Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki kiegészíti az anyatejet...

Aki kiegészíti az anyatejet tápszerrel, hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Egy ismerős mondta, hogy napközben minden szoptatás előtt és után leméri a már 4 hónapos babát, és ha nap végére nem evett eleget, akkor este még ad neki tápszert (annyit, amennyi a napi mennyiségből hiányzik).

Én elég hamar feladtam a szoptatást, néhány hetesen már főleg tápszert kapott az enyém, de hát vagy éhes a gyerek, vagy nem. Ha nem elég a tej, akkor napközben is éhes marad, vagy ezt tényleg így kell csinálni, hogy este beletöltünk a gyerekbe 60-90ml tápot, mert annyi tej "hiányzik"? És hogy tudd, mennyit adj neki, folyton méregetni kell egy 4 hónapost?

Mivel én nem szoptatok, nem akartam belemenni vele a témába, de érdekel, hogy ennek tényleg ez-e a módja.


2021. nov. 12. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Akkor adtam tápszert, amikor kevés volt a tejem. Mindig megszoptattam jó alaposan a babát, ez akár egy óra is volt, aztán ha még üvöltött, kapott annyi pótlást, amennyit megevett. Aztán ahogy lett tejem, egyre kevesebbet kért, végül elhagytuk.
2021. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Az első gyerekem vegyesen kapott anyatejet és tápszert. Én nem méregettem, hanem őt figyeltem, ha szoptatás után éhes volt, azt jelezte, és kapott még tápszert. Az első, meg a 2. hónapban méregettem evésenként, de csak pár napig, hogy lássuk, hogy mennyi is a tejem.

Ha úgy csináltam volna, ahogy ismerősöd, nekem estig végig ordított volna, hiszen egyszer sem lakott jól csak anyatejjel...

2021. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Ha minden étkezés után pótolsz, csak idő kérdése hogy full tápszeres legyen, mert meg se próbálja kinyerni és te is egyre frusztráltabb leszel, hogy a melledre üvölt, a tàpszerre pedig ráveti magàt.

Így volt nálunk az első gyerekkel. Igaz, nála egyéb okok is nehezítették a szoptatást. A vége valószínűleg ugyanez lett volna, csak még több sírással.

A màsodik gyerekkel ugyan méregetés nélkül, de úgy pótoltam, hogy csak akkor, ha sok-sok körös bal mell, jobb mell szoptatás után se volt elégedett. Általában ez napi egy vagy két alkalmat jelentett, sikerült is elhagyni végül.

2021. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Elnèzèset, ez off, de hol van egy szoptatàs vège? Tehàt hol hùzzàtok meg a hatàrt , hogy eddig volt a szoptatas, most jön a pòtlàs? Az èn gyerekem volt, hogy òràkig mellen lògott az első hetekben. Ha pl. egy òràs időkorlàtot àllìtottam volna fel, ès utana pòtoltam volna, avval a szoptatast hàtràltattam volna.
2021. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyanezt akartam kérdezni, szoptattátok, de mikor mondtátok, hogy elég, jön a tápszer? Honnan tudtátok, hogy már nincs több tej?
2021. nov. 12. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:

"hol hùzzàtok meg a hatàrt , hogy eddig volt a szoptatas, most jön a pòtlàs?"


3-as vagyok: ahogy írtam nem órában, hanem ott, amikor már több kör váltott mellből való szoptatás után is nyűglődött. Volt hogy fél napot pakolgattam balról jobbra, volt hogy délután 4-ig elvolt. Ha mindezek után nem sikerült megnyugodnia vagy elaludnia, akkor jött csak pótlas.

Nem könnyű. Könnyebb tápszert adni, hisz könnyen azt érzed, hogy szenvedteted a gyereket.

2021. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én kórházba kerültem két hétre, amikor 3 hetes volt a babám, persze mire újra találkoztunk, a tejem jó ha negyede, az ő étvágya viszont a kétszerese volt, na meg jó kripli is voltam. 3 hós korára lett újra csak anyatejes. De ő nagyon akart szopni, utálta a tápszert és elég kitartó volt (meg nem lett cumizavaros). Szóval muszáj volt felzárkóznom a kedvéért :)
2021. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hetes, első gyermek. Délután miután már mind a két mellből is szopott és még mindig keresi a mellet és látszólag éhes adok neki tápszert. Olyankor inkább adok neki minthogy lássam cicivel a szájában sírni.

Kicsit nehéz volt mentálisan, mert kevésnek érzem magam emiatt.Sok ismerősöm nem ad tápszert egyáltalán és tejük is van bőven. De biztos csak a szülés utáni hormonok műve.

2021. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!