Keveset eszik a baba?

Figyelt kérdés

Volt itt egy korábbi kérdés, ezért teszem fel.

7 hetes a babánk, napi 8-9 alkalommal eszik 60 ml-t. Egyszerűen nem tudok neki többet adni, nem issza meg.

3300 grammal született, jelenleg 4400 gramm, tehát a súlya rendben van.

Nem kevés ez?

Más mindenki 120-150 ml-eket írt.



2022. jan. 27. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnál neki többet adni? A baba tudja, mennyire van szüksége. Az etetés nem verseny, nem kell annyit vagy többet ennie, mint amit más ír (ami aztán vagy igaz, vagy sem)
2022. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és ne stresszelj ezen, mert úgyse tudsz semmit tenni.

Az én fiam is pici adagot evett, gyakrabban. Vékony, magas, de nem elesett. Ilyen típus. Szilárdat is inkább 2 óránkét evett/eszik.

2022. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem evett fél éves koráig kb 90ml-nél többet.60ml adaggal jöttünk haza.(szörnyű volt,10x annyi tejem volt kb,azért is lettem tej leadó végül,nem tudtam hova tenni már a hűtőben sem..)

Fél éves korától is 120ml-t ivott,de miután megkezdtük a hozzátáplálást volt hogy ennyi se ment le egyszerre.


Pedig a súlya rendben van,szépen fejlődött és növekedett.Ennyi volt az igény..:)

1 év 2 hónapos korára azért megindult inni,210-240ml-re felkúszott az,majd lehet hogy neked is lesz időszak amikor átáll,hogy most ennyi az annyi.:D


Tény,nem tápszeres volt a baba,de azért azthiszem a véleményem nem ér kevesebbet,szerintem tápszeres is ugyan így igényelhet hol ennyit,hol annyit.:)

2022. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
7 és fél hónapos kisfiam 120 ml-t eszik 1 hónapos kora óta. Tápszeres. Annyit adj neki, amennyit kér :)
2022. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Neeeeeee méregesd mennyit eszik, iszik. Annyit amennyire éhes, többiek jól írták. Gyarapodik szépen, ennyi a fontos.

Te sem iszol meg 0,5 liter vizet húzóra csak mert a szomszéd megissza.

19 hós a kislányom, picike korában sztem soha nem ivott 50-60 milinél többet, most is max 100-at!! Max!!! Totál rágörcsöltem, de nem liba, hogy megtömjem. Aztán elengedtem a dolgot.

És most sem egy kis botbenő, átlagos.

Csak nyugiiii, lazábban. 😉😉😘

2022. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
120-150 ml az 3-4 hónapos baba adagja, 7 hetesnek minek annyi?egyébként mindenki aki annyit ír, durván túleteti a gyereket aztán meg sír amiért hasfájós.
2022. jan. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

A baba táplálására nézve nincsenek, nem lehetnek kőbe vésett szabályok! Figyeld a baba jelzéseit, és az ő igényei legyenek az irányadóak! Ne hasonlítgasd mások babáihoz, még ha ez oly nehéz is, hanem a tiédre koncentrálj, mert ő jelezni fogja, mit szeretne. Gondolj csak bele, mi felnőttek sem ugyanannyit eszünk egy-egy étkezésre. Na, ez a babáknál is így van! Általában reggel többet esznek, este pedig már kevesebbet.

2022. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

Szia. Az én kislányom most 9 hetes és pont az ellenkezője a te picidnek. Nem győzöm etetni és tápszeres. Napi 5x-6x eszik kb 150ml-t, de van amikor megeszi a 180-at is. Nincs elhízva egyáltalán, inkább hosszúnak mondanám és rengeteget pisil és szépen gyarapszik. Amíg volt tejem, akkor 3 hetes korában szopizott már kb ennyiket.

Ne aggódj a te babád miatt, mindegyik pici más, más étvággyal 🙂 felnőttek is különböznek, úgyhogy nincs vele semmi baj 😉 a picik tudják hogy mennyit akarnak enni

2022. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!