Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinél farfekvésben van a...

Akinél farfekvésben van a baba, miért nem engedik megszülni?

Figyelt kérdés

Mondjuk ez a kérdés már régóta foglalkoztat. Csak most megint eszembe jutott.

Akinél farfekvésben van a baba a bocakban és nem fordul be idő előtt, miért viszik egyből császárra? Miért nem engedik megpróbálni megszülni. Főleg ha első baba?

Nálam a kislányom, első baba, alig akart befordulni. Így utólag, igen, rákérdezhettem volna a dokitól. De kis tudatlan, inkább azon izgultam, hogy beforduljon.


Csak mert régebben is megszülték a farfekvéses babákat. Tudom, így előfordulhat nagyobb baj, meg komplikáció.

De azért a mai szülészettel miért viszik egyből császárra?



2019. ápr. 14. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nincs vele mar tapasztalata az orvosoknak a legtobb helyen, ennyi :/ Akinek meg lenne (otthonszulest kisero bábák), ok meg a rendelet miatt nem kiserhetnek faros szulest. De pl. Kistarcsan es a Szent Imreben van ra lehetoseg, meg mashol is, ha az utolso utani pillanatban ersz be a korhazba, es nagyon gyorsan megszuletik.
2019. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremnek faros volt a kisfia, ráadásul jó nagy baba is volt az ultrahangok alapján. Neki a doki azt mondta, hogy ha pont úgy kerül a szülőcsatornába, roncsolhatja a nemi szerveit és tartós károsodást is okozhat ha nagyon sérülnek. Ha kisebb lett volna, megpróbálhatta volna megszülni, de így is 4300 g-al született.
2019. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, kistarcsán engedik a faros szülést, de csak akkor ha lábbal előre érkezik a baba. Szerintem ez lehet a válasz a kérdésedre is. Szülés közben figyelni kell hogy először a lába érjen a szülőcsatornába, ne a popója.
2019. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagy a kockázat hogy elakad valamilye vagy beszorul a feje a medencébe, rövid a köldökzsinór ami miatt oxigénhiány léphet fel. Ha fejjel előre jön a feje jobban tágit mint a popója. Illetve ha jól tudom 4 kiló felett egyáltalán nem engedik a farfekvéses szülést.

Szóval lehet szülni, de mérlegelni kell,mert sok a kockázat. Az orvosok ezt nem szokták vállalni az anya és a baba egészsége érdekében.

2019. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyik babám sem volt farfekvéses, de ha úgy lett volna, biztos nem vállalom a kockázatot, hogy megpróbáljam megszülni, aztán valami baj legyen, inkább a császár.
2019. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

"Csak mert régebben is megszülték a farfekvéses babákat."


Vagy igen, vagy nem. Sokszor bele is haltak a szülő nők vagy a baba. Nem éri meg kockáztatni, ha van más lehetőség.

2019. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Most is sok helyen meg lehet szülni a faros babákat, de kell ehhez egy támogató kórház és egy hozzáértő szülésznő vagy szülészorvos, mert a faros szülésnek teljesen más a menete, mint a fejvégű szülésnek. Sokkal nagyobb a sérülés veszélye, ezért a kitolási szakaszba anyukának is észnél kell lennie, hogy mennyire nyomhat, hisz ilyenkor jobb, hogy ha lassabb a folyamat.

A másik az, hogy még a támogató kórházakban is megkérdezik anyukát, hogy bevállalja-e, és ha nem akkor nyilván császárra megy. Aki nem érez erre képességet magában, annál jobb nem erőltetni mert nagyon csúnya balesetek lehetnek belőle.

2019. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

A fej a baba legszélesebb része, nem véletlenül találta ki úgy a természet, hogy az jön először. Faros babánál az marad utoljára. Vajon mi történik, ha a fej elakad, a többi része pedig már kint van? Olyankor már nincsen császár, nincs segítség. Valahogy kiszuszakolják belőled, aztán vagy túléli, vagy nem, vagy agykárosodott lesz, vagy nem, az oxigénhiány gyakorlatilag borítékolható. Te meg vagy teljesen töbkremész, vagy nem. Vagy túlélitek, vagy nem. Régen megszülték őket, igen. Ha szerencséjük volt, és átfért a baba feje. Ha pechjük volt, akkor meg ottmaradt a gyerek minimum, de volt, hogy mindketten. Ezt ma, amikor egy rutinműtétnek számító császármetszéssel elkerülhető a dolog, nem kockáztatják meg.

Nekem az elsőm faros volt, emiatt császárosok lettünk, de fel se merült bennem, hogy hazárdírozzak.

2019. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Sosem értettem, miért olyan fontos a hüvelyi szülés, ha a babát veszélyezteted vele. A császár nem az ördögtől való hiába szapulják annyian. Nekem 2 császárom volt, mert komplikáció lépett fel mind a 2x, de nem bánom. Császár után 1 nappal úgy szaladtam, mintha természetes úton szültem volna. Barátnőm meg annyira szétrepedt, hogy fél évig fájlalta odalent. Szóval a hüvelyi szülés se feltétlen leányálom.
2019. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Nekem eddig sima szüléseim voltak, de ha bàrmi miatt extra kockàzatot jelentett volna, eszembe sem jutott volna hezitàlni a csàszàron. Ugyanolyan értékűnek tartom a kettőt.A lényeg, h anya és baba biztonsàgban legyenek.
2019. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!