Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » APUKÁK akik bent voltatok a...

APUKÁK akik bent voltatok a párotokkal a szülésnél, hogyan éltétek meg ezt a dolgot? Mire gondol ilyenkor egy kispapa?

Figyelt kérdés

(változott valami bennetek,köztetek? milyen érzés volt)


köszi a válaszokat!


2010. jún. 9. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A férjem nem hajlandó ideülni a gép elé, de ő azt mesélte, hogy borzasztó volt neki amíg vajúdtam és a tolófájásoknál is a rosszullét keringette. Le is kellett ülnie. Ráadásul szerinte csúnya volt, mikor jött kifelé a baba :( De! azt is mondta, hogy amikor megszületett és meglátta a kisfiúnkat,akkor az neki is maga volt a mennyország. A kapcsolatunk nem változott semmit, azóta is jól vagyunk, szex is ok.
2010. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

nem vagyok apuka, de anyuka sem.

viszont hallottam már olyat, hogy az apa megundorodott a feleségétől, miután látta a szülést.

engem pl. egyáltalán nem vonz, hogy a párom majd benn legyen velem. inkább anyukám. ő átélte már ezt, és tud érdemben segíteni. szerintem egy apa max sajnálja a feleségét, és inkább rosszul érzi magát, hogy látja így szenvedni az asszonyt.

2010. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Apuci nincs itthon, de azt mesélte, hogy szörnyű volt látni a kínlódásomat, ki is ment egy idő után. Szerinte nem normális ha az Apa végignézi ahogy jön ki a baba, és szerintem sem. Mikor kint volt a fiam, letakartak és behívták. Ez így volt jó.
2010. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemnek határozottan pozitív élményei vannak, hiszen megint jönni akar :) Mondjuk hozzáteszem, ő semmit sem sem látott, mert császároztak és a vágás helyénél takarás volt. De büszke, hogy ott volt, és ő fogta először a pici lányát. Változás nem nagyon van kettőnk között.
2010. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Lehet, hogy nálunk az is számít, hogy én nem szenvedtem semmit, mivel nem hagytak vajúdni. De inkább a férjemet hívnám, mint anyukámat. Egyszerűen más a viszonyunk.
2010. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív élménye volt a páromnak mind a két szülés. Az első hosszú volt, azt élte meg rosszabbul, hogy nem igazán tud érdemben segíteni. De azt érezte, hogy nagy szükségem van rá akkor. Be is lett vonva, ő tartotta kitolásnál az oxigént az orrom alá, meg a köldökzsinórt ő vágta el. Azt mondja azóta is, hogy fantasztikus.

Azóta a második szülésen is túl vagyunk, ez jó gyors volt. Csak szép élmény neki, főleg, hogy azóta is emlegeti, ha nincs ott, akkor orvos nélkül szülhettem volna, mert pont mindenki elment kávézni, mert azt hitték van még idő. Hát nem volt, lett is nagy rohanás :D


Azért megírnám a véleményem, hogy az, hogy egy férfi emiatt megundorodik a kedvesétől, az számomra felfoghatatlan, és el sem hiszem. Ezt azok találták ki tuti indoknak, akik valamiért nem akarnak együtt szülni. Egyrészt, mert ha nem akar, akkor nem lát semmit. Abszolút eltakar mindent a pocak ott lenn. A másik, hogy egy ilyen kapcsolattal (férfival) akkor alapból valami baj van szerintem, kitalálna később mást, hogy miért undorodott meg.


Amióta az apukákat beengedték a szülészetre, orvosok figyelték meg (és jegyezték le, majd meg is keresem, és belinkelem)hogy sokkal kevesebbszer van szükség oxitocin vagy más külső beavatkozásra, és rövidült az átlagos hossza a vajúdásoknak is. Még az orvosok-szülésznők sem szeretik, ha egyedül megy be a szülő nő, ha a párod nem akar menni, akkor testvért/barátnőt valakit mindenképpen vigyél!

2010. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Anyuka vagyok.

A párom azt mondta,nagyon rossz volt látni,hogy szenvedek ,és nem tud segíteni.Pedig a jelenlétével rengeteget segített.A szülést konkrétan nem látta,mert a fejemnél állt,vagy ült,csak amikor már kivették a babát.Ő akkor el is ment a mosdatáshoz.Rengetegszer emlegeti,pedig már 17 hónapja volt.Ha teheted,menj be,mert nagyon nagy segítség,és megismételhetetlen élmény.NEm könnyű senkinek,az biztos

2010. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

14:01-es vagyok


Ezt találtam, bár van hosszabb tanulmány is, de most nincs időm tovább keresgélni.


[link]


A lényeg ennyi

"A szülés együttes átélése erősíti a partnerkapcsolatot és a szülő-gyermek kapcsolatot is. Az elmúlt évtizedek kutatási eredményei ugyanakkor azt is bebizonyították, hogy az apás szülés elterjedésével párhuzamosan a szülési mutatók is kedvezőbbé váltak. Ha a szülésnél jelen van egy érzelmi támaszt nyújtó személy, akkor a vajúdó kevesebb fájdalomcsillapító gyógyszert igényel, kevesebb császármetszésre van szükség, és a szülés rövidebb idő alatt lezajlik"

2010. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pozitív élménnyel zárult mindkét szülés. Amikor megtudtuk, h. jön a 2.baba, a férjem, egyből azt mondta, jújj de várom a szülést:))annyira jó voolt. Igaz 5óra alatt megvolt, de sztem ha 20 lett volna, akkor se ment volna ki. A környezetünk ben nem tudok olyat aki negatívként élte volna meg.
2010. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

az én párom mind a 2 szülésemnél bent volt. Nem maradt negatív élménye, azt mondta a harmadikra is bejön.

Az undorról csak annyit, ha lehet, még jobb a szexuális életünk mint előtte, sokkal meghittebb.

A köldökzsinór elvágása az más tészta.

A párbeszéd valahogy így zajlott:

Doki: Apuka, jöjjön vágja el a köldökzsinórt.

Férjem: Miért? Maga miért van itt. Én fotózni jöttem.

Hát azt hittem lesül a bőr a képemről :-D, a másodiknál eleve úgy kezdte, hogy ő fotózik, videózik, fogja a kezem ...., de a köldökzsinór az más dolog. Utólag azt ondta, hogy attól félt, hogy az fáj a babának. Amúgy a mai napig még a körmüket sem vágja le, nemhogy a köldökzsinórt!

2010. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!