Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ki hogy készíti el a tápszert?

Ki hogy készíti el a tápszert?

Figyelt kérdés
Forraljátok a babavizet vagy sem? Én forralom minden reggel lábasban, utána már csak kimérem, megmelegítem a mikróban, majd hozzáadom a tápszert, s csekkolom hogy elég meleg e. De nagyon sok helyem olvasom, hogy mikróban nem jó melegíteni a vizet. De akkor mi a helyzet a mikrós sterilizálóval? Ti minden etetés után sterilizáltok? Mi eddig igen, de félek hamar tönkremennek a cumisüvegek. Ki hogy csinálja?
2021. márc. 24. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Vízforralóban forralok vizet( asvanyvizet, amit mi is iszunk, aztán már csak amikor kell, megmelegítem kb 40 fokosra. Mutatja a fokot a vízforraló. Gyakran vízkőtelenítjük a forralót es csak 2 adagnyit tartok benne egyszerre+ 1 tejpépre valót. Van amúgy cumisüveg melegítő is, neha használjuk, illetve a melegentartó funkciója hasznos. Mar 10 honapos a lanyom, 2szer eszik csak tápszert. Hetente forralom ki a cumisüveget labosban. Amúgy jo forró vízben mosogatom el.
2021. márc. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Minden nap forralok annyi vizet, hogy aznapra elég legyen. Ha éhes a pici beleöntök cumisüvegbe annyi vizet amennyi kell és cumisüveg melegítővel felmelegítem, aztán bele teszem a tápszert.


Minden este használom a mikrós sterilizálót, napközbe jó meleg mosogatószeres vízbe elmosom őket.

2021. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Mi babavizet használunk, amit nem kell forralni. Mikróban melegítem (nyugodtan lehet mikróban, ha mikrózható cumisüveget veszel), tápszer, majd hőfok ellenőrzés és mehet a babának. Négy cumisüvegünk van, négy etetés után egyszerre sterilizálunk. Önsterilizáló cumisüvegeink vannak, az tuti nen negy tönkre hiszen erre van kitalálva.

Egyébként nem kell aggódni - ez a nagy forralás meg sterilizálás erősen túl van tolva, mert régen sok probléma volt afrikai országokban abból, hogy nem tiszta vízzel keverték a tápszert. Nálunk teljesen tiszta a csapvíz, valószínűleg nem lenne baja a babának abból sem, ha nem forralgatnánk előtte meg ha az üveget csak elmosnánk. (Ettől függetlenül én is csinálom ezeket, mert miért ne, csak gondoltam, leírom, hátha megnyugtat.)

2021. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Babavizet használok, amit nem kell forralni. Mikróban melegítem, már tudom hány másodperc kell egy adott mennyiségű víznek, hogy pont jó legyen, de azért mindig ellenőrzöm.

Kb heti 1-2x kifőzöm az üvegeket, meg cumikat, rágókákat.

2021. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Úgy csinálom, ahogy te, csak vízforralót használok. Nem fertőtlenítek minden evés után, hetente csak pár alkalommal.
2021. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Babavizet melegítek mikróban, pár másodperc alatt kész. A cumisüvegeket az első 6-7 hétben naponta egyszer sterilizáltam mikróban, utána kb 3-4 naponta, majd 4 hónapos korától már csak elmostam forró vízben.
2021. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
A babavizet is elvileg forralni kell, ha 24 órán belül nem fogy el.( rajta van) De nyilván senki nem tesz így gondolom.
2021. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Miert vagyok lepontozva? Lehet nem hasznos, de nem is haszontalan, a kerdésre válaszoltam.
2021. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
7es,nyílván tisztában vagyunk vele. Nekünk pl el szokott fogyni egy üveg babavíz, ha nem akkor megiszom én, neki pedig újat bontok ki. Ennyire részletesen le kellett volna írni talán, hogy ne láss bele extra dolgokat?
2021. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Én előre forralok ki két liter vizet, és steril uvegedenyen tartom, később csak megmelegitem és hozzaraktam a tápszert.

Mi is csapvizet iszunk.

Fél éves korától nem forraltam, mert már ugyis mindent osszenyalt meg már kapott mást is enni, az sem steril.

2021. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!