Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 7 hónapos iszisz babánál hogy...

7 hónapos iszisz babánál hogy térjek át tápszeres etetésre?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 hete alig akar cicizni a babám,még ha le is fejtem nem akarta cumisüvegből sem meginni.Így orvos javaslatára pótlást kap.Ezzel pedig egyenes aranyosan kevesebb a tejcsim :( első hónapokban fejtem, de iszonyú mellgyulladas és kórház lett a vége így rettenetesen tartok ettől. Azt is hozzá kell tenni, hogy 2x már vissza hoztam a megcsappanó tejet,de már nagyon fáradt vagyok,kicsit azt érzem már nem kell a babámnak NAPKÖZBEN! Merthogy éjszaka kel 2-3 alkalommal és akkor csak cicin alszik vissza és olyankor szívja rendesen. Így ha pl reggel 5kor cicizik, akkor délután 2orakor tudok 100milit le fejni a két mellembol, ezt a mennyiséget mostanában délután oda tudom neki adni.

De a kérdésre visszatérve, hogy álljak át tápira egy igény szerint szoptatott babánál?merthogy ő amikor jelzett mellre lett téve.namost minden egyes jelzésnél csináljam neki a tápszert?vagy ez hogy működik?kb mennyi cumisüveget szerezzek be, hogy ne kelljen állandóan sterilizalnom egyesével, hanem kényelmesen megoldjam a napi etetést. Illetve mennyi az a mennyiség/alkalom amit egy ilyen korú baba megeszik?

Ma pl reggel 5-kor cicizett,majd 8-9 között nagy nehezen megivott 100ml tápit és szopizott is utána. Elég ez a 100ml ha mondjuk egy nap eszik 6 alkalommal?


Bocsánat hogy hosszú lett, eléggé kétségbe vagyok esve!



2021. júl. 24. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem világos, hogy most teljesen át szeretnél-e állni, mert hol ezt írod, hol azt. Egy 7 hónapos esetében már egyáltalán nem kell sterilizálni a cumisüveget, de ha nagyon szeretnéd, akkor egy-két hetente megteheted. Kezdetnek kettőt vennék, aztán meglátod.
2021. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Iszisz, tejcsi, cicizik, tápi... Az agysejteket is kiszívta a gyerek?
2021. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Hét hónaposan nem kellene szerintem tápszerre állítani, hanem hozzátáplálással kiváltani az evéseket.
2021. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nagyon lassan haladunk a hozzátáplálással és a védőnő azt mondta napi fél liter tej alapú folyadékot meg kell inni/enni a babámnak. A gyümölcsöket szereti, de a zöldséggel hadilábon állunk.

Kedves első válaszoló; Mivel már kevés a tejem, így kap pótlást. De ahogy elkezdtem neki csak kis adagokban tápit adni,még inkább csökkent a tejem. Ebből gondolom, hogy kénytelen leszek át állni tápszerre mert nem lesz mit szívni a gyereknek 🤷🏻‍♀️ Egyébként nem tudtam, hogy ilyen korban már nem mell feszt sterilizálni :) de ez jó hír :)

2021. júl. 24. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta párszor szopik még, hagyd, hogy ehhez szokjon a melled, és remélhetőleg hamar megszűnik a feszülés. Ha fájón feszít, inkább próbáld olyankor mellre tenni a babád, de ha elviselhető, nem fejnék, mert azzal csak jelzed, hogy még több tejet termeljen a szervezeted. Szedsz valamilyen tejserkentőt? Ha igen, azt abbahagynám. Fél évig szoptattad a babád, nem nagy tragédia, ha innentől vegyesen kap anyatejet és tápszert. Akár még hónapokig lehet tejed, ne aggódj.

Ha fél litert mondott a védőnő, akkor természetesen teljesen jó a 600 ml. Ezt egyébként súly alapján szokták számítani, de csak iránymutató, nem kőbe vésett szám.

2021. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) elég pici súllyal született 2830g, 6 hónaposan volt 6760g. Erre mondta hogy picit le van maradva, én így érzem, hogy a vele egy idősek nagyobb súlyúaky
2021. júl. 24. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!