Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszerrel táplált babáknak...

A tápszerrel táplált babáknak rendszeresen és könnyebben van székletük?

Figyelt kérdés

Az 5,5 hós igény szerint szoptatott kisbabám csak és kizárólag glicerines kúppal tud kakilni :( óriási erőlködés szinte minden cicizésnél van. Próbáltunk mindenféle cseppet, adamo hintat, hordozást, ettem tejjel meggyet, savanyú levest, szilvát stb. Semmi nem segít. Elkezdtem a ht-t, (alma,barack, esesburgonya, répa), hogy hátha az beindítja nála,a barack jött be még eddig ízre, de a kaki gondom ez sem javított.Volt vizelet vizsgálata, széklet tenyésztés, negatív mindkettő. Nem tej fehérje allergiás. (Először a doki arra gondolt)

A vedőnéni azt javasolta váltsak teljesen tápszerre, mert arra, ha rááll a szervezete akkor lesz normálisan széklet. Ez valóban így van? Volt valaki hasonló helyzetben?

Köszönöm a tanácsokat!



2021. jún. 19. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Kúp helyett próbáld a Laevolac szirupot. Lazítja a székletet, szinte vízszerűen fog távozni. Köztes megoldásnak jó lesz.

De a kúpot tényleg hagyd el.

2021. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

Kúp helyett gyerekeknek való Laxaclean, gyógyszertárban kapható. Sokkal humánusabb, mint a kúp, és egyszerű beadni.


Nekem tápszeres a babám, a Beba HA expertpro sensiduoval minden nap van kaki legalább kétszer. Egy próbát végülis megér, de előbb konzultálnék erről az orvossal, hogy kaphatná-e. Ha mégis adnál tápot, ne lepődj meg, ha zöld kakija lesz.

2021. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget! :)

Jövőhéten megyünk oltásra, akkor majd megmondom a dokinak, hogy mit javasolt a védőnő. Egyébként pont a beba ha sensiduot mondta, hogy elvileg az székrekedésre van. De megmondom őszintén nem szívesen váltanék, mert nekem jóval könnyebb a szoptatás. Éjszaka is kel 2-3x.

Eddig semmi gond nem volt a széklettel, és mindent ugyan úgy csinálok mint eddig. Kap bio gaiat is. Én sem mertem még a tiltott ételeket enni (eper, káposzta, stbstb)

Köszönöm szépen mégegyszer a sok tanácsot!

2021. jún. 19. 13:02
 14/16 anonim ***** válasza:

1. Nincs tiltott étel. Ez egy régi tévhit

2. A baba emésztése változik hiába nem csinálsz semmit másképp.

3. Sok babának 4-5 hós kora körül fellép egy probléma amit már említettek. Nem képes összehangolni az izmok munkaját. Hasban nyomni lent pedig engedni kell. Ezt meg kell tanulnia. Ha folyton rásegítesz akkor sosem tanulja meg. Ha kínlódik akkor szélcső

2021. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Próbáld a szélcsövet a kúp helyet.

Neki pedig próbálj meg egy kis szilvát adni (akár a levét is kiskanállal).

A tápszer sem biztos, hogy megoldás. Nekünk pont a hasfájásra valótól ment jobban a hasa.

2021. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szeretném nektek leírni a tapasztalatomat, pusztán azért, hogy tőlem tapasztaltabb anyukák véleményét kikérjem.

Szóval ugye már régebben próbáltam a szélcsövet, mindenféle cseppeket, pocak masszázst, kamilla teát, kúpot stb. ugye nem jartam sikerrel.

Na tegnap csak beszereztem én azt a Beba HA Sensiduot. Allitolag ez kifejezetten székrekedésre és pocak fajasra való.Kapott estére belőle a csöppség+cicizett, kapott reggel tápit és délben is. Eredmény magától, mindenféle erőlködés nélkül kakilt! Ennyire még sosem örültem ennek a dolognak 🤣

Ennek fényében szeretném kérdezni, hogy szerintetek adjak neki továbbra is néha? Vagy mit tanácsoltok?

Védőnőhöz csak jövőhéten kedden megyünk.

2021. jún. 20. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!