Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek adható a babának...

Szerintetek adható a babának víz vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagyszülők mindig mondták, hogy ők adnának neki forralt vizet. Most 3 hónapos babának beteg lett, így pl C vitamint 10-15 ml vízzel feloldva adjuk neki. Azt vettük észre, hogy sokszor olyan mintha éhes lenne, de az anyatej vagy tápszer nem kell neki, de a 10-15 ml vizet azonnal megissza.
2022. febr. 19. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne lehetne adni? Piciknek persze babavizet.
2022. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Hát,csak csínján.Nem nagyon van még rá szüksége.Hivatalosan pl Mecsek teát is lehet adni +0hósan is már,de többnyire többet árt mint használ. :)
2022. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Régen adtak, azért mondják. Nekem tápszeres a lányom, kifejezetten mondták, hogy ne adjak vizet. Víz van a tápszerben, anyatejben is, nem kell adni külön.
2022. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

"Hát,csak csínján"

Miért? Mi baja lesz ha megiszik egy cumisüveg vizet egy nap az a gyerek?

A mai ajánlások szerint a terhes nő, szoptatós anya kb fotiszintetizáljon mert nem ehet semmit!

A gyereket meg kizárólag szoptassuk 10 éves koráig (nyilván túlzok) igény szerint.

És csak is kizárólag az szült aki a hüvelyén keresztül nyomta ki a dedet.

Aztán majd 3 év múlva megint más lesz az ajánlás.

Lásd glutén bevezetése.

Ha úgy látod h igényli, iszik, akkor adj neki.

Ha nem kell neki, nem issza meg.

Ez csak víz, nem pálinka

2022. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Egyik kommentelő se mondta,hogy baja lesz a víztől.🤨

Tápszeres babát amúgy is érdemes vele kínálni.Én mindig csak forralt vizet vagy babavizet kínáltam.

2022. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Feszültség levezetés gyakori módra.

A: "Hogy vagytok?"

B: "te mit szidod az anyám?"

2022. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Igeny szerint szoptatott, vagy igeny szerint tapszerrel taplalt babanak a hozzataplalasig nincs szuksege a jelenlegi ajanlasok szerint kuegeszito folyadekra, sulygyarapodasi problemakhoz is vezethet, ha rendszeresen kap, illetve bezavarhat a vitaminok, asvsnyianyagok megfelelo mennyisegenek felszivodasaba is.
2022. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

8. Enyém konkrétan bogyózott ha a tápszer mellé nem kapott plusz folyadékot.

Nektek felesleges volt, nekünk nem. A kérdező se tudhatja ha nem próbálja ki. Láthatóan szívesen elfogadja a pici, miért ne adja akkor? Csak mert másnak más a tapasztalata?

2022. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez gyerekfüggő. Van olyan, amelyik ha iszik tápszer mellett, akkor nem kell neki a tápszer és folyamatosan fogy. Van olyan gyerek, akinek semmi baja nincs attól, hogy kap plusz vizet, sőt igényli. Van olyan is, aki nem igényli. Szóval próbáld ki nyugodtan és meglátod. Viszont egy tanács. A vizet sose helyettesítsd majd később se. Nagyon durván rá tudnak függni a pár hónapos kortól adható almalére is. Utána pedig nem hajlandó se a tápszert, se a vizet elfogadni. Több hetes szenvedés tud lenni a leszokás. Ez sokunk tapasztalata ismerősi körben. Néha ízesíteni jó, ha nem akar elég folyadékot inni a gyerek, de akkor is a 2 dl víz + 2 ek almalé híve vagyok. Az bőven elég szokott lenni. Töményebben nem a legjobb hosszútávon sokunknál.
2022. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem talán 2-3 hónaposan ugyan így kellett a víz neki.Tápszer,ráadásul refluxos (a baba is,a tápszer is) ami jól bele kötött a pocakjába.Kellett,hogy ne jöjjön vissza,de cserébe akkor is nagyon szomjas volt folyamatosan.

Egy 160ml-s cumisüvegnyi biztos,hogy elfogyott,de neki így volt jó.Úgyhogy nem érdekel,hogy mit ír a 'nagy könyv' szabad-e vagy sem,neki szüksége volt rá.


Mecsek teát ajánlott a védőnő,de a forralt víz jobb volt.Nekem rengeteget pukizott téától.

2022. febr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!