Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ki hogy készítí el a tápszert?

Ki hogy készítí el a tápszert?

Figyelt kérdés

Mindig forralsz vizet ha csinálod vagy előre leforralod és azt használod?Ha menni kell hosszabb útra,hogy oldod meg az elkészítését vagy hordozását?

3hetes babám van sajnos 100%tápszeres és tegnap is mentünk a védőnőhőz éhes lett nagyon sírt aztán mondta a védőnő,hogy legközelebb legyen nálam tápszer.De nem tudom,hogy lehet kivitelezni.Napközbe úgy,szoktam csinálni neki a tápszert,hogy reggel forralok vízet neki és azt használom neki mikoroba melegítve de szerintem ezt se így kéne csinálnom szóval tanácsot szeretnék kérni ki,hogy csinálja.Válaszokat előre is köszönöm.


2022. febr. 15. 08:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még annyi kérdésem lenne,hogy a cumisüvegeket ki,hogy és milyen időközönként sterilizálja?
2022. febr. 15. 08:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggel forraltam vizet, és mindig mikóztam ha kellett. A cumisüvegbe belekanalaztam a port és ráöntöttem a vizet.

Ha mentünk valahova vittem egy kis dobozban tápszert vizet v a cumis6vegben bekészíve és melegen tartóba (ha tudtam h kb 1 órán belül kelleni fog)

Vagy termoszban meleg víz, kisüvegben hideg víz.


A védőnőhöz sosem vittem tápszert. fél óra az egész....

Megetettem mielőtt mentünk. Sose mennék ennyi cuccal.

2022. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Babavízből csinálom, cumisüvegmelegítőben. A miénkre rá van írva, hogy elkészítés után 2 órán belül még oda lehet adni. Lehet kapni ilyen hőtartó cumisüvegtárolót (nem tudom mi a pontos neve), ha hosszabb útra megyünk, akkor indulás előtt elkészítem és abba rakom.
2022. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Vízforralóban forralom a sima csapvizet, azt adom neki.

Ha megyünk valahova akkor mikróban jó melegre melegítem a vizet és termoszba öntöm.

Több órát és melegen van benne a víz.

A tápszert pedig viszem magammal. Vagy ételhordóba öntöm .

Vagy cumisüvegbe kimérem a tápszer adagot és ha kell csak rá öntöm a termoszból a vizet.

Sterilizálni én 1 héten 1xer csinálom.

2022. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

a cumisüveget minden használat után sterilizálom. megvárom amíg összejön 1 adagra való (ami elfér a sterilizálóban) és akkor sterilizálok is.


én több adagra való vizet forralok, ami visszahűl, majd ha kell, cumisüvegmelegítővel vagy meleg vízben, de mikróban is akár melegítem.


az útravaló tápszer: meleg vizet töltök a cumisüvegbe, amit cumisüveg melegentartóba teszek, ezeknek ilyen "hőtükrös" a belsejük, termoszként funkcionálnak (pl. [link] ). pici jól záródó dobozba/tápszeradagolóba kiadagolom a tápszert és ha kell, csak megcsinálom és ehet is.

2022. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Azt hozza teszem hogy a védőnőhöz én se mennék ennyi cuccal.

Mindig megetettem mielőtt mentünk.

Ha pont aludt akkor felébresztettem hamarabb hogy ne ott jöjjön rá az éhség.

2022. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

nalunk borzasztoan kemeny a viz, erts ugy hogy felteszel fozni vizet es egy hasznalat utan kiul a fazekra a vizko. ezert en babavizet hasznalok. azt mikrozni szoktam illetve 24 ora elteltevel azt is fel kell forrazni kibontas utan. ha nem lenne ilyen a viz akkor 24 orara elore leforraznam es azt melegitenem. amugy lehet venni cumisuveg melegitot is nekunk van is de nem hasznalom, mert sokkal tovabb tart a melegites benne. igy ha nagyon megegezik jo par percig sirna mig kesz.


en kb 2 hos koraig minden hasznalat utan sterilizaltam. most mar csak napi egyszer (4 hos)

2022. febr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én babavizet adok neki, mikróban melegitem fel.


Ha menni kell akkor pedig 1 üveg babavizet és egy doboz tápszert viszek magammal (ha hosszabb útra megyek). Védőnő előtt én is mindig etetek itthon. :)


Minden étkezésre van 1 cumisüveg és mikor mind elfogyott akkor be a sterilizálóba. Napi 1x sterilizalom őket.

2022. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van itthon babavíz, ha kényelmes hangulatom van, azt használom, ha belefér, akkor forralom a vizet. Ha megyünk valahova, akkor egy pici termoszba teszek forró vizet, meg viszek mellé hideg babavizet is + tápszert. Ha kell akkor helyben bekeverem, felrázom és már kész is.

A védőnőnk itt van 10 perc sétára, ott max fél órát időzünk el, majd 10 perc haza, így oda sosem viszünk. Inkább előtte szoktam neki adni egy picit, ha pont kaja időre esne a vizit. :)

2022. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Én Szentkirályi mentes vizet használtam a tápszerhez, teljesen ugyanaz, mint a Szentkirályi babavíz. SOHA nem forraltam fel, akkor sem, ha már 24 óránál régebben lett felbontva. Beleöntöttem a cumisüvegbe, be a mikróba, felmelegedett, belekanalaztam a tápszert és ehette is. Ha mentünk valahova, márpedig mi aztán mentünk mindenfelé (párhónaposan tengerre autóval...), én is ilyen hőtükrös melegentartóban vittem, de volt, hogy már nem olyan melegen itta meg, hanem autóhőmérsékletűn. Semmi baja nem lett attól a néhány alkalomtól, hogy nem teljesen pontosan testhőmérsékleten kapta meg. Sterilizálni heti 1x sterilizáltam, egyébként a Jar extra hygiene mosogatószert használtam.
2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!