot nem vehetek fel bent a kórházban.
2010. máj. 26. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Szülni a kórházi hálóingben fogsz, ez tuti.

Az első napokban én is a kórháziban voltam, annyiszor cserélhettük, ahányszor csak szükségét éreztük. Az utolsó két napon már a sajátomban voltam,komfortosabbnak éreztem.( Igaz, olyan meleg volt az osztályon, hogy volt, hogy csak egy vékony köntös volt rajtam.)

Üdv.:K.

2010. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is kecskeméti vagyok, de mindkétszer félegyházán szültem, sőt most harmadszor is ott fogok, remélhetőleg. A szülőszobán biztos adnak ottani hálóinget, de utána bizos, hogy a sajátot hordják, ha már fel tudnak kelni és átöltözni. Én ebben az időben nem vinnék hajszárítót sem, a lánykám is júliusi volt, és majd megfúladtunk a hőségtől annak idején.

Bent a babák angolpólyában vannak, de pár pelust esetleg rakhatsz, ha gyakorlatozni szeretnél rajta, bár a baba-mama szobában biztosan az is van. A hazamenős ruháját is elég, ha a férjed akkor hozza, amikor már mehettek haza. A bugyiról nem tudom, a dokidnak mi a véleménye. 1. alkalommal szigorúan nem volt szabad használnom, másodszor se használtam, de a gátseb miatt horror volt a hálós bugyiban caflatni, a folyosón, szóval most harmadszor, már bizosan viszek bugyit a sétáláshoz. Jó egészséget kívánok nektek!

2010. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!