Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan szoktassam át az egy...

Hogyan szoktassam át az egy eves babámat tapszerre/tejitalra anyatejről?

Figyelt kérdés
Valakinek bevált módszer? Nem igazán akarja elengedni ezt a szoptatás dolgot, de en mar nagyon kivagyok :(
2021. ápr. 13. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Miért tápszerre akarod átszoktatni? Egy egy éves gyerek szinte már bármit ehet. Persze fokozatosan. A szoptatások számát fokozatosan csökkenteni kell.
2021. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Kislányom magát választotta el 1 évesen, de semmilyen tejitalt nem volt hajlandó elfogadni. Egy darabig próbálkoztam, aztán elengedtem. Addigra már evett mindent úgyis.
2021. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 eves gyereknek mar szerintem sem kell a tapszert eroltetni, ha rendesen eszik.
2021. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy ev utan is kell napi 500 ml tej nem? akkor hogyan szoktassam le a szoptatasrol?
2021. ápr. 13. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

De az 500 ml az tejalapu, nem tej.


Tehát ha reggel eszik joghurtot, ebédre meg tejszínes kremleves, uzsira tejbegrizt, vacsorakor meg 1,5 dl tejet és meg is van

2021. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha nincs meg akkor mi van?! Ha minden irányelvhez tartanád magad belebolondulnál.
2021. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5os vagyok


Na ez még a másik, nem hiszem hogy a lányom valaha is fogyasztott ennyit egy nap alatt...

2021. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, nem tej, hanem tej alapu, tehat joghurt,turo, sajt, fozelek tejszinnel, es h nincs meg az 500 ml sem dol ossze a vilag 🤦


Amugy ha ilyen egyszeru lenne a valasz a hogy szoktassam le a szoptatasrol a gyerek problemara, mar minden szulo az praktizalna. Ez individualis, neked kell megoldanod, ahogy majd en is megoldom ha mar nem akarok szoptatni. A te gyereked mas, mint az enyem. Tippeket meg szamtalant talalsz regebbi kerdeseknel.

2021. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy minden cici előtt rákináltam cumisüvegből a tápszert. Eleinte nem kellett neki, egyáltalán, pár nap múlva már bele bele szivott. Aztán szepen lassan megszerette. Kb 1 hónap volt mire teljesen át tudtunk allni. Addig szoptattam is, de nyilván egyre kevesebbet evett a tápszer miatt, igy ezzel párhuzamosan apadt a tejem is.
2021. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!