Mennyi tápszert adjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy két hetes kismanóm aki sajna tápszeres.3óránként adok neki 60ml tápszert (vagyis 60ml víz két kanál tápszer).Mikor kell emelni az adagját?A másik aggódalmam az,hogy sose kell fel a babám,hogy éhes mindig én keltem fel egész nap és egész este 3óránként,hogy egyen.Jól csinálom,fel kell kelteni?És miért nem kell fel sose mért kell keltegetni mindig pedig úgy nyeli a tápszert mint aki soha nem evett.
2022. febr. 5. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne keltegesd, ha nem volt koraszülött.

Csinálj olyankor 90 tápot.

Ha éhes fel kel, hallottál az igény szerinti etetésről, akkor add amikor fel kel. Így lehet elrontani, nem akkor eszel te sem amikor anyád azt mondja.

Ne izgulj fel kel enni, eleinte csinálj kicsit több tápot, és utána látod mennyire van szüksége.

Lehet ha alszik 4-5 órát akkor több lesz az igénye, de kb ugyan annyi lesz a napi átlag mint ha 3 óránként enne. Éjjel meg ne keltegesd végképp, örülj, hogy alszik.

2022. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90 minimum kell már, de az én lányom meg ette már ilyenkor a 120-at is.
2022. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2# és milyen időközönként adtál neki?
2022. febr. 5. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk anno azért kellett kelteni a lányunkat, mert ő vesztett a súlyából és egy pár napig/hétig szigorúan 3 óránként kelés-evés-mérés volt a rutin, de amint elkezdett hízni jelezte a védőnő, hogy nem kell kelteni, úgyis kelni fog, ha éhes lesz.
2022. febr. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell felkelteni, örülj, hogy alszik. Neked amúgy nincs védőnőd akitől lehet szakszerű tanácsokat kérni?
2022. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!