Nehezen etethető babák??

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben írok ide…

Valami megváltozott nálunk, a gyerekem 4 hetes kora óta nem hajlandó elfogadni a cicit(fejéssel 3 hónapig fent tudtam tartani) azt hittem a mellemmel lesz a baj, de már a tápszert sem fogadja el. Elkezdtük a ht-t(4 hós) eleinte tetszett neki, de már azt sem fogadja el. Doki széttárja a karját, pedig a gyerek alig hízik. Tejfehérje allergiás, speckó tápszert ehet csak. Ami egyedül ízlik neki az a sütőtök, de olvastam, hogy nem ehet folyton azt a gyerek. Maximum mennyiségek amiket megeszik 3-4 óránként max 70-100ml. Sinlacot próbálgatom most, hátha attól ekezdene hízni. Sajnos odáig jutottunk, hogy szinte már csak álmában fogadja el a tápszert mert ennyire gyorsan nem válthatok ki minden étkezést pürére, de ha kiváltanék se fogadná el.

Teljes összeomlás szélén állok lelkileg. Főleg mikor látom, hogy vannak babák akik milyen jól esznek.

A családom annyival támogat, hogy én is ilyen voltam, karma. 😢

Nagyon kiegyensúlyozott gyerekem van, folyton nevet és mosolyog, a mozgásfejlődése is okés, de ez megkeseríti a mindennapokat, mert minden etetés előtt már gyomorgörcsöm van, hogy most vajon elfogadja-e az ételt…

Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van?

Van ebből kiút? Mert szinte nincsen praktika amit nem próbáltam volna ki.



2021. szept. 5. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg! Ugyanezt csinálta a fiam.

70-100 miliket evett, és leginkább félálomban.


Első tanácsom, hogy ne hasonlítgasd másokhoz, ő ilyen, fogadd el!


Második tanácsom, hogy nyugodj meg, ne stresszelj, nem lesz jobb.


Az én fiam 4-6 hóbaposan nemhogy nem hízott, hanem fogyott. Akkor kezdett el aktívan kúszni, és nem tudtam leerőltetni több kaját, pánikoltam, védőnőt zaklattam stb. Felesleges, nem evett akkor se többet.


Jelentem egy örökmozgó, hellyel közzel jóevő 1,5 éves, nem fogyott el, nem lett beteg, tény, hogy a nyurga, vékony totyogósok táborát erősíti.


Szaladgál, bútorokra mászik, egész nap pörög. Tejből egy szuszira még most se megy le 200 ml se.


Ameddig a babád boldog és van elég pisis pelenka, én nem aggódnék és próbálnám elfogadni a helyzetet.

2021. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 30-40 gr-ot evett, utána 4 órán keresztül nem fogadott le semmit. A tápszerből jobban ivott, de abból is kevesebbet, mint más babák. Már 9 éves, evés terén most sem sokkal jobb a helyzet, keveset eszik és válogatós, de egészséges, a súlya normális tartományban van (nyilván inkább az alsó részén). A többiek már inkább a túlsúllyal küzdenek.
2021. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. szept. 5. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg, hogy keversz sütőtök pürét a többi püréhez. Csak annyit,hogy picit érezni lehessen az ízét. Nálunk bejött.
2021. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat nem tudok segíteni, csak annyiban ,hogy az édesburgonyának totál olyan íze van, mint a sútőtöknek. Az legalább mégis más.

Amúgy kóstoltad a spéci tápszerét? Borzalmas íze van, néha napján esetleg egy kis cukrot ha teszel bele, meg fogja inni. Tudom ezért leveszik a fejem, de legalább enne.

Kisfiam a főzelékek közül szinte csak az édeseket fogadja el: őszibarack csirkehússal, alma gesztenye csirkehússal, zöldborsó, még a Kecskeméti brokkolisa is édeskés. Próbáld azokat, hátha azok jobban bejönnek neki. Amúgy kisfiam 10 hónapos, most jutottunk oda ,hogy az üveges 180 miliset meg bírja enni. Pedig ő nem rossz evő.

2021. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ti mennétek tovább kivizsgáltatni? A házi orvosunk nem tud érdemben hozzátenni ehhez…
2021. szept. 7. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg boldog, játszik, nem mutat semmi más tünetet, én nem mennék tovább.
2021. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az mind megvan hálistennek :)

Nagyon boldog gyerek…

2021. szept. 7. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!