Túl etetem a babám?

Figyelt kérdés
Van egy 2hetes 3napos babám eddig 70ml tápszert kapott (60ml víz+2kanál tapszer) 8x evett egy nap de úgy,hogy mi keltettük fel 3óránként.Szerintem ez kevés volt neki és kérdeztem a védőnőt,hogy emelhetek e az adagon.Aztán mondta a védőnő,hogy ne keltegessük és emeljünk az adagon de akkor ne 8x egyen egy nap hanem 6-7x.Na mar most akkor kap 100ml (90ml víz+3kanál tápszer) megeszi a kisbabám de nem sok ez neki??Mert ezt 3-4hetes korra írják az adagot.Nem szeretném túl etetni néha szokott bukni is.Viszont nem tudom azt se mikor éhes igazán.Borzasztonak érzem magam,hogy nem ismerem fel mikor éhes a babám.De tegnap pl 8x kapott 90ml és megette mind.Eddig mindig nyügős volt sokszor a babám de mióta 90ml kap nyugodt és alszik.Annyira szeretnék jó anyukája lenni a babámnak de annyit aggódok,hogy még nem rázodtam bele.

2022. febr. 9. 17:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2800grammal hoztuk haza a korházból most 3250grammos
2022. febr. 9. 17:53
 2/14 A kérdező kommentje:
A számítás szerint 60ml kéne egyen
2022. febr. 9. 18:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kelteni kell akkor biztos nem éhes. Mi alapján gondoltad hogy kevés neki?
2022. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenáron számolgatni akarsz, akkor a 3250 grammhoz 490ml-t kéne egy nap ennie. De ha ennyitől nyűgös, hát adj neki nyugodtan többet. Én is paráztam ezen pár hétig, szóval tudom, hogy milyen, aztán abbahagytam a számolgatást, hiszen így is-úgy is ugyanannyit eszik a baba. Mert mit tehetnél, azt mondod neki, hogy mára megette az adagját és nincs vacsi? Na ugye. Épp a napokban volt itt egy kérdés, ahol a 2 hónapos 7 kiló volt, szóval nyugi, a tied biztosan nincs túletetve. A súlya is normális, nem kell keltegetni, majd jelez, ha éhes.
2022. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem éhes nem fogja megenni. Adhatsz te neki 200ml is ha nem eszi meg. Had egyen amennyi jól esik, max ha sokat evett visszabukja. Es tényleg NE keltegsd 3 óránként ha nincs ra ok. Örülj hogy talán ataludja az éjszakát.
2022. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejes babám ennél tutira többet eszik, de legalábbis mióta hazahoztuk a kórházból egy teljes kg-ot hízott, 3 hetes. Nyugi, ne izgulj ilyeneken mert csak magadat szivatod, amennyit boldogan megeszik annyi teljesen ok, ha nem lesz éhes úgysem fog neki kelleni. Ja és ne keltegesd, ez a legnagyobb hülyeség, maximum akkor kell keltegetni ha nagyon sárga vagy valami baja van, egészséges csecsemő hadd aludjon, pihenj addig te is inkább.
2022. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Soha nem számolgattam mennyi tápszert eszik.... Ezt is lehet igény szerint csinálni ám...
2022. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm már nem keltegetem a babót tegnap óta mert úgy gondoltam tényleg nem kéne.Felkel sírdogál akkor adtam neki ma is kaját de simán megeszi azt a nagy adagot 8x.Csak ugye ez nem anyatej és félek ha többet eszik belőle az előírtnál nehogy baja legyen.
2022. febr. 9. 20:19
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Nem mindig éhes ha sír... Napi 8-szor enni egy nagy adagot? Neked sem esne jól.
2022. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Az enyém 9 hetes és pontosan ugyanennyit eszik.

3300 grammal született és most 4700.

2022. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!