Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindult a folyamat (szülés)...

Beindult a folyamat (szülés) szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

40.hetet töltő kismama vagyok.

Ma reggelre menstruációs görcsök jöttek rám, azóta nagyon bő folyásom lett. (sárgás - fehér krémes jellegű)


Rendszertelenül érzem, de begörcsöl a hasam, hozzá pedig be is feszül, mint egy kő darab olyan kemény lesz, és feszes, szorító érzés, majd kienged. De egyszer 10 percre jön, egyszer pedig alig múlik el az egyik jön is a másik szinte egyből. (a menzesz görcsöt csak az alhasamban érzem, a keményedést az egész méhemben egész fent is)


Az a kérdésem, szerintetek ez jelezheti az igazi fájások közeledtét, vagy lehet még napokig - akár hétig elhuzodo jósló is ilyen érzés? A szülésznőm javaslata, hogy ha már egy órája legalább konkrét 5 percesek vannak, akkor hívjam, így teljesen tanácstalan vagyok..

Köszönöm!


2018. febr. 21. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jósló is,vagy jelezheti azt is hogy nemsokára szülsz. Türelem. Fogadd meg a szülésznő tanácsát.

Könnyű szülést! 😊

2018. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

EZEK a görcsöl meg befeszülések, keményedések a FÁJÁSOK!!!!


A helyedben sürgösen bemennék a kórházba!

2018. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem rendszeres sztem nem a szülés indult be. Nekem ez megy 2 hete és még van 2het a szulesig.
2018. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján ezek jóslók. Amikor a kisfiammal betöltöttem a 40 hetet, és egyfolytában keményedtem, néha kifejezetten fájt, melegvizes zuhanyt vettem. Nekem akkor nem rendszerezte a fájásokat, maradtak a jóslók. Még 3 napig bent maradt a kisfiam. Amikor egészen biztosan beindult, azt megéreztem: először is vizes, átlátszó, színtelen-szagtalan folyásom volt (mint kiderült, szivárgott a vizem), másodsorban pedig kb. 10 percenként meg kellett állnom és meg kellett kapaszkodnom, összegörnyedtem a fájdalomtól. Azok voltak a tízpercesek.

Szval zuhizz egyet, és figyeld a jelzéseket!

2018. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, valahogy en is úgy érzem, hogy még nem az igazi, mert azt hallottam akkor teljes rendszer lenne benne..így össze vissza fájásokkal még nem szeretnék rögtön menni. Csak érdeklődnék egyenlőre a tapasztalatokról!

2018. febr. 21. 12:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megfogadom!

🙂

2018. febr. 21. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom, Én, amikor a második lányom szültem, szinte végig össze vissza jöttek a fájások! majd ird meg később,hogy mi lett a vége
2018. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendszertelenek voltak a fájásaim 17 órától 23 óráig, írtam direkt, volt 20 perc kihagyás meg volt 2 perc is.. vettem egy meleg-vizes fürdőt, szedtem be magnéziumot, de nem javult. 23 órakor elkezdtem vérezni, így rohantunk a kórházba. Ott a szülésznő jó bunkón megjegyezte hogy csak a 36. hétben vagyok, ezek jóslók, minek megyek be... de mondom a vérzés miatt én ragaszkodom a vizsgálathoz. Kiderült azok a "jóslók" nem is annyira jóslók voltak, és annyira ki voltam már tágulva a 7 órás fájásoktól, hogy át kellett volna küldeniük koraszülött kórházba, de az ügyeletes doki nem mert, nehogy a mentőben szüljem meg a faros babát. Szóval nem mindenkinek olyanok a fájásai mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. A helyedben én bemennék megnézetni mi újság - ha semmi akkor hazaküldenek de megnyugszol, ha pedig valódi fájások akkor nem kell otthon szülnöd egyedül...
2018. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Végül nem rendszeresedtek, zuhanyoztam meleg vízzel a hasam, derekam, azóta sokkal ritkábban jönnek, van hogy fél óra is eltelik közöttük, kicsit erősebbek lettek, de még biztos nem az igazi.. Köszi mindenkinek aki írt nekem!

2018. febr. 21. 19:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mi újság? Egyben vagytok még?
2018. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!