Tápszer miatt lehet ?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapja eszi ugyanazt a tapszert

Első tapszer szerencsére be is vált

Viszont most Nagyin durva szorulása van.

Nem kap édességet,minden nap eszik levest,gyümölcsöt

Este kap tapszert,ritkán reggel is

Lehet hogy a tapszer okozza a szorulást ?

Orvos/védőnő kupot ajánlott,de nyilván nem egészséges napi szinten használni.


2021. dec. 13. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy attól van,ha eddig is ezt ette, inkább olyat eszik,ami hasfogó ilyen lehet pl.a banán. Igyon több folyadékot.
2021. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Iszik elég vizet és elegendő a rostbevitel? Nekem a védőnő ezt a két dolgot emelte ki, amióta figyelek erre, nincs semmi gond. Amikor gond volt, nálunk a zabpehely segített, vagy a szilvapüré.
2021. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Banánt nem eszik

Mandarin a kedvence és a körte. Inkább ezt a kettőt eszi,ezen kívül epres vita tigris püré.

Iszik eleget igen azért gondoltam a tapszerre mert más ötletem nincs.

Szilvalekvárt adok neki már egy hete minden reggel

Aszalt szilva lé,és egyszerűen semmi nem segít

16 hónapos nem tudom van e olyan h genetika miatt

Mert nekem mindig is ilyen gondjaim voltak mióta élek

Vagy ez hülyeség lenne ?

2021. dec. 13. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem a tápszer miatt van
2021. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a szilvalekvár nem biztos, hogy segít, főleg, ha cukros. Inkább pl üveges szilvapürébe (azt hiszem, a Kecskemétinek van) keverj be zabpelyhet.

(Nekem is nagyon sokáig, éveken keresztül volt ilyen gondom, és a zabpehely teljesen rendbe tett. A gyerekemnél pl babacsintát készítek vele, van, hogy tojáslepényt sütök vele, nagyon szereti és jót tesz az emésztésének.)

+ a folyadékbevitelre figyelj oda, ennyi idősen már 1 liter körüli folyadékra van szüksége a hozzátáplálás mellett. Amennyire lehet, kerüld pl a gyümölcslevet, a víz a legjobb, az is nagyon jól lazítja a székletet. Nálunk amikor sok vizet ivott, naponta 2-3 kaki is volt, és egészen folyékony állagú.

2021. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szilvalekvárba nincs cukor

Én csináltam.

Van is itthon kecskeméti szilva bebietel,kiprobalom holnap.

Most gyumolcslevet adok neki hígítva hátha átcsapja

Akkor ez nem jó ötlet ?

Amúgy csak vizet iszik. De már most nem volt ötletem azért adok neki Sió gyumolcslevet.

2021. dec. 13. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
A szilvalekvár nekem sosem vált be, sima szilvaié sem. Van a dm-ben aszalt szilvalé az jó. Terhesen laevolac szirupot ittam, az is hatásos volt, gyereknek is lehet és nem gyógyszer.
2021. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma kapott már asztalt szilva levet

De azt is úgy hogy beletettem a szilvás gyumolcslébe mert másképp nem volt hajlandó meginni

Ennek az aszalt szilva lények kellene rögtön hatni vagy kell pár nap mire hat ?

2021. dec. 13. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt írnak néhány tippet:

[link]


Nálam a 3 nap volt a lélektani határ, úgy voltam vele, ha 3 napig nincs kaki, utána már gyógyszer kell, mert nagyon bekeményedik. Van, aki a Laevolac szirupra esküszik, szerencsére nekünk eddig nem volt rá szükségünk.

2021. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem kakil,de erolkodve. Tegnap 5 x re jött ki belőle. És felek tőle h vissza fogja tartani mert faj neki
2021. dec. 13. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!