Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ez így rendben van? 35 hétre...

Ez így rendben van? 35 hétre született, 9 hetes tápszeres babám étkezésenként 120 ml-t eszik kb. Viszont napközben 4 óránként eszik és az éjszakát kb átalussza. Ha keltem 3 óránként sokkal kevesebbet eszik, szerintem nem éhezik meg eléggé.

Figyelt kérdés
2300 grammal született, jelenleg 4600 gramm. Elvileg többet kéne ennie, de nem szeretném tömni. Viszont “elrontani” sem.

2021. aug. 28. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
3 kiló fölött nem keltettem már az ikreimet (2200 és 2500 grammal születtek). Te se tedd. Hogyne lenne rendben, majdnem megduplázta a súlyát!
2021. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Valamikor 4 óránál is kelteni kell, mert evések után ébren van 1-2 órát és utána nagyon szeret aludni. Csak rám hozzák a frászt a környezetemben, hogy ez így nem jó, nem elég neki. Néha azt gondolom jobban szeret aludni mint enni. :D
2021. aug. 28. 12:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg így 5-6 alkalommal eszik egy nap és a 6-hoz, hogy meglegyen keltenem kell. :( Mindenhol azt olvasom, hogy neki még 6-7 alkalommal kellene ennie.
2021. aug. 28. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ne keltsed! Az ikrek az adamo hintában volt, hogy konkrétan átaludtak és kihagytak étkezést pár hónaposan. Nekem a fejembe verte a gyerekorvos, hogy alvó gyereket N E M K E L T Ü N K F E L !!! Se enni, se lázat mérni, se gyógyszert beadni. Ez alól a besárgult és 3 kiló alatti újszülött volt kivétel. De azon ti már rég túl vagytok. Nyugi. Hagyd aludni!

#1 voltam

2021. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legtöbbször nálunk is 5 étkezés jött ki. Nem izgattam ezen magam, mivel gyarapodtak annyit, amennyit kellett. Igény szerint tápszerezett babák voltak, ahogy a nagytesójuk. (Én ezért is nem feszülten rá ennyire, mert nem első gyerekek voltak.) 😅
2021. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
A fiammal is hasonló volt, bár ő nem volt koraszülött, de már 1-2 hetesen is 4 óránként evett (ha előbb próbáltuk, pl 3 óránként, akkor alig evett valamit). És ő is átaludta az éjszakát 3 hetes korától, úgyhogy 4 óránként ha fejreálltam is csak 5 evés jött ki egy nap. Mondjuk ennek megfelelően szépen beállt úgy, hogy nagyobb adagokat is evett, mert ugye kevesebb alkalomra volt elosztva. Kérdeztem a dokit, védőnőt, mindegyik megnyugtatott, hogy szépen hízik, fejlődik, ezek szerint neki így jó, semmi gond. És valóban, már 5 éves, változatlanul jó evő, jó alvó. A te babád is szépen gyarapszik, úgyhogy ne aggódj, és ne is keltegesd, ha éhes lenne, akkor kelne enni, ne félj.
2021. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne keltsd fel,nincs rá szüksége.A baba felkel magától,ha éhes.
2021. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!