Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi idő alatt kell megennie...

Mennyi idő alatt kell megennie egy adag tápszert?

Figyelt kérdés

Nem megy a szoptatás, hiába segített már tanácsadó is, mellgyulladásom van, ami nem akar múlni, ezért tápszerrel próbálkoznánk, de valahogy az sem megy....

A kislányunk 60-70 mili tápszert nem egészen 2 perc alatt tol le a cumisüvegből, de ugyanez volt a lefejt anyatejjel is.

Miért eszik ilyen gyorsan és mit lehetne tenni, hogy ne így legyen? Mert így a fele csak visszajön, semmit sem alszik a hasfájástól.

Próbáltuk a MAM anti colic cumisüveget, Aventet, Nuk-ot, mindent, de akkor is ennyi idő alatt termeli be. És hiába tartok szünetet az etetésben, úgy nyeli, mintha nem lenne holnap, és ez tökre nem normális.

2 hetes egyébként a baba.


2022. jún. 16. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még a Tommee Tippee 0-s cumisüvegfejét tudom javasolni, az csak cumisüveggel együtt kapható, külön nem, nekem a Brendonban segítettek, ki is bontották, hogy tuti jót vegyek. De ha nálatok nincs Brendon, biztosan lehet rendelni is netről. Ez az egy oldotta meg a lányom hasfájását, mert annyi levegőt nyelt állandóan, ebből nagyon lassan tudta csak kiszívni a tápszert, és 1 évesen (!) váltottunk csak 1-es fejre, addig nem zavarta, hogy lassan jön.
2022. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha mellgyulladásod van, ne adj neki tápszert. Szoptasd, hogy lemenjen a gyulladás. Ha nem sikerül, akkor fejd ki jól, és a lefejt tejjel pótolj neki.

Bimbóvédővel próbáltad már szoptatni?

Nekem is volt többször mellgyulladásom, mert a baba nem jól szívta ki, de bimbóvédővel 8 hónapos koráig sikerült szoptatni, a maradékot meg mindig lefejtem nap végén.

2022. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom szoptatni, mert olyan fájdalmaim vannak, hogy kegyetlen, és nem tudja bekapni a mellbimbóm, mert tiszta ödémás, hatalmasra van dagadva.

Eleve bimbóvédővel kezdtünk a kórházban, mert anélkül nem tudta szívni, de azzal még jobban fájt, mint nélküle.

A mellszívó pedig szintén nem szívja le a mellem, hiába állok a meleg víz alatt, és pumpálom fél óráig is akár.

Az meg nem működik, hogy csak az egyik mellemből szoptatok, a másikra meg ha már rágondolok is sírok.

Gyűlölöm az egészet, és az egész kapcsolatunkra rányomja a bélyegét, és ezt nem akarom, ezért a tápszer.

2022. jún. 16. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Egy két hetes csecsemő ha anyatejes kb egésznap cicin van még vagy szundizik. Nem írtad milyen időközönként adsz neki enni próbáld meg sűrűbben etetni. Illetve álljatok meg és büfiztesd ki az én babám pl nagyon nehezen büfizet. Illetve ha levegő bántja akkor espumisan cseppet szokták ajánlani.
2022. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az első válaszolón kívül senki nem a kérdésre felelt. Nem akarok szoptatni, a tápszerezéshez szerettem volna segítséget kérni.
2022. jún. 16. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak :( Remélem hamar túl lesztek ezen a nehéz időszakon.
2022. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem, de tisztában vagy vele, hogy a mellgyulladást nem hagyhatod annyiban, mert komolyabb szövődménye is lehet? Pl. tályog.

Nem szabad ilyen hamar feladni. Azért van begyulladva, mert van bőven tejed. Ha szoptatni nem tudsz abból a melledből, akkor csak a másikból szoptass, addig ebből fejjél. Az eleje nehéz, én kb.3 hétig ordítva, nyögve, sírva szoptattam. A férjem kérdezte is, hogy "Ezt muszáj így csinálni? Hogy hívunk majd vendégeket ha ilyen hangos vagy?" 🙈

De a mellszívó segített hozzászoktakni a melleket, és egy idő után már nemhogy nem fájt, hanem megkönnyebbülés volt megetetni a babát, amikor már ki tudta szívni a csomókat.

Vegyél egy jó mellszívót, ha a mostani nem vált be. Erre ne sajnáld, a te és a babád egészsége múlik rajta.

2022. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, kapok rá gyógyszert is, csinálom, amit mondott a tanácsadó.

Nagyon igyekszem, de ez most jelenleg borzasztó. 🥺

2022. jún. 16. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én csak hasonlatnak írtam, hogy egész nap cicin van ezt kéne tápszerrel sokszor keveset bocs ha nem volt érthető.

4. Válaszoló

2022. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak az egyik mellemből szoptatok jelenleg. A másikon sajnos lett egy hatalmas seb, amikor még 3 hetes volt a babám, ami el is fertőződött, egy hónapja gyógyul, így abból fejem a tejet. A lefejt tejet pedig szoptaníttal adom oda, amikor a másik mellemen szopizik. Ezzel nem használok így cumit, nem is tudja gyorsan megenni és hasfájás sincs. Lehet otthon is készíteni ilyen kis szerkezetet, úgy olcsóbb, mintha megvennéd a boltban. Tápszert is tudsz beletenni. Így a használt melledet is több inger éri, a másik pedig tud regenerálódni, aztán, ha meggyógyul és van hozzá akaratod, akkor visszatérhetsz teljesen a szoptatáshoz.
2022. jún. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!