Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek kellene aggódnom,...

Szerintetek kellene aggódnom, hogy a 4 hónapos babám 67 cm és 9000 gramm?

Figyelt kérdés
Az orvos diétát javasolt, de diétáztazni csak úgy tudom, ha nem adok neki enni... nem eszik nem is evett többet, mint amennyitt "kellene"... szerintetek mit kéne csinálnom... elkezdtük a hozzátáplálást is és 9 nap alatt 200 grammot hízott. Nem úgy néz ki mint aki gurulni tudna, elolszlik rajta a súly... Mit kéne tennem?

2021. ápr. 29. 09:18
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
34%
Annyira nem meglepő, ma már ilyen batál állat nagy gyerekek születnek. Az egyik anyukás csoportban, amiben benne vagyok facebookon is van egy kislány, aki 8 hónaposan 2 éves méretű, úgy is néz ki. Meg is említették az anyukának hogy milyen fejlett, aki azt mondta eleinte ő is aggódott de megnyugtatták hogy nem csak az ő gyereke ilyen.
2021. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
41%

1 éves szintjén van, elírtam bocsi.

Privátba átküldöm a gyereket

2021. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Anyuka, hallgass az osztoneidre, ne kelljen buntudatod legyen ilyen eheztetessel meg akarmikkel. Minden kisgyermek mas utemben fejlodik. Ez meg nagyon sokat fog ugy is alakulni. Van amiben gyorsabb, van, amiben atlagos, van amiben lassabb es ez igy van rendjen. ❤️
2021. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
ha már mozog ugyis jön velünk sétálni, fog mozogni stb...de addig..???
2021. ápr. 29. 12:24
 25/41 A kérdező kommentje:
kedves 22es küldd nyugodtan privibe
2021. ápr. 29. 12:24
 26/41 anonim ***** válasza:
60%

Ami a legrosszabb amit tehetsz, hogy már hozzátáplálod. Teljesen ráér.

A tejpépet pedig aztán tényleg felejtsd el. Több kcal van benne mint a tápszerben, a legtöbb hozzáadott cukrot is tartalmaz, általában "hízlalásra" adják.

A lányom 6 hónaposan volt kicsivel kisebb, nem tápláltuk idő előtt hozzá.

Egyébként a túltömés ellen nagyon jó módszer az igény szerinti ht, azaz a blw. Olvass utána

2021. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

a tápszert is igény szerint kapja... ha éhes csak akkor :) a blwt fogjuk folytatni ha már magabiztosabban fog enni és ülni :)


én is furcsálltam a tejpépet de a doki mondta reggel azt kapjon egy kaja helyett az is milumil

2021. ápr. 29. 13:44
 28/41 anonim ***** válasza:
52%
A blw-re nem lehet pürés hozzátáplálás után váltani, csak ha most még épphogy párszor kapott és leállsz 2 hónapra. Egyébként balesetveszélyes. A pürézésnél lenyomott kanál kiiktatja az öklendezést
2021. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
66%
Az én babám is pont ekkora(67cm, 8.9kg.).Igaz 7.5 hónapos, és 100% anyatejes, nem hajlandó még szilárdat enni. Doki szerint rendben van. 2700g-mal született egyébként. Szerintem nem kell diétázni egy ekkora babának. Annyit esznek, amennyi jól esik. Ha beindul a mozgásfejlődés, úgyis abba marad ez a gyarapodás. Nem tudom most hol tart, de nem sokára kúszik-mászik, szóval úgyis ledolgozza.
2021. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
28-as! miért lenne balesetveszelyes? meg hova nyomok kanalat? :o nem igazan ertem
2021. ápr. 29. 14:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!