Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 31 hetes vagyok. Köldök vér...

31 hetes vagyok. Köldök vér levételével kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. A menetére is kíváncsi vagyok, hogyan történik?

Figyelt kérdés
Vagyis mindenre amit ezzel a támával kapcsolatossan tudtok.Kérlek írjátok meg.Előre is köszönöm.
2008. okt. 23. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Pár héttel ezelőtt volt egy ilyen kérdés.Kisebb vitát is kiváltott.Érdemes elolvasni.Keress rá,v. itt a link: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Amúgy mi is gondolkodtunk rajta,de több ok miatt úgy döntöttünk,hogy nem vetetjük le.40+6 napos pocis

2008. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi,már kerestem ilyen jellegű kérdéseket de sajnos hiába.Most még keresem de ha nem magánügy akkor kérlek írd meg ti miért nem vetetitek le?

Köszi még egyszer

2008. okt. 23. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg ezt írtam:Mi is gondolkodtunk rajta,de sajnos nem tudjuk kifizetni,pedig szegények nem vagyunk.A dokit kérdeztük erről,azt mondta több 100ezer forint(350 körül),Ő úgy tudja,hogy a felét kell kifizetni,a maradékot meg 2 év alatt.Ami szerintem még nem is lenne olyan vészes.Ebben csak! a 20 éves tárolás van benne.Mi azért is vetettük végül is el,mert 1,nagyon gyorsan fejlődik az orvostudomány 2,ha probléma lenne a kezelést nem tudnánk kifizetni(több millió is lehet).

Sajnos ez még a jómódúak kiváltsága és ezt nem bántásként írom.

Kiegészíteném még annyival,most,hogy úgy hallottam,hogy felnőtt korban is lehet a csontvelőből .

A kék linkre rákattintasz amit bemásoltam,akkor elvileg előjön.A keresőbe meg azt írd szerintem,hogy pl.Őssejt

2008. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kösz,hogy megírtad.én is kb hasonló cpőben járok mint te.sok gondolat forog a fejembe és nem tudom mivel teszek jót.

de látod nem sok embert érdekel.

köszi.jó egészséget neked is és a babádnak is.

2008. okt. 23. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi,már várjuk,hogy végre kijöjjön.:-)
2008. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Le kell vetetni. Inkább legyen, és soha ne vedd hasznát, mint ne adj isten, elő kelljen venni. De ha kell, akkor ott van. Én vetettem le. Ez uolyan, mint a légzésfigyelő. Sokan elvetik azt is, engem viszont megnyugtat. Lakásriasztóm nincs, mert az ingóság halhatatlan, de az ember csak egyszer él és én mint szülő felelősséget vállalok kicsiny még sok-sok törődést igénylő babámért és ha megtehetem, mindent megteszek azért, hogy a legnagyobb biztonságot nyújtsam számára. De ez mindenkinek egyéni, mi határozottan akartuk ezt a férjemmel.

Rögtön a születést követően köldökzsinór elvágás előtt leveszi a doki a vért, ezt beleteszi a gyűjtődobozba, és nekem a férjem vitte be személyesen, majd másnap még egy papírt töltetett ki a dokival. Ennyi. Ha személyesen nem tudjátok bevinni, akkor jön a futár érte. Nem nagy dolog, a kórházi pakkal a köldökzsinóros táska is jött velünk. :) Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

Még annyit hozzátennék, hogy az a szülő ne érezze magát felelőtlennek, aki nem veteti le, mert esetleg nincs rá módja, pénze, de akinek tényleg.., ha van lakásriasztója is, akkor gondoljon a fent említett érveimre... Aztán állok a vita elébe :)

2008. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A krio honlapját javaslom olvasgatni, kedvező fizetési feltételei vannak, és a tárolási idő is a kívánt időtartam. (előző)
2008. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítségedet.igazad van és ha írnának jó és rossz tapasztalatokat is akkor az ember könyebben döntene.hitelt is lehet felvenni úgy tudom tehát megoldanánk ha tudnám hogy van értelme.Cak félek,hogy fölöslegessen dobok ki egy csomó pénzt.Bármit tudsz ,örömmel veszem.

Még egyszer köszi.

jó babavárást.

2008. okt. 23. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!