Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hónapos fiam evés után...

2 hónapos fiam evés után ,,szörcsög,,. Mi lehet ez ?

Figyelt kérdés

Eléggé habzsol, már vettem neki olyan cumisüveget, amivel lassabban tud csak enni. Evés után szépen böfizik, nem bukik, de közvetlenül evés után szörcsög. Aztán fél orán belül elmúlik neki.Mi lehet ez? Orrába mehet a tej ? Ki kellene neki szivatnom minden evés után az orrát ?

Másik problémánk meg hogy sírás közben szó szerint röfög amikor veszi a levegőt. Lehet neki valami légzőszervi problémája ?

Nekem nem tűnik úgy, mintha a légzéssel gondja lenne, vagy fulladna, gyakran alszik nyitott szájjal, de ha becsukom a száját akkor meg aztán elkezd az orrán lélegezni.

Szerintetek ? Problémat jelenthet a röfögés, szörcsögés és a nyitott száj ?

Köszi


2021. aug. 4. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

vidd el gyerekorvoshoz, vagy legalábbis kérdezz utána nála, esetleg a védőnőnél. lehet hogy fül-orr-gégészetre kellene menni. lehet egy enyhe orrsövény ferdülése is akár, amitől röfög.

már ha ez mindeddig fenn is állt

2021. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Születése óta röfög, amíg kórházban voltunk akkor sem mondtak semmit hogy baj lenne. De a legközlebbi orvoslátogatásnál rákérdezek
2021. aug. 4. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézessétem meg fül orr gégessz. Orrsövényferdülés is játszik de a mandulái is lehetnek nagyobbak. Ha van valami baj inkabb most kellene orvosolni mert kicsinek gyorsabban gyógyulnak egy-egy beavatkozás utan mint kesőbb.
2021. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb baba fél éves koráig szörcsög. Anno a védőnőm elmagyárazta nekem, sajnos már nem tudom pontosan visszaidézni, de a lényeg kb az hogy mivel mindene pici így a gégefedő sem zár rendesen és egy egy csepp tej ami ott marad az okozza ezt a szörcsögést.
2021. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És szerintetek ki kellene szívatnom etetés után az orrát vagy hagyjam hogy elmúljon neki magától ?
2021. aug. 4. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem igazi megfázás akkor semmiképp.
2021. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mar 5 hónapos, és ez a röfögés- szörcsögés észrevétlenül elmúlt,talán 3 hónapos kora körül. Rákérdeztem dokinál, és mondta hogy ez normális, kinövi. És kinőtte :)
2021. nov. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!