Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sinlac a sovány gyerek felhízl...

Sinlac a sovány gyerek felhízlalására?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiam pont megduplázta a születési súlyát. A gyerekorvos gyakorlatilag a születése óta űzgèl, hogy sovány. Tény, hogy nem kövér, sőt, soványabb mint a társai, viszont 72 cm hosszú, forog minden irányba, erősen próbálgatja a kúszást, jól alszik, nem bukik, nem hasfájós pisil, kakil, figyelmes, mosolygós, nyúl mindenért. A gyerekorvosnak ez egy rögeszméje, már laborba is elküldte, de nem találtak nála semmit. Most a legújabb az az, hogy a gyümölcs pépet, amit adok neki, turbózzam fel ezzel a Sinlac nevű porral. Utána néztem egy kicsit, és amennyire látom, ez nem pont erre van kitalálva. Mindenesetre megvettem, megcsináltam a leírás szerint, de rettenetes íze van.

A fő probléma az az, hogy a gyerek alkalmanként 120 ml tápszernèl nem hajlandó többet enni, naponta ötször eszik, + 1 alkalommal főzeléket, abból 150-200 g-ot.

Másnak van ezzel tapasztalata? Érdemes próbálkozni vele? A gyerek rettenetesen fintorgott meg öklendezett tőle, és nem akarom hogy ebből később baj legyen, mert minden gyümölcsöt és zöldséget amit eddig kínáltam neki, nagyon szívesen fogadta és azonnal ette.



#Csecsemőtáplálás
2022. jún. 1. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Épp csak a súlyát nem írtad.

A sinlac/sinemil allergiás, refluxos vagy alultáplált gyerekeknek ajánlott gyógytápszer. Bizonyos percentilis alatt erősen ajánlott. Ha viszont a súlya csak kicsit lenne a normál alatt, nem erőltetném.

2022. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igazad van, a lényeg lemaradt!

3300 és 6660 jelenleg. Épp hat hónapos.

2022. jún. 1. 18:16
 3/19 A kérdező kommentje:
Az sem világos, hogy ha ebből adok neki az előírt mennyiségben a délutáni gyümölcshöz például, akkor nem fogja-e eltelíteni annyira, hogy az esti tápszer adagját nem fogja majd megenni utána?
2022. jún. 1. 18:18
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Hát na. Ha jól mértétek a hosszát és a súlyát is, akkor az orvosnak igaza van. 1 % (percentilis) alatti a súlya a magasságához. És a súlygyarapodás lassulása csak most jön a mozgásfejlődés beindulásával.

Ugyanakkor van más is a sinlacon kívül. Természetes módon is lehet plusz kalóriat csempészni az ételekhez, ha a tápszerből sehogy se fogad el többet. Gabona, hús, tejtermékek bevezetése után laktatóbb lesz a hozzátáplálás.

2022. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted nem is az a gond, hogy sovány, hanem az hogy mellé hosszú? Annak tényleg lehet jelentősége, hogy mindketten ilyen alkatok vagyunk az apjával? Ő 190 cm és 83 kg, és én is közelítem a 180 cm-t.
2022. jún. 1. 18:53
 6/19 anonim ***** válasza:

Én használtam, egyáltalán nem telítette el jobban

És hízni sem kezdettt jobban tőle..


De jó kiadós pépeket lehetett készíteni belőle.

2022. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim imádták.

Viszont ha fintorog, meg öklendezik tőle, én biztosan nem adnám. Más se hiányzik egy (sovány) gyereknél, hogy megutálja, vagy ellenérzése legyen az evéssel kapcsolatban.

2022. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként a főzelékeket imádja. Mindet. De az orvos meg abból nem enged még napi egy étkezésnél többet.
2022. jún. 1. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha a férjed nem lenne 50 kg a magasságához, akkor lenne olyan "alkat".

A gyereketek nem csak átlagosnál magasabb, hanem még az átlagos magassághoz is sovány lenne ekkora súllyal.

Az orvos azért nem preferálja a gyorsabb hozzátáplálást, mert az a súlygyarapodás még nagyobb lassulását eredményezné, ugyanis a kezdő pürék fajlagosan sokkal alacsonyabb kalóriatartalmúak, mint a tápszer.

Blw-nél lenne más a helyzet, mert ott rögtön tartalmasabbat is kínálnak.

Azzal nem próbálkoztál még, hogy 120 ml vízhez eggyel több kanál tápszert teszel? Bevett módszer. Újszülötteknél nem ajánlott, de olyannál, aki már hozzátáplált és kap egyébként is plusz folyadékot, nem okoz gondot

2022. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Fiam 76 centihez volt 8,4 és zörögtek a csontjai.
2022. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!