Tobb tapit lehet adni az eloirtnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra gondolok hogy 3 megengedett kanal mellett pl 4-et rakok abba amibe csak 3 kene? Szerintem nem eleg laktato a babamnak a tapija de a doki neni nem engedi hogy emeljem az adagjat (2orankent kel enni) bar probaltam hogy tobbet adok neki ugyse birja ki gondoltam h talan nem eleg eros neki a tapszer? Azert kerdezem hogy a megengedett kanalnal eggyel tobbet teszek bele.

Koszonom a segitseget!


2021. okt. 31. 02:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem a porból kell többet rakni, hanem több kész tápszert kell innia a babának.
2021. okt. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Probaltam es ugyanugy felkel 2 orankent! Jelenleg 90-et eszik amibe ha beleteszem a port 100 lessz! De probaltam adni neki 120at amibe ha belekerul a por 133 lessz es probaltam a 150–et is hat ugy is felkel 2 orankent!
2021. okt. 31. 02:33
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Istenem de buta vagy 🥴🥴🥴🥴
2021. okt. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Kisbaba, nem robot, nem várhatod el, hogy pontban 3 óránként jelentkezzen az adagjáért… ha sűrűbbre csinálod, székrekedése lesz, hidd el, nem akarod tudni, milyen. Ha könnyen elalszik a 90-től, akkor elég neki az az adag egyszerre, nem kell kitágítani a gyomrát.
2021. okt. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

A veséjét is kicsinálhatod, ha több port keversz bele, mint ami előírt. Azt próbálhatod, hogy Start/pre tápszer helyett 1-es tápszert adsz neki. A másik, hogy a kezdő tápszert lehet igény szerint adni, tehát ha 2 óránként amiatt kel fel, hogy éhes, akkor adj neki enni.

Am igen, nagyon egyszerű vagy kérdező...

2021. okt. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom mennyi idős,de egy baba nem csak éhség miatt lehet nyűgös és sírós. Lehet úgy tűnik mert megnyugszik ha eszik,de az inkább csak a cumizás miatt,ami nyugtatja. Kapjon cumit
2021. okt. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hiaba kap cumit
2021. okt. 31. 06:40
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Ő egy baba. Gondolom újszülött vagy 1 hónap körüli.

Eszik alszik. Éjjel is. Ezen túl fogtok lendülni és hidd el, idővel majd ritkulnak az étkezések és ő is napi 5-6x eszik majd ahogy telnek a hónapok.

Ne akard terhelni, hallgass a védőnőre.


A kérdésre válaszolva, a dobozon ott van az ajánlás, hogy milyen korban milyen mennyiség javasolt. A fiaim általában mindig egy kanállal több evők voltak mint a dobozra irt mennyiség (pl 90 víz és 3 kanál a javaslat, de ők 120 és 4 kanállal ettek) de ők nagyok voltak méretre és súlyra, megették, igényelték is. Ha a babád nem sír azután hogy megette volna, láthatóan nyugodt és alszik is, akkor fölösleges emelni az adagját.

2021. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem szabad az előírtnál több tápszert belekeverni neki. Beteg lehet tőle. Nem véletlenül van rajta használati útmutató.
2021. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Akkor se sűritgesd önkényesen (meg sehogy se) a tápszerét. Egyrészt ahogy írták is, székrekedése lesz, másrészt ami szibntén nem elhanygolható szempont, szomjas lesz tőle. utána majd megint megeteted tömyény táppal és újra ez előről, ergo nem csak székrekedése lesz, hanem ki is szárad mellé.

Remek gondolat, valóban. A tászereken feltüntetett adagolási útmutató nem afféle irányelv, vagy támpont, ami szabadon variálható, hanem be kell pontosan tartani, van épp elég kutató-fejlesztő tudományos munka a kifejlesztése mögött, ne akard azt te sima mamiként felülbírálni, mert hidd el, nem tudod jobban. A háziorvosodnál sem vagy okosabb.

Ha két óránként kel, hát két óránként kel, teljesen rendben van egy picinél az is, ha nem lakik jól, nyilván lehet emelni az adagot (az útmutatás szerint), de ha éhes lenne, nem aludna két órára sem el.

Gondolom a súlya gyarapszik, ne kínozd az agymenéseddel szerencsétlen gyereket, hallgass azokra, akiknek nálad több eszük van, a babád érdekében.

2021. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!