Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kislányom, akinél kicsiként tejfehérje allergia gyanú miatt beállítottak egy tejfehérje mentes tápszert. A hozzátaplalaskor sikeresen vissza terheltuk a tejes dolgokat. (szerintem sosem volt rá érzékeny). Simán eszik joghurtot, túrót, tejpepeket, gond nélkül. Azonban a súlya 2 hónapja megtorpant. Ez azt jelenti, hogy nem hízott a két hónap alatt 300 g sem. Nem ül, nem kúszik még. Tehát nem lemozogja. Még mindig ezt a spéci tápszert kapta, ami amúgy is csak 6 hónapos korig van. Engem azonban nagyon zavar a súlya, mert még mindig nem léptük túl a 7kgot,a súlyát megduplazta, ezzel nincs gond. Váltottam egy sima tejalapu kettes tápszerre, amitől szépen elkezdett hízni is, ez már 4.napon látszódott, előtte megsem mozdult a mérleg egy hét alatt sem. Ebből a tápszerbol kevesebbet is eszik. Azonban kaki gondjaink lettek, nem azt mondom hogy székrekedése van, de erősen bogyozik, és sokat erőlködik a kakin. Pedig a másik tápszernel ezzel nem volt gond, illetve nem minden etetés után, de elofordul hogy egy pár ml vissza bukik az új tápszerbol, maximum naponta egyszer, holott a régi tapszernel ez sem fordult elő. Egy hete eszi ezt az újat, de a kaki dolog eléggé bánt, hogy ez így nem jó. Próbálkozzak még egy kis ideig, vagy fogadjam el, hogy lassabban hízik, de rendben az emésztés, vagy megint keressek másik tápszert?
2021. dec. 12. 10:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A fogadjam el, úgy értem hogy terjek vissza inkább a régi bevalt tápszerre, függetlenül attól, hogy nem reagál a tejre de az egy tejmentes tápszer?
2021. dec. 12. 10:41
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem egyeztetel orvossal? Én inkább gasztroenterologust kérdeznék. Az jobb ha ő nyomon követi a tápszert, és tud javasolni, hogy mire érdemes.
2021. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos külföldön élünk, és itt a gyerekorvos egyáltalán nincs segítségemre ebben, gasztroshoz meg nem jutok el csak úgy beutalo nélkül. A gyerekorvosunk szerint nem baj, ha annak ellenére mentes tápszert kap, hogy nem érzékeny rá. Sőt szerinte a hízás sem gond, majd bepotolja. Engem viszont ez nem nyugtatot meg.
2021. dec. 12. 10:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van mikor stagnál a gyerek súlya, folyamatosan nem hízhat.🤦‍♀️
2021. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mit eszik még a tápszeren kívül?
2021. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy nem hizhat mindig de ez szerintem akkor is kevés. Valamint az jobban aggaszt, hogy egy mentes tápszert eszik indokolatlanul, ráadásul nem is a korosztalyanak megfelelőt. Napi 2 étkezés van kivaltva. Főzelékek, tejpep, kremturo, joghurt, gyümölcsök. Elég sok mindent. Az evéssel nincs gond, joetvagyu, és megeszik bármit amivel kínáljuk.
2021. dec. 12. 12:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Ugyan így voltunk!Egyáltalán nem allergiás a tejfehérjére.Ami a súlyát illeti,én örültem hogy nem hízik.Csomó ideig 10 kg volt,most két éves,és 13 kg.Eszik rendesen,de mozog is.Nincs ezzel semmi baj.
2021. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 es vagyok.Azért egy 9 hónapos ne joghurtokon éljen.Egyen már minddnt amit ti.És az nem baj ha tejmentes tápit eszik.Ugyanolyan tápláló.Tele van vitaminnal.
2021. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, és te végül mit csináltál? Tovább adtad neki annak ellenére a mentes tápszert, hogy nem reagál rá vagy váltottal?
2021. dec. 12. 12:21
 10/15 A kérdező kommentje:
Amiből tudok neki adni, abból eszik ő is. De a darabos ételt még annyira nem fogadja el, mert csak két foga van, es türelmetlen,így inkább a purek vannak előnyben.
2021. dec. 12. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!