Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bababarát kórházban fogom...

Bababarát kórházban fogom majd szülni a babám decemberben. Miután megszülök, hazamehetünk a babával? 44 km-re lakom a kórháztól.

Figyelt kérdés
A párom ragaszkodik nagyon hozzá, szinte követeli. Sőt,ő otthonszülést "akar". Erről sikerült nehezen lebeszélnem, mert még nem lennék ilyenre felkészülve (25 éves vagyok), és 1. baba. Eddig minden rendben, semmi komplikáció nem volt. Ha a szülés rendben lezajlik, és a baba is egészségesen jön világra, hazajöhetünk -e még aznap kocsival, vagy nem engednek haza? Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 27. 21:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
3 napot a kórházba kell tölteni.
2010. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem Magyarországon nincs olyan kórház,ahonnan 1nap után hazaengednek,hiába egészségesen jön a világra a baba,és te is jól vagy.Azért "jobb"pár napot bent tölteni,így ha később lenne ne adj isten valami gond,akkor kéznél legyél.Ki lehet bírni.Én se vagyok oda a gondolattól,hogy pár napot bent kell maradni,utálom a kórházakat.De ami muszáj,az muszáj.Lehet,hogy nekem még bőven szülés előtt be kell feküdnöm,de nagyon reménykedek,hogy itthon kihúzom.Boldog és egészséges babavárást,könnyű szülést!32hetes km
2010. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Te saját felelősségedre bármikor hazamehetsz, de a babád csak akkor, amikor a gyerekorvos elbocsájtja. Ez minimum 3-5 nap szokott lenni.
2010. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tudom, hogy ennyit bent kell tölteni. De kérdezd meg őket. A férjed meg elgondolkodhatna - neki egyszerű lenne az otthon szülés, hiszen nem zökkentik ki a mindennapjaiból, ha viszont Veled bármi történne neadjisten, akkor messze a segítség... Neked is jobb szerintem, ha bent maradtok ennyit, mert pl. hulla leszel és legalább néhány napig tudsz "pihenni".
2010. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
A férjed meghülyült? Ja persze, nem az ő bőrét viszik vásárra. Persze, majd frissen összestoppolt seggel zötykölődj 44 km-t az ő kedvéért! Istenem, milyen emberek vannak!!!
2010. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 10 nappal mentünk haza. Ne tudd ,meg, mennyire sz.ar volt gátsebbel ÜLNI a hátsó ülésen, pedig 20 perc alatt hazaértünk. És ezt akarja tőled a férjed már a szülés napján? Agyatlan... Szüljön inkább ő!
2010. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Te hazamehetsz (a saját felelősségedre), de a babát nem fogják kiadni, csak 3-4 nap múlva, ha minden ok vele, és megkapta a szükséges oltást (BCG). Ha besárgul, tovább is bent tarthatják néhány nappal.


De akkor hogy oldod meg a szoptatást?


Egyékbént nagyon kíváncsivá tettél.. a párod miért akarja, hogy ilyen extra sürgősen hazamenj??

2010. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem normális... Most vitatkoztunk ezen össze (sokadjára), mert megint az otthonszüléssel jön.

Nem fogja fel, hogy itt nálunk nincs szülészet, csak több km-re... Ha vmi baj lenne, akkor meddig várjunk a segítségre?? Mindenáron akarja, hogy itthon szüljek, vagy aznap hazajöjjünk. A szülésen is ott akar végig lenni, de gondolom ez már nem is meglepő. Fogalmam sincs miért akarja ezt, nem vallja be, hogy irigy, féltékeny, hogy én lehetek a babával, és ő nem...

Köszönöm az eddigi válaszokat, nektek is boldog babavárást, ill. babázást!

2010. jún. 27. 22:06
 9/32 A kérdező kommentje:
Korábban az is felmerült, ha a kórházban maradok mégis, akor VIP szoba, és ő egész nap velem lesz végig... Nem tudom, esetleg erre lenne lehetőség? Vagy tilos látogatókat fogadni?
2010. jún. 27. 22:08
 10/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem muszlim a férjed véletlenül? :( Ne haragudj, de ez nagyon gáz. (a te és a saját gyereked életét is képes lenne veszélyeztetni)? És még mindig nem értem, MIÉRT?
2010. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!