Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni a gátmetszést 4....

Lehet kérni a gátmetszést 4. baba születésénél?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, 3. gyermekem kibújását 6-7 cm hosszú belső,külső repedések előzték meg, merthogy a gátvédelem milyen szuper.Első kettőnél protokoll szerint végezték de sajnos még így is szakadt minden... nem szeretném megosztani hogy milyen hatással vannak az életemre ezek a balesetek.Sajnos ugye a többedszer szülők már-már ősanyaként vannak beállítva nekik a fájás se fájás a vaginájuk meg akár a gumi 🙁 velem legalábbis ezt éreztették ,hát nem volt igazuk.Ha nincs fogadott orvosom kérhetem hogy vágjanak inkább minthogy szétrepedjek ismét?Nem kell az olyan hozzászólás hogy jaaaj mert nem egyforma minden szülés...azóta ha szeretkezem férjemmel és teljesen belém hatol már attól is repedek a dokik meg tojnak rá.Szóval mi lesz ha egy buksi akar onnan kibújni?Előre rettegek 🙁🙁🙁🙁

#repedés #gátmetszés #szülési serülés
2018. szept. 29. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen
2018. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben a császár is indokolt lehet.

Most valószínűleg megköveznek

2018. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképp említsd meg! A legtöbb doki szívesebben vág mint nem. Épp az általad tapasztaltak miatt. De sokan ma már az anyukák kérésére igyekeznek biztosítani a gátvédelmet. Viszont valószínűleg ha csak rajtuk múlna, 80% kérdés nélkül vágna. Egy tiszta vágás könnyen összevárható és gyorsabban gyógyul mint a repedések.


Szóval bátran hozd fel, hidd el ez nem lesz teljesíthetetlen kérés akkor sem ha nincs fogadott dokid.

2018. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Első gyermekemnél vágtak, másodiknál repedtem, harmadiknál kértem, hogy mindenképpen vágjanak. Meglepődtek, de örültek neki, hogy nem ragaszkodok a gátvédelemhez.

Úgyhogy szerintem igen.

2018. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy voltam vele,hogy inkább vágjanak,minthogy szétrepedjek,ezek szerint jól gondoltam. Szerintem siman mondhatod elvileg az orvos is inkább vág kevesebb a kár, neki meg a varrás. A legtöbb orvossal,ha konzultálsz akkor erre is ki szoktak térni.
2018. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenképp említem a dokinak ha elérkezik az idő.
2018. szept. 29. 18:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kórházak, ahol a protokoll része a gátmetszés, és csak nagyon kevés kivétel van. De a dokik között is szabadon választhatsz, és sokan császárt is hajlandók kérésre vállalni. Ha a doki nem ért egyet, kérdezd meg 2-3 másik véleményét. (Nem azt mondom, hogyha nem tetszik, amit az orvos mond rögtön le kell cserélni. De ebben a témában nagyon megoszlanak az álláspontok, és valamennyire mindkét oldalnak igaza van.) Nyugodtan válassz olyat, akiben te megbízol.
2018. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapvető hogy nem szabadna fekve szülni, az a legrosszabb pozíció, és egyedül az eü személyzet kényelmét szolgálja. Természetes, hogy így az ember reped-szakad, vágni kell hogy ne rosszul repedjen... de álljunk már meg, ha úgy szülnének a nők, ahogy kell (inkább függőleges, mint vízszintes pozícióban, és főleg, saját érzésük-igényeik alapján, semmi parancsolgatás),jóval kevesebb orvosi beavatkozásra lenne szükség. Ez rajtad, kedves kérdező, így utólag már nem segít, de hátha valaki még időben olvassa, és megkíméli magát és a gátját (plusz a babát, mert ő is veszélyeztetve van) a sérülésektől amiknek a következményeit aztán élethosszig hordozza.
2020. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?


2.

2020. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!