Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rengeteg a sava a kicsinek,...

Rengeteg a sava a kicsinek, mit tudok meg tenni, hogy segítség rajta?

Figyelt kérdés

Adott egy kettő hónapos kisbaba, 100% tápszeres!

Testvéréből adódóan első pillanattól a Milumil Pepti tápszert kapja (nem akartam ekcémát, hasi görcsöket és véres székletet)

Viszont az első gyermekemnél nem volt ennyi savas bukás.

Magason fektetem, sokáig büfiztetem, többször étkezés közben is, nem etetem túl többször keveset adok neki.

Próbáltuk már a tápszer sűrítőt de nem vált be ( jobban és többször fájt a hasa, kakálni a legtöbb esetben is segíteni kell, és nem utolsó sorban meg talán többet is bukott)

Viszont rettenetesen kínozza szegényt a dolog, sokszor meg a levegővétel is vissza tartja ha éppen annyira marja a vissza köszönő tápszer.

Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tanács, ötlete?

Érdemes e gasztros orvoshoz fordulni?

A gyermekorvos nagyon nem mond más tanácsot.

Előre is köszönöm a tanácsokat.



2022. márc. 19. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen kivizsgálás! Ezen mentem keresztül a második lányomnál. Nem zárt a gyomorszáj. A háziorvos szerint nem volt gond, de egyik alkalommal egy helyettesítő orvoshoz érkeztünk. Nagyon lecseszett, hogy még nem vizsgáltattuk ki. Bevittük a 2-es gyerekklinikára, ahol azt mondták, nagy szerencsénk van, hogy nem lépett fel nyelőcső gyulladás a savas bukástól. Nem zárt a gyomorszáj, születése óta. Gyógyszerrel helyre tudták hozni, így nem kellett műteni.
2022. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm!

Akkor feltétlenül intézkedem!

Gasztros orvoshoz mentetek egyből?

Miből állt a vizsgálat? Ha szabad kérdeznem.

2022. márc. 19. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyenesen a kórházba vittem , gyermeksebészetre küldtek. Ezt gyakran operálni kell. Megitattak vele gipszkását cumiból, majd ultrahanggal megvizsgálták. Neki születésétől kezdve sok volt a savas bukás. Most huszonéves, és ritkán előfordul, hogy érzi hogy jön vissza a sav, erre az optacid a legjobb, és megszűnik a probléma.
2022. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A sav akkor jön vissza, ha a gyomorszáj nyitva van. Ha kevés a gyomorsav, akkor nem záródik be, és visszajön. A gyomornak egy harmadig kell lennie savval, az az optimális. Antibiotikum is meg tudja ezt zavarni, és ezért nincs étvágy sem olyankor. Viszont pici babánál lehet más gond is, amit operálni kell. Nekünk csupán a kevés savtól nem zárt a gyomorszáj csecsemőkorban.
2022. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!