Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után megváltozik a...

A szülés után megváltozik a nő világnézete, értékrendje, felfogása?

Figyelt kérdés
A szülés milyen testi és lelki "nyomokat" vagyis változásokat hagy maga után a nőkben? A szüléstől szebbek lesznek a nők, vagy inkább csúnyábbak? Igaz, hogy a szülés után megnő a mell mérete, és ha ez igaz mennyivel? Sok nőnek megy tönkre a foga ilyenkor? A terhességi csíkokat a valamilyen úton módon majd el lehet később tüntetni? Az mennyire igaz, hogy a szülés után a nő már nem annyira a saját kinézetével, hanem inkább a babával törődik? A ténytől, hogy ő már szült gyereket hülyén fogalmazva "beképzeltebb" lesz? Azok a nők akik már szültek lenézik azokat akik nem szültek gyereket?
2010. máj. 28. 23:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

1) az enyém változatlan maradt

2) szélesebb a csípőm

3) én szebb lettem

4)megnőtt, D kosárról G kosárra

5) rendesen mosom a fogam, nem ment tönkre

6) terhességi csíkokat soha, semmivel nem lehet eltüntetni

7) nője válogatja

8) nem hinném

9) ne általánosíts

2010. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Hat a sajat statisztikam szerint a no ismeroseim, akik szultek kb 90% megvaltoztak kulsoleg, 50%ban csunyabbak lettek, mert mar nem torodnek magukkal csak a gyerekkel, kb 90% kal az egyetlen dolog amirol beszelhetsz az a tokeletes es legszebb gyerekuk, es a 100%uk azt hiszi, hogy azert mert szul egy gyereket, o a vilag titkainak mindentudoja :D szoval ez a gyerekszules eleg non-profit dolog a noknek, dehat ugy vagyunk beprogramozva, hogy megis legyen, merthat nelkulunk megallna avilag :D meghat azert jofejek a gyerekek :)
2010. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

1. Alapvetően nem, de a családot azután mindenek előttre helyezi (az apát is)

2. Nem változnak

3. Átlagban igen, kb. 1-3 méretet, de nem mindenkinek!

4. Aki ápolja a fogát, és Ca dúsan táplálkozik annak nem megy tönkre

5. A terhességi csíkokat nem lehet eltüntetni, csak halványítani, de nem mindenkinél vannak, nekem már előtte is voltak (kamasz korban)!

6. Nem igaz, téves általánosítás

7. Nem lesz beképzelt

8. Személyiségtől függ, aki azelőtt is lenézte, azután is lefogja, nem szülés függő

2010. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem híztam el, a hajamat megnövesztettem, szebb lettem, nem lettek terhességi csíkjaim, a mellem sem lett ronda. Anya lettem és kész. Nem lettem sem jobb sem rosszabb ettől. Viszont a gyerekemet tekintettem elsőnek, akiért mindent megtettem és megteszek.
2010. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

Az mennyire igaz, hogy a szülés után a nő már nem annyira a saját kinézetével, hanem inkább a babával törődik? A ténytől, hogy ő már szült gyereket hülyén fogalmazva "beképzeltebb" lesz? Azok a nők akik már szültek lenézik azokat akik nem szültek gyereket?


Ha ez nem lenne igaz a nagy részükre akkor ez a kérdés fel sem merült volna benned. És ez sajnos igen rossz és igazságtalan változás, gondolkodás. De ezt az anyukák úgysem fogadják el. :)

2010. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, amíg nem voltam anyuka, addig sem fogadtam el... :P 30 évig! :P
2010. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Pedig senki nem találna ki ilyen kérdést ha nem létezne a dolog soha, sehol. :)
2010. máj. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1. most már a gyerek az első.

2. én nem vettem észre se azt, hogy szebb, se azt, hogy csúnyább lettem volna. Nem hanyagolom el magam, mert engem zavar, ha topis vagyok.

3.nekem nem nőtt a mellem, igaz, szülés előtt is nagy volt, de ugyanakkora melltartót hordok.

4. a fogak sajnos genetika, ha nem volt vele gondod, akkor a terhesség miatt nem romlanak számottevően (persze gondozni kell:D)

5. a terhességi csíkokat mindenféle krémmel meg praktikával lehet halványítani, de sajna el nem fognak tűnni.

6. ahogy már írtam, zavar, ha topis vagyok, de bevallom volt már rá példa (fogzáskor), hogy egész nap melegítőben-kinyúlt pólóban, szar hajjal játszottam a kicsivel, és csak akkor kaptam össze magam, amikor már vártam haza a páromat.

7. Én nem vagyok arra a tényre büszke, hogy szültem, viszont a babámra nagyon büszke vagyok. Az, hogy szülhettem gyereket, szerintem nem ok arra, hogy elszálljon az agyam, hanem inkább ajándék. Arra meg minek legyek beképzelt?

8. Soha nem néztem le azokat akik még nem szültek. Rengeteg ilyen barátnőm van, és őszintén szólva néha, amikor fáradt és nyomi vagyok szívesen cserélnék velük, csak egy napra:))

Minden állapotnak megvan a maga jó oldala, ha nincs gyereked az idő, amit magadra fordíthatsz, ha van, akkor meg maga a baba. Így minek nézzem őket le?

2010. máj. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Megváltozott a felfogásom,de gyökeresen. Nem híztam el,ugyan annyi kilo vagyok,mint a két terhesség előtt.Tény,h néha a két kicsi mellett nincs időm magamra. Nincsenek terhességi csíkjaim,szerencsés voltam.Mellemm csak terhesség alatt nőtt,sajnos nem maradt akkora.Fogaim elromlottak,most járok fogdokihoz,uj felső fogsort kapok.

Nem lettem beképzeltebb,mert gyermekeim vannak,én is van h szívesen cserélnék a gyermektelen ismerőseimmel,de csak egy pár órára,néha jó lenne csak magammal törördni.

2010. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1)Testi: még mindig maradt rajtam úgy 10kg felesleg, a terhességi csíkoktól nem látszik a hasam :)halvány lila eres lett a lábam.Lelki:büszkeséggel tölt el, hogy "szülhettem", sokkal sírósabb vagyok, mindenen meghatódok.

2)Szerintem nem a szülés, inkább a terhesség hagy nyomokat a nőkön...

3)nekem nőtt, 3 kosármérettel... ezért csak sportmelltartót tudok hordani.

4)egy fogam kettétört, pedig nem volt rossz...mosom rendesen.

5)a csíkokat eltüntetni sajnos nem lehet, halványítani bizonyos krémekkel lehet.

6)rám nagyon igaz. Mire a fürdőbe jutnék,hogy pl sminkeljek, már dél van....amúgy gyerekfüggő, amikor nyugis, akkor simán megy minden, hajvasalás, smink, stb.Ha nyűzsi, akkor örülök, ha a pizsamát le tudom magamon cserélni ebéd előtt.

7)sajnos hallottam már ilyet, rám nem igaz. Persze büszke vagyok rá, de ettől nem érzem többnek magam a még nem szült nőknél. Egyáltalán nem nézem le őket, ha lehetne de nem akarnak ,biztos annak is megvan az oka.... akinek meg nem lehet, próbálok támaszt nyújtani esetleg tanácsot adni, mert nekem is nagyon nehezen jött össze.

2010. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!