Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császármetszésre kerül a...

Ha császármetszésre kerül a sor, akkor lehet választani altatás és gerinc érzéstelenítés között, vagy azt a doki dönti el?

Figyelt kérdés
2007. nov. 26. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, kórháza válogatja, mi az ottani gyakorlat, mi alapján döntenek. A legjobb, ha ott érdeklődsz, ahol a szülni fogsz!
2007. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alatatás nem szerencsés, ugyanis abból a baba is kap. Úgy tudom (lehet, hogy tévedek), hogy az epidurál csak téged érint.

Az epidurális anesztézia előnyei: kíméletes; teljes fájdalommentességet biztosít; jól ellazítja az érzéstelenített terület izomzatát; csak egyféle gyógyszer alkalmazását igényli, így kisebb az esetleges gyógyszer-kölcsönhatások esélye; utána nincs az általános érzéstelenítésre (narcosis) jellemző kábultság.


Ha azonnali műtét szükséges akkor altatni fognak, mert az epidurál lassabban fejti ki a hatását. Ha baj van, arra nincs idő akkor azonnal kell. Programozott császár esetében is az epidurált szokták (az általam ismert helyeken).

2007. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!