Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyire nagy baj ha egy 3...

Mennyire nagy baj ha egy 3 hónapos baba 2.5 óránként eszik ?

Figyelt kérdés
Általában este 8-reggel 6 kg alszik , néha van egy etetés hajnal 3 körül , akkor viszont reggel 8 ig alszik. Viszont napközben max 2.5 órát bír ki , egyszerre 90-120 ml között eszik. Védőnő szerint sokkal többet kellene bírnia már illetve többet is kéne ennie, szerintem nincs ezzel baj hiszen éjjel majd 12 óra kimarad neki. Majdnem 6 kg, 900 ml lenne hivatalosan az adagja de max 700 megy le neki.
2021. márc. 8. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem.. ezek az okoskodó védőnők. Miért kéne “kibírnia”? Ha éhes egyen. Ne aggódj.
2021. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem marad el a súlygyarapodása akkor ne izguljátok túl a dolgot. És a mérlegelést se vigyétek túlzásba. Mi ez elején mértük evés előtt-után, naponta vagy 15x. Nem evett jól, majdnem belekattantunk :D
2021. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam volt hogy óránként evett.
2021. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy óránként evett a fiam, amikor növekedési ugrása volt, akkor meg pláne. Gyorsan hízott, az volt a baja a védőnőnek, aztán mikor lelassult a hízása, akkor állandóan be kellett járnunk tanácsadásra, mert akkor az nem tetszett.
2021. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az igény szerinti szoptatás csodája. Akkor eszik, amikor igényli. Ha ez 1 óra, akkor annyi..ha 4, akkor annyi. Az ilyen hasznos tanácsokat én mindig nagy ívből leszrtam.
2021. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös. Tápszetes babáról van szó. Egyébként semmi gond ezzel, az én kislányom sem ette meg sosem az előírt adagot és ő 3 óránként evett, az éjszakát 7 hetes kora óta átalussza. Most, 6 hónapos korára kezd már jól enni, de mi a tízórait és az uzsonnát már kiváltottuk. Hosszú, nem duci baba (72 cm körül van és kb. 7,4 kg), de senkinek nincs ezzel gondja.
2021. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jujj de jó, hogy írtál!

A lányom szerdán lesz 10 hetes. Pár hetes korában 800ml körül ivott, ami mára 600-650 ml-re csökkent. Alkalmanként 70-130ml között iszik. Átlag a 100ml. 3020g-mal született, ma volt 4980g. Védőnő nagyon csóválja a fejét, hogy keveset iszik. Sőt múlt héten többször még a 600ml-t sem értük el. Persze dokihoz vittem, aki szerint nincs semmi gond a lányommal és hagyjam a számolást. Azt a felafatot kaptam, hogy nem mérhetem 5 napig és csak annyit adhatok neki enni, amennyit szivesen elfogad. ( előtte már ott tartottam, hogy szegényem ordított, de én akkor is tömtem volna). Ez az 5 nap alatt volt minden az 530ml és 670ml között. Ma kellett visszamennem mérésre a dokihoz és hízott 5 nap alatt 130g-ot. Doki teljesen meg van elégedve, és arra kért ne engedjem, hogy hülyét csináljon belőlem a védőnő.

2021. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó : köszi a választ , basszus, mintha az én lányom lenne. Az első hetekben annyit evett hogy hihetetlen, akkor azon görcsöltem folyton hogy miért eszik ez a gyerek ennyit. Mostanában meg annyit eszik , mint anno 3-4 hetesen kellett volna 🤦‍♀️😀
2021. márc. 8. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, pontosan ez van nálunk is. Az örökös ml számításban, már kezdtem belehülyülni. Kb gyomoridegem volt minden etetés előtt az elmúlt 2 hétben. Köszönhető a védőnőnek is.

Most hogy 2 doki is látta és mindkettő azt mondta, hogy rendben van amennyit eszik és a súlya is gyarapszik, kezdek megnyugodni. Nekem azért is furcsa, mert van egy fiam is, akinél meg az volt a gond, hogy rengeteget evett és eszik még most is. Ő ennyi idősen 7,5 kg volt. Azt hiszem 2 végletet fogtam ki. :-D

2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, az eleső hetekben én is azon görcsöltem, hogy túl sokat eszik. Gyarapodott is rendesen, kb 300 gr-ot hetente.

Nem tudom mi az oka, hogy ennyire lecsökkent.

Már külföldi fórumokat is néztem, és azt találtam, hogy elég gyakori az ilyesmi és ezek a babák később sem lesznek túl jó evők. Kiváncsi vagyok, hogy fog alakulni.

Irj néha, hogy mizu veletek!

2021. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!