Tényleg sovány a babám?

Figyelt kérdés

A védőnő macerál egyre jobban, hogy sovány a gyerek.

Születésekor volt 3300 gramm és 52 centi.

Ma pontosan 5 hónapos, 6400 gramm és 69 centi. A kortársaihoz képest vékony, az egyértelmű.

Az tény, hogy keveset eszik, tápszeres, napi 750 ml a maximum, ennél több nagyon ritkán megy, egyszerűen kifordítja a fejét, összeszorítja a száját. Én nem tömködöm erőszakkal.

Pár hete kezdtem a hozzátáplálást, szívesen megevett mindent, 100 grammot elfogyaszt egyszerre bármiből, egy étkezést váltottam ki. Így van, hogy tápszer csak napi 650 ml megy le.


Mivel a fejlődése egyenletes, “tud” mindent amit egy ekkora gyereknek “kell”, jókedvű, nem sírós, nem nyűgös, eddig nem foglalkoztam ezzel, de a védőnő állandóan a nyakamra jár, táblázatokat mutogat, meg arra hivatkozik, hogy a súlyához képest 1,5-tel számolva kb napi 1000 ml-t kellene ennie.

Jelezte a gyerekorvosnak is.


Én meg voltam győződve róla, hogy a gyerekünk egyszerűen csak ránk hasonlít, magasak és vékonyak vagyunk mi is, férjem pl. 190 cm és 83 kg. De most már egyre jobban aggódom, hogy valami nem oké.



2022. máj. 12. 16:41
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
20, a te lányod milyen hosszú?
2022. máj. 12. 20:45
 22/27 anonim ***** válasza:
79%
12. Nahát, ki gondolta, hogy védőnő vagy ilyen jó tanácsokkal. A hozzád hasonló védőnők azok akik a legjobb fogamzásgátlók komolyan mondom. És kedves szaktekintély mit javasolsz? Fogja le a gyereket és öntse le a torkán? Feszítse ki a száját? Fogadjátok már el, hogy nem kell minden gyereknek hurkásra hízni, akkor sem ha 50 évvel ezelőtt ez volt a divat.
2022. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Én azt kérdeznem tőle, hogy oké, elviszem laborba a gyereket. Tegyük fel nem mutat ki semmi eltérést. Utána mit tudnak csinál? Milyen további vizsgálat lehetséges?

Mert attól tartok, ahogy kitalálták nekünk ezt a húgyúti fertőzést, úgy majd ötletelnek mással is. Már ennek a vérvételnek se örülök, de legyen. Ne mondja senki, hogy nem vagyok együttműködő.

2022. máj. 12. 20:50
 24/27 anonim ***** válasza:
66%
23. Szerintem teljesen normális a babád, egyszerűen ezzel túllépik a hatáskörüket. De én is belemennék a vérvételbe, de ha az rendben van én leállítanám őket. Főleg nem tudsz mit csinálni, nem lehet megtömni egy babát. Az én fiam is kis súlyú volt, nagyon nyomta a tápszert a doki de kitartottam. Nem vagyok tápszer ellenes de majd kicsattant a fiam. És csak azért mert nem az átlag kövér, pufók baba. Szóval ezt én is vállalnám, de nem engedném a védőnőnek, hogy pattogjon tovább, ha minden rendben van.
2022. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%
#21, 3 hete volt 65 cm. Akkor 5900 gramm volt a súlya. Továbbra is átlag heti 100 grammot gyarapodik, a hossza most nem tudom mennyi lehet.
2022. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Akkor hasonló hosszúak lehetnek, az enyém 69 cm.
2022. máj. 12. 21:29
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen, és hasonló alkatnak is képzelem a gyermeked :)
2022. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!