Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Születési ekcéma : hogyan...

Születési ekcéma : hogyan kezeljem a helyzetet? Okozhatott ez személyiségi változást?

Figyelt kérdés

Lányom 9 hónapos jelenleg

Születése után ,hogy "letisztult" a bőre, a tarkóján tenyérnyi vörös folt volt.

Védőnő mondta hogy jaj de édes, tűzfolt, nincs vele teendő.

Fél éves korára már képes volt megvakarni, addig nem is tűnt fel úgy semmi ezzel kapcsolatban ,max hogy néha behúzta a nyakát.

Születése óta tápszer/anyatejes volt 2 hónapos koráig , egy ideig még anyatej-állomásról is kaptunk kiegészítést, de enyhe reflux miatt hipoallergen, antirefluxos tápszerre váltottunk.

Miután kiderült, hogy az a folt ekcéma,orvosi javaslatra hozzátáplálásból ehagytunk minden tejkészítményt.

Szteroidos krém egy hét alatt rendbe tette, azóta nem is használom azt neki rá.

De 6 hónapig az ott volt neki, viszketett és biztosan zavarta :(

De nem tudtuk.. nem szólt senki, máshol nem jelent meg rajta sehol.

Valakinek van tapasztalata ilyennel?

A természete kicsit olyan mintha ártott volna neki az a dolog, enyhén agresszív és hirtelen,de amúgy jó kedvű nagy, ügyes mozgású baba.

Olvasnék más tapasztalatát ilyennel,ilyesmivel kapcsolatban.



2021. jún. 8. 13:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem könnyű igen, de eddig viszonylag ment.

Már eszik néhány dolgot a mi tányérunkról is. Tejpép adása után is bevörösödött neki az a rész , és tépte a haját onnan.

De a melegtől is vakarja ott.😔


Mivel senki ismerősöm nincs ilyen helyzetben, nem tudom babáknál hogy van, de ha mondjuk nekem van valami diszkomfort éreztem, akár egy szúnyogcsípés is, azért okoz hangulatváltozást.

De ez meg nagy és állandó kellemetlenség. Nem arra gondoltam hogy idegbeteg lett tőle.


Akinek volt, vagy a gyermekének, annak területileg állandó volt, vagy több helyen vagy hogyan?

2021. jún. 8. 15:49
 12/16 anonim ***** válasza:
Általában a hajlatokban jön ki, az a plusz jó benne, hogy ott izzad is az ember így még jobban viszket, ismertem olyat, akinek az egész testén volt, kamaszkorban el tud tűnni jó esetben. Nekem: könyökhajlat, térdhajlat és kézfejemen volt állandóan szinte. Figyelni kell a mosakodó szerre, testápolóra. Ha valami bevált, pár hónap múlva cserélhettem újra, mert az ekcéma "megszokja" a kozmetikumokat.
2021. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Neharagudj de autizmusra nem vizsgálták a gyereket? Most az agresszívitás miatt kérdem,meg hogy gyakran néz maga elé.
2021. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Végülis lassan 10 hós, úgy hiszem a biztos diagnózishoz még fiatal.

A maga elé nézést elhagyta a mozgásfejlődés beindultával.

Később ha nem változik a hajtépés és a néha adott pofon, akkor persze lépünk az ügyben.

Engem már nem bánt , én mindig rászólok, a többiek szerint meg cuki.. (🙄) szóval ők nem jelzik neki hogy nem szabad, így lehet nem érti még úgy.

2021. jún. 23. 10:13
 15/16 anonim ***** válasza:

ilyen pici korban még nem zavar sokvizet a személyiségben. Akkor vannak gondok ha nagyobb vagy nagy és társaságba kerül ahol ezért negativan állnak hozzá. Gunyolják,nem játszanak vele, ilyesmi.

Egy elmulasztott folt 6honapos korban semmit nem számit. Nem is emlékszikrá,hogy volt. Azt sem tudta,/tudja mivan.

2021. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
De jót nevettem megint kérdező.
2021. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!